Koltukları nasıl sökerim? Astra F sedan (1998)

murat20021978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba; Forumda yeniyim mazur görün. 1998 astra sedan F kasa aracımı yeni aldım. Islak biryerden geçtiğimde arka koltuğun sol tarafında bir ıslaklık meydana geliyor. Bunu tespit etmek için arka sol lastiğin davlumbazını inceledim ama birşey göremedim. Arka koltuğu söküp döşemenin altına bakacağım çürüme varmı diye. Ancak malesef arka koltukların nasıl söküleceğini bulamadım. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

murat20021978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi bagajın içerisinde tüp olduğu için arka tarafı göremiyorum. Hani normalde arabaların arka koltuğunu sökmek kolaydır ama bu arabanınkini malesef anlayamadım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vallahi bagajın içerisinde tüp olduğu için arka tarafı göremiyorum. Hani normalde arabaların arka koltuğunu sökmek kolaydır ama bu arabanınkini malesef anlayamadım.

Sırt kısmını çıkarabildin mi?

murat20021978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef. Sırt kısmında bi tırnak klips veya benzer bişey varmı ki? önce üst tarafı açıp kendimize çekebileceğimiz biyer mesela.Gerçi şu an araba yanımda değil. Ama varsa öyle birşey eve gidince bakarım olmazsa.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sırt kısmı için önce alt kısımdan kendine doğru bir çek derim. Genel de bağlantı yeri üst kısımda kanca şeklinde olur.

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G kasada koltuk sırtlığının tepesinde basma düğmeler (sırt tarafı 2 bölüm)var basıp çektiğinde oturma yerine doğru yatar ve bagajı görebilirsin F kasada mantıken böyle olması lazım koltuklarda kılıf varsa bu düğmeleri görememiş olabilirsin.