Klima Sorunu !!!

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel güncel yazcana bi baktırsaydın servise uydudan bağlanıp aracın arızasını giderme şansımız yok arkadaşlar...gaz kelebeğin kirlendiyse kılımayı acınca rolenti yükselmesi lazım kirlendiği için ayarlayamaz rolentiyi ve motor stop etme konumuna gelir lambalar yanar viteste olduğun icin stop etmez ama silkeleme yapar motor.şimdi yapman gereken araç park halinde iken kılımayı ac bakalım calışyomu?çalışyosa sğuttuğunu ve rolentinin durumuna bak..rolenti cok düşüyosa yada ibre cok oynuyosa bitane wd40 al gaz kelebek borusunu sök bi beze wd40 sık bolca kontağı aç icerden biri gaza sona kadar basılı tutsun ve sen kelebeği boğazı o bezle sil.sonra wd 40 ile hafif temizle boğaza sıkarak..gazı bırak bi iki fıs daha kelebek kapalı iken sık sonra boroyu tak marşa bas gaz verme arac rolentide calışsın bi kaç dakika normale döner..kolay gelsin

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
güncel güncel yazcana bi baktırsaydın servise uydudan bağlanıp aracın arızasını giderme şansımız yok arkadaşlar...gaz kelebeğin kirlendiyse kılımayı acınca rolenti yükselmesi lazım kirlendiği için ayarlayamaz rolentiyi ve motor stop etme konumuna gelir lambalar yanar viteste olduğun icin stop etmez ama silkeleme yapar motor.şimdi yapman gereken araç park halinde iken kılımayı ac bakalım calışyomu?çalışyosa sğuttuğunu ve rolentinin durumuna bak..rolenti cok düşüyosa yada ibre cok oynuyosa bitane wd40 al gaz kelebek borusunu sök bi beze wd40 sık bolca kontağı aç icerden biri gaza sona kadar basılı tutsun ve sen kelebeği boğazı o bezle sil.sonra wd 40 ile hafif temizle boğaza sıkarak..gazı bırak bi iki fıs daha kelebek kapalı iken sık sonra boroyu tak marşa bas gaz verme arac rolentide calışsın bi kaç dakika normale döner..kolay gelsin

Eyvallah sağolasın abi. Yola gitmiştim ondan gidemedim hiç bi yere şimdi geldim yoldan dediklerini dikkate alıcam. Saygılar..

korray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima kompresöründen önce filtre var filtre dağılıp klima kompresörüne zarar vermiş olabilir benim aracımdada aynı problem oldu klimayı açınca araç silkelenip stop ediyordu klima kompresörü ve filtreyi değiştirdik.Kompresörün orjinalı çok pahalı oyüzden italyan marka bir kompresör aldım 500 tl filtre ve gaz basımı ve işçilikte toplam 170 tl tuttu
Yani bana toplam 670 tl'ye mal oldu.

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Soner abi rolanti de çalışırken açtım klimayı tekleme olmadı. Ancak sogutmuyor? Klima gazı bitmiş olabilir mi ? Ya da farklı bi sorun mudur ?

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soner abi rolanti de çalışırken açtım klimayı tekleme olmadı. Ancak sogutmuyor? Klima gazı bitmiş olabilir mi ? Ya da farklı bi sorun mudur ?

Evet klima gazı bitmiş.. Gaz bitince genelde bu tür sorunlar yapıyor stop etmeye kalkıyor sallıyor vs iyi bir serviste 60 liraya gaz bastır tüpten değil cihazdan yaptır sonra başın ağrımasın..

Geçmiş olsun

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Teşekkür ederim. En kısa zamanda halledicem bu işi.

serbest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel servise bir sor en son kampanyalı 40tl ye dolduruyorlardı gazı... haberin olsun...