klıma acınca hararet yukselmesı cozumu

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arkadaslar gecende yazmıstım
vectra b lerde kronık sorun sayılıyormus ama klıma acıkken bellı bır zaman sonra hararet anıden 130 derece sevıyelerıne kadar gelıyor kapatınca 100 sevıyerlıne kalıyordu
bazı yerlerden aldıgım yardımla
sorunun saselemeden oldugunu tespıt ettık
ve kalın bır sase kablosu hazırlayıp arabanın motor blogu ıle aku arasında papuclu bır baglantı attım
92 derece ılk 1. devır fan 100 e yakın 2.devır fan acıyor
ve klımada acık 95 dereceyı asla gecmıyor
boyle sorunu olanlara faydası dokunur umarım saygılar.

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki 98 civarına gelip orda kalıyo. bu işleme gerek var mı aceba ..

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle son günlerde araç yanıyor sadece motor değil farlar sinyaller bi adeta tuttuşmuş kaputu açıym diye limi yaktım çok kötü buz falan çare etmedi

acaba vectra a lardada mı aynı sorun vardır

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
buğra sende kontrol ettir şase kablosu önemli bağlı gibide görünse oksitleme yapıyor zamanla elektrikçiye baktırt kontrol ettirmekte fayda var buarada paylaşımın için teşekkürler harun abi

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende vardı.Klimayı açınca hararet sona dayanıyordu hemen kapatıyodum.Gittim elektirkçiye kabloyla bişiler etti biraz düzelir gibi oldu ama zaman zaman 100-105 arası oynuyor.Harun beyin paylaşımını elektikçimle paylaşıcam.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bende bayağı korkuyordum şehir içinde klima açık geziyorum hararet 97-98 civarında demek 100 geçenler varmış

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar gecende yazmıstım
vectra b lerde kronık sorun sayılıyormus ama klıma acıkken bellı bır zaman sonra hararet anıden 130 derece sevıyelerıne kadar gelıyor kapatınca 100 sevıyerlıne kalıyordu
bazı yerlerden aldıgım yardımla
sorunun saselemeden oldugunu tespıt ettık
ve kalın bır sase kablosu hazırlayıp arabanın motor blogu ıle aku arasında papuclu bır baglantı attım
92 derece ılk 1. devır fan 100 e yakın 2.devır fan acıyor
ve klımada acık 95 dereceyı asla gecmıyor
boyle sorunu olanlara faydası dokunur umarım saygılar.
Yaptırdığınız işlemi resimlemek mümkünmü acama? En azından yaptıracağımız işlemden emin oluruz.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba!
Arkadaşlar bu gün hava serin olduğu için klimayı açmadım sadece fanı çalıştırdım. Buna rağmen normalde 95 i geçmeyen motor sıcakliğı 100 ü gördü. Buradan şu sonuca vardım:
Sadece fanı çalıştırmak bile motoru yoruyor..İşin içine bir de klima girince daha da vahim bi tablo ortaya çıkıyor.
Ayrıca hararet 100 ü görünce motoru durdurup hiç beklemeden yeniden çalıştırdığımda hararet 95 in altına iniyor. Bi bakıyorum iki fan birden devreye giriyor bi bakıyorum sadece dış taraftaki fan devreye giriyor. Bu şaseleme işi nasıl oluyor daha detaylı bilgi verebilecekmisiniz? Harareti kontrol etmekten yorulduk. Öyle motorlar var ki klimayı açsanda açmasanda hararet göstergesi sanki 90 a sabitlenmiş gibi yerinden oynamıyor. TEŞEKKÜRLER

Katılıyorum. Benim 2008 Megane vardı. İstanbul'da, Temmuz sıcağında, en yoğun trafikte, dur kalk dur kalk boşalan anlarda hep dip gaz hırçın kullanım klima hep açık arabada yorulma yok hararet hep sabit :) 2002 Laguna 1.6 da klimayı aç araba tıkanıyor. Yeni arabaların hepsi iyi mtühiş rekabet var.