Klima ve hava üfleme

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,
Bu haftaki sürüşlerimda ön cam buğu gidericiyi çalıştırdım.Ayrıca yönlendirme tuşlarından orda kademeyi seçtim ve kısa bir süre sonra kapattım.

Dün kontağı açıp aracı çalıştırdığımda hiç bir sistem aktif olmamasına rağmen ortadaki üfleçlerden ılık hava üfledi.Klima tuşuna birkaç kez bastım fakat üfleme kesilmedi.
Bunun mantığı nedir?Sistemin bilmediğim bir özelliği mi var?

Teşekkürler!

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima ve hava üfleme

Klimayı kasdediyorsanız eğer son ayarlar olarak ayarlanmışsa en son ayar ne ise bir daha ki çalışmada o şeklide devam ediyor
klima hava üflemesi en düşük kademeye getirilse bile az da olsa devam ediyor sanırım
beni rahatsız ederse camlara yönlendiriyorum ben de

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

pervane hızını sıfırada getirseniz. havalandırma hava uflemeye devam ediyor, durduramıyorsunuz. En iyisi Hakan Beyinde dediği gibi cama vermek

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

havalandırmayı kapatıpta hala hava geliyorsa hava dolaşımını araç içi moduna alın kesilir, Auto modunda genellikle dışardan hava alıyor fan kapalı olsa bile.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
havalandırmayı kapatıpta hala hava geliyorsa hava dolaşımını araç içi moduna alın kesilir, Auto modunda genellikle dışardan hava alıyor fan kapalı olsa bile.
kesinlikle. auto modundan sonra hava girişi devam ediyor. bir kez manuel ayar yaptığınızda keiliyor hava sirkülasyonu

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu son ayar seçeneği benim aracımda da var ancak plus paket aracım bildiğinz gbi auto klima yok bu seçeneğin bizim için bir önemi var mı acaba? bu konu hakkında kimsenin bir fikri var mı?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hava sirkülasyonunu araç içi moduna alın

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kullanma klavuzunda 136. sayfa belki yardımcı olabilir. fanın tamamem durması için daha uzun süre basılmasından bahsediyor...

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım bu kapansa bile hava gelme olayı otomatık bugu gıderme denen ozellık cunku mantık olarak sureklı hafıf mıktarsa hava gırse ıcerısı bugulanmaz tam kesmek içinse araç içini gösteren bir tuş var ona basarsanız kesiliyor.

Arifhasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selam arkadaşlar, araçta ısıtmayı açtığım zaman çok geç ısınıyor, neredeyse bi 10 dk felan sürüyor..bu normal mi? normal değilse neden olabilir ve ne yapmalıyım?!