Km. Düşürülmüş Ne Yapacam

northwestern

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekspertiz demicek mi birader sen arabayı perte çıkarmışsın ama burnun bile kanamamış ne iş diye ? :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km oynanmış bir aracı tamamen ortadan kaldıracaksa neden haram olsun? Sonra birinin başına bişey gelmesinden iyidir.

Ayrıca herşeye haram helal olarak bakacaksan sinyal vermeden dönmende haram, kırmızıda geçmende durduk yere bana sellektör yapıp beni rahatsız etmende haram. Bunların hiç birini bile yapmıyorum deme. Herkes yapıyor bunu.

Ben arkadaşa sadece bir çözüm önerisi sundum. 40 ile vur bi duvara hava yastıkları açılır zaten. sana da bişey olmaz kardeşim. Ben burda 3 kağıtçılığı öğretmiyorum. Bi mağduriyet yaşanmış en azından senden sonrakiler yaşamasın diye dedim. Tabi bu kullanıcının kendi inisiyatifinde. Ben olsam böyle yaparmıydım durumun ciddiyetine göre evet yapardım. Sonuçta ben arabayı başkasına satsam onu mağdur edicem ki bu zamana kadar kullandığım araçlarda satmadan önce eğer hayati tehlike arz edecek bir sıkıntı varsa (aks kırılması rulman dağılması vb.) yaptırıp öyle satışa çıkardım.

Sizin gibi dolandırıcı ve düzenbazlar yüzünden sigorta ve kasko fiyatları her geçen gün artıyor. Olan düzgün insanlara oluyor.

Gerçekten kaza yapıyorsun kaza yaptığını ispatlamak için 40 takla atıp insanları ikna etmeden hasar karşılanmıyor ve dürüst insanlar bu yüzden zarar görüyor.

Haramı helali bir kenara bırakalım. Yanlışı yanlışla kapatmak ne derece doğru? Amacınız kilometresi oynanmış bir aracı ortadan kaldırmaksa jilet fabrikasına tek kuruş para istemeden hediye edin. Bunu yaparım derseniz ispatladığınız günün ertesi günü kendi aracımı size hediye ederim. Yok ben uğraşamam 40 ile duvara vurup aracı perte çıkarttıktan sonra paramı alır işime bakarım derseniz bu dolandırıcılık ve düzenbazlığın alâsıdır.

Not: Son olarak, yukarıda herkesin yapıyor dediği şeyleri ben şu an için yapmıyorum.

luna167

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba!
yav arkadaşlar bu km.si düşürülen araçlar ;km.yapıldıktan sonramı düşürülüyor,yoksa km.yapmasımı engelleniyor?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km oynanmış bir aracı tamamen ortadan kaldıracaksa neden haram olsun? Sonra birinin başına bişey gelmesinden iyidir.

Ayrıca herşeye haram helal olarak bakacaksan sinyal vermeden dönmende haram, kırmızıda geçmende durduk yere bana sellektör yapıp beni rahatsız etmende haram. Bunların hiç birini bile yapmıyorum deme. Herkes yapıyor bunu.

Ben arkadaşa sadece bir çözüm önerisi sundum. 40 ile vur bi duvara hava yastıkları açılır zaten. sana da bişey olmaz kardeşim. Ben burda 3 kağıtçılığı öğretmiyorum. Bi mağduriyet yaşanmış en azından senden sonrakiler yaşamasın diye dedim. Tabi bu kullanıcının kendi inisiyatifinde. Ben olsam böyle yaparmıydım durumun ciddiyetine göre evet yapardım. Sonuçta ben arabayı başkasına satsam onu mağdur edicem ki bu zamana kadar kullandığım araçlarda satmadan önce eğer hayati tehlike arz edecek bir sıkıntı varsa (aks kırılması rulman dağılması vb.) yaptırıp öyle satışa çıkardım.

Haramı işlerseniz günahkar olursunuz. Ancak helal e haram demek, harama helal demek Allah korusun dinden çıkartır.

Mantığınızı anlamak mümkün değil, Siz dürüst bir insan sanız neden sizden sonrakiler mağdur olsun ki, satarken aracın durumunu anlatırsınız. Burda kasko şirketinin ne suçu var. Siz ve sizin gibiler yüzünden malisef olan dürüst kişilere oluyor.

Kaan Kahramaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sigortafiyatlarının artmasının sebebi sadece benim söylediğim mi? Yoksa değer kaybı davaları mı? Bir haber çıktı değer kayıplarını sigortalar ödüyor diye daha sonrasında tavan yaptı bu fiyatlar.

Kasko ile sigorta birbirinden farklı şeyler. Sigorta 3. şahısların hasarlarını karşılar. Kasko ise kişinin kendi hatasıda dahil olmak üzere olası bir çok nedenden hasar gören aracı yapmakla yükümlü. Sigortanın zorunluluğu vardır kaskonun yoktur.

Söylediklerimi yeterince abarttığınızı düşünüyorum. KM düşürülmüş. Arabayı satsan satamıyorsun. Atsan atamıyorsun. Birileri yüzünden canınız yanmış. Mahkemeye versen garantisi yok senelerini harcıyorsun. Haram Helal olayına girdim çünkü bana biri bu şekilde cevap vermiş. haram değil mi diye. Sonrasında bende aynı şekilde cevap verdim.

Bu kadar abartmanıza gerek yok. Ben bir çözüm sundum sana ters geliyorsa kendi çözümünü yaz geç. Arkadaş yararlansın. Ben bunu yaptım demedim. Gerekirse yaparım dedim. İnsanın canıyla akıl sağlığıyla oynayacağıma ben böyle bir çözüme gitmeyi düşünürüm.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sigortafiyatlarının artmasının sebebi sadece benim söylediğim mi? Yoksa değer kaybı davaları mı? Bir haber çıktı değer kayıplarını sigortalar ödüyor diye daha sonrasında tavan yaptı bu fiyatlar.

Kasko ile sigorta birbirinden farklı şeyler. Sigorta 3. şahısların hasarlarını karşılar. Kasko ise kişinin kendi hatasıda dahil olmak üzere olası bir çok nedenden hasar gören aracı yapmakla yükümlü. Sigortanın zorunluluğu vardır kaskonun yoktur.

Söylediklerimi yeterince abarttığınızı düşünüyorum. KM düşürülmüş. Arabayı satsan satamıyorsun. Atsan atamıyorsun. Birileri yüzünden canınız yanmış. Mahkemeye versen garantisi yok senelerini harcıyorsun. Haram Helal olayına girdim çünkü bana biri bu şekilde cevap vermiş. haram değil mi diye. Sonrasında bende aynı şekilde cevap verdim.

Bu kadar abartmanıza gerek yok. Ben bir çözüm sundum sana ters geliyorsa kendi çözümünü yaz geç. Arkadaş yararlansın. Ben bunu yaptım demedim. Gerekirse yaparım dedim. İnsanın canıyla akıl sağlığıyla oynayacağıma ben böyle bir çözüme gitmeyi düşünürüm.
Daha neyi savunuyosun sen beynini ve dusuncelerin al ve git...
Pis herif...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaan kardeşim bana göre olayın özü şu... Arkadaş km düşürülmüş bi araç almış, bu sorunu ya yasal yollardan yada kendi imkanlarıyla çözmeye çalışacak. şayet çözemez ise aracı satarken kusurunu söyleyecek ve normal değerinden düşük fiyata satacak.

şayet sorunu sizin tavsiye ettiğiniz gibi çözerse veya satarken aracın kusurunu söylemez ise , burda dert yandığımız yeri geldiğinde küfürler ettiğmiz kişilerden ne farkımız kalacak.

Bence kötü giden birşeyleri düzeltmek istiyorsak, önce kendimizi düzeltmemiz lazım.

Kaan Kahramaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha neyi savunuyosun sen beynini ve dusuncelerin al ve git...
Pis herif...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O kadar eleştirildim senin şu "pis herif" ithamına takıldım. Bu şekilde konuşarak kimin "pis" kimin "temiz" olduğunu herkes görür. Bir insanın kullandığı kelimeler o insansın kalitesini gösterir. Gördüğün üzere ben "Türkçe" yazmaya bile özen gösteren biriyim.

İşine gelmiyorsa engellersin beni benim şu an seni engelleyeceğim gibi. Benim düşüncem budur. Saygı gösterir veya göstermezsin. Ama bunu yaparken bile terbiyeli olmak kimseyi rencide etmeden yapmak gerekir.

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir savcı bir yılda dava açamaz mı , allah adalet saraylarına düşürmesin arkadaş hiç birimizi.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.