Komple motor yapımı

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm opel ailesi herkese hayırlı sabahlar,

Bi kaç aydır sürekli düşündüğüm aklıma takılan bir konu var siz değerli üyelerin tecrübesine bilgisine dayanarak hareket etmek istedim; aracım vectra b 2000 model 1.6 16v aracımda bi kac aydir yağ yakma mavi duman akabinde çekiş düşüklüğü motorun sesinin farklılaşması gibi bi çok olumsuz durumlarla karşı karşıyayım aracım 5 yıldır bende çokta seviyorum yaptığım masraflar hiçbi zaman ağrıma gitmedi ama artık komple motor yapmak gerektiği kanaatindeyim bu iş için sağlam bir ustam da var araca binmek istiyorsam motor yaptirmam gerektigi konusunda telkinleri olmuştu kendisinin. Bu işin 5000 Tl ye patlayacağını 100.000 km garanti vereceğini söyledi sizce vectra b aracıma motor yaptırmak mantıklımıdır yoksa aracımı satmalimiyim? İlgilenen ilgilenmeyen herkese teşekkürler hayırlı sabahlar..

herenster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bi kaç aydır sürekli düşündüğüm aklıma takılan bir konu var siz değerli üyelerin tecrübesine bilgisine dayanarak hareket etmek istedim; aracım vectra b 2000 model 1.6 16v aracımda bi kac aydir yağ yakma mavi duman akabinde çekiş düşüklüğü motorun sesinin farklılaşması gibi bi çok olumsuz durumlarla karşı karşıyayım aracım 5 yıldır bende çokta seviyorum yaptığım masraflar hiçbi zaman ağrıma gitmedi ama artık komple motor yapmak gerektiği kanaatindeyim bu iş için sağlam bir ustam da var araca binmek istiyorsam motor yaptirmam gerektigi konusunda telkinleri olmuştu kendisinin. Bu işin 5000 Tl ye patlayacağını 100.000 km garanti vereceğini söyledi sizce vectra b aracıma motor yaptırmak mantıklımıdır yoksa aracımı satmalimiyim? İlgilenen ilgilenmeyen herkese teşekkürler hayırlı sabahlar..
Gecmis olsun. Ben vectra c aracıma yaptirdim. Çok memnunum. 5000 tl cok yalniz. Birde nasil yapıldığı onemli. Ankarada isen sana cok iyi bi usta tavsiye ederim. Önemli olan bu arac yaptırmaz isen arac alabilir misin? Yada bu araçtaki kadar rahat eder misin? Eğer aracın güzel ise yaptır bin. Eğer sıkıntıları var ise uğraşma. Gecmis olsun

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Piyasa ne durumda bilmiyorum ama bulabilirseniz komple sandık motor alıp koysanız daha iyi olur bence

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasa ne durumda bilmiyorum ama bulabilirseniz komple sandık motor alıp koysanız daha iyi olur bence

Ortalama 20-25 bin bandındaki bir araca 10-15 bin aralığında sandık motor öneriniz şaka galiba:D.

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Komple motor yaptırmaya gerek yok bence.Subap ve conta takımı değişimi ile on numara olur.Serbest piyasada en iyisi 1500 tl geçmez.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tercih ve imkan meselesi. Mesela bana combo için motor yaptırmak yerine 10-12 bandında sıfır motor koymak daha mantıklı gelebilir. Ben 5000 e onarım yaptırmaktansa sıfırı tercih ederim 5000 e yapılan motora daha detaylı orjinal parçalar ile girilirse 10000 i geçer

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Komple motor yaptırmaya gerek yok bence.Subap ve conta takımı değişimi ile on numara olur.Serbest piyasada en iyisi 1500 tl geçmez.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cevaplarınız için bu öneriyi dikkate alacağım

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cevaplarınız için bu öneriyi dikkate alacağım
Yağ yakan,su eksilten astraya zamanında subap ve conta değişikliği yaptırdık.Üst kapak taşlandı.Araba saat gibi oldu.Bu konuda tavsiyem kesinlikle orjinal ürün ve iyi bir usta.Fincanlar yanmamışsa,motor kilitlenmemişse hala bu çözüm etkilidir.Aksi halde komple motor ile uğraşırsın.

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yağ yakan,su eksilten astraya zamanında subap ve conta değişikliği yaptırdık.Üst kapak taşlandı.Araba saat gibi oldu.Bu konuda tavsiyem kesinlikle orjinal ürün ve iyi bir usta.Fincanlar yanmamışsa,motor kilitlenmemişse hala bu çözüm etkilidir.Aksi halde komple motor ile uğraşırsın.

Bu söylediğiniz işlemler ne kadara mâl oldu

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motoru açmadan fiyat nasıl veriyorlar ilginç.
ben subaplar için gittim adamlar açmadan fiyat vermediler. pejocu harun derler ondan açtırmadan fiyat öğrenemedik adam haklı ne çıkar çıkmaz bilmem diyor. açtığında söyledi hak verdim :)
ama motoru izin alıp beraber teker teker sökerken başında olmanızı öneririm.
kapak taşlanacak subaplar değişecek segmanlar piston blok kontrol edecek. farz edelim blokta çatlak var 5000 tl diyen ustan blogu cebinden mi karşılayacak öyle mi kapatacak motoru.