Klima kompresor kasnagı sesi

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun zamandir 2000 devir civarinda kesik kesik gelen hirilti vardi hava isininca iyice artti. bugun servise goturdum v kayisi sokuldu tum kasnaklar kontrol edildi, klima kompresorunun kasnagindan supheleniyorlar ama tek degisimi olmaz kasnak ordan cikmaz kompresor degisir dediler. Fiyati da tuzlu tahmin edeceginiz gibi. Internette kasnagin icindeki bilyenin falan degistigini okudum bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi?

6. Saniyeden sonra daha net duyuluyor.

https://youtu.be/djGCaKrRYsc

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle eksik gazı tamamlat sonra bak ses kesilmiyorsa tamir ettir

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle eksik gazı tamamlat sonra bak ses kesilmiyorsa tamir ettir
Tesekkurler. Ben de oyle soyledim arac almanci ailenindi 2011 model, 3 yil bakilmamis belki gazi eksik diye yapiyodur dedim ondan olmaz falan dediler ama denemekten zarar gelmez sonucta gazi eksikse her sekilde tamamlanmasi lazim. Bu kasnagi sokulup sokulmemesi hakkinds fikriniz var mi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU konuda Opelin Yardım kitabcığında geçiyor, servislere bilgi amacında diyorki hemen klima kompresörü değişimi yapmadan önce ses geliyorsa gaz miktarını ölçün eksik olanı doldurun diye ;)
BU arada gene tüm forum Arkadaşlara tavsiyem kışın da olsa mutlaka ama mutlaka klimanızı 2-3 dakika haftada bir çalıştırın bu kompresör ve klimanız için korumadır.

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecenlerde benim sarj dinamosu otuyodu. Dagittilar rulmanlari degistirdilr geri toplayip taktilar. Tahminimce kompresor de ayni mantik vardir. Degistirilebilr.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o bilya birşekilde nasıl yerleştirildiyse geri çıkarılıp takılabilir.

Zamanında eski aracımda krank kasnak bilyesi dağılmıştı ve 2 usta levyeyle biryerleri ayıra ayıra zar zorda olsa değiştirmişlerdi.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU konuda Opelin Yardım kitabcığında geçiyor, servislere bilgi amacında diyorki hemen klima kompresörü değişimi yapmadan önce ses geliyorsa gaz miktarını ölçün eksik olanı doldurun diye ;)
BU arada gene tüm forum Arkadaşlara tavsiyem kışın da olsa mutlaka ama mutlaka klimanızı 2-3 dakika haftada bir çalıştırın bu kompresör ve klimanız için korumadır.
Klimayi acinca da azaliyor ses bu arada.
Gecenlerde benim sarj dinamosu otuyodu. Dagittilar rulmanlari degistirdilr geri toplayip taktilar. Tahminimce kompresor de ayni mantik vardir. Degistirilebilr.
Ben de oyle dusunuyorum sonucta yaparken dusunmuslerdir bunu.
o bilya birşekilde nasıl yerleştirildiyse geri çıkarılıp takılabilir.

Zamanında eski aracımda krank kasnak bilyesi dağılmıştı ve 2 usta levyeyle biryerleri ayıra ayıra zar zorda olsa değiştirmişlerdi.
Bence de, sanayidr iyi bi usta bulup yaptirilabilir ama once su gaz ekletmeyo yaptirayim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimayi acinca da azaliyor ses bu arada.

o zaman klima debrajı yani bobininde sorun var. Oda sökülüp yenisi takılır
Magnetkupplung-Klimakompressor-Opel-Astra-H-13-CDTI.jpg

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et