Klima soğuk üflemiyor !

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar klimayı aracı aldığımdan beri fazla çalıştırmamıştım sadece deneme amaçlı 1-2 defa açmıştım geçen hafta uzun yolda açayım dedim ama birtürlü soğuk üflemiyor sıcak soğuk arası ılık bir hava üflüyor sorun nerde olabilir , kar amblemi olan tuşu ve üfleme tuşunu soğuğa getirip 2 sinide yanıma çekiyorum klima devreye girmesi gerek fakat soğuk üflemiyor hiç ,klima ayarında vs bir yerde sorun mu var ayrıca gaz vs. dolum yapılıyormuş klima için acaba o mu eksik.

kajmerhan03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gazı bitmiştir büyük ihtimalle gaz bastırın kaçak kontrolüde yaptırmayı ihmal etmeyinki bastıgınz gaz bosa gitmesin

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadara basarlar gazı , birde elektronik arıza falan olabilirmi acaba inş. sadece sorun gazdadır.

kajmerhan03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz dolumu ort 50-60 lira daa yüksege yapanlarda var ama yaz geldği için kampanya vs. oluyorsa bilemem

mustafatemiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kışın haftada bir, 5 dakika çalıştırmak gerekiyormuş. yoksa gaz çöküyormuş.20-30 liraya devirdaim yaptırıyolar gazı ve kompresor yağını.
aklında bulunsun.

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasım bende aynı sıkayetten gaz bastırmaya goturdum.60 tl dedı.eksıkmıs gazım.50 tl verdım.Ama aracı kontrol etmeden aldım.Pek fark edemedım gaz basıldıgının.Arkadaslar filtrenı degıstır dıyolar banada ondandır dıyolar.Ben anlamadım acaba kazıklandıkmı?Yoksa klima ancak bu kadar mı sogutur? Elımı üfleme kanalına koyuyorum.üşütmüyor hiç.Adamda olçtü ama anlamadım gıttı.Yorum yapabılen varmı arkadaslar?

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle polen filtrenizi değiştirin 15 tl civarı daha sonra klima gazı basan arkadaşlar klimanızı açıp üfleyen kanalın ağzına bi aleti tutup ölçüyorlar gaz basılması gerekiyorsa söylüyorlar gazıda eski gazın üstüne değil içindeki gazı boşaltıp tekrar basıyorlar (hava yapıyormuş)benim klima filtreyi değiştirince soğutmaya başladı sizin arızanız farklı olabilir örneğin gaz kaçağı gibi kafanızı takmayın masraflı değil geçmiş olsun

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2-3 yıldır bu klima işleriyle uğraştım , bu opellerde de buyuk ıhtımal r134a gazı basılıyor ve yenı gaz basılmadan manometre takarlar klımanın kompresörune eger 2.5den asagıysa ıcındekı gaz tamamıyle vakumlanır 10 dakka kadar surmesı ıhtımal vakumun , sonradan yenı gaz basımı yapılır oda 1*2 dakkada hazır olur . fiyatıda 50 ıla 60 tl arası oynar .

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasım bende aynı sıkayetten gaz bastırmaya goturdum.60 tl dedı.eksıkmıs gazım.50 tl verdım.Ama aracı kontrol etmeden aldım.Pek fark edemedım gaz basıldıgının.Arkadaslar filtrenı degıstır dıyolar banada ondandır dıyolar.Ben anlamadım acaba kazıklandıkmı?Yoksa klima ancak bu kadar mı sogutur? Elımı üfleme kanalına koyuyorum.üşütmüyor hiç.Adamda olçtü ama anlamadım gıttı.Yorum yapabılen varmı arkadaslar?
ahmet beyin dediklerine katılıyorum