klima açıkken hararet yükseliyor =S

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Bosch servisinden klima gazı kontrol ettirirken hararetin çok yükseldiğini durumu belirtmiştim, onlarda klima radyatörü çok kirlenmiş yıkamacıya götürüp su tuturup getirmişti, şuan klimayı açınca aşırı yükselme olmuyor.

Merhaba
radyatörü daha önce temizlemiştik temiz olması gerek yani başka bişe var ;)

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet düşük dereceli müşür takarak sağladık. Biz de gittiğimizde yok bizde öyle bir müşür demişlerdi. Tipo'larla aynıymış diyince, deneme yanılma yoluyla bi kaç müşür denedi ve en son biri uydu. Hatırladığım kadarıyla 87-95'lik müşürdü adı.

tipo müşürü en yakın zamanda bende deneyeceğim pazar yıllık izine çıkıyorum yol yapıcam bıraz geldıkten sonra bakabilirim ancak umarım bi sorun çıkarmaz 100 ün üzerine çıktıgını bı kaç defa gordum bugun 100 acıyor buyuk fanı

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olmaz diye bir şey yoktur. Piyasadaki araçların bazı parçaları birbirine tıpa tıp uyar. Eski nesil Opel'lerin bazı parçaları Renault 12 lerle uyumludur. Ben daha geçen hafta 63 model Taunus'a disk frenlerin tamir takımından aldım ambalajının üzerinde Ford Taunus yerine BMW ve Anadol (evet doğru okuyorsunuz BMW ve Anadol disk fren tamir takımında aynı parçayı kullanıyor) yazıyordu.

Evet bende karşılaştım bi kaç defa opel e parça almıştım üzerinde mini coper bmw yazıyordu

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vectra b de şase kablosunda sorun oluyor bi baktır istersen

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şase

vectra b de şase kablosunda sorun oluyor bi baktır istersen

bir kaç gün önce motor tesisat kablolarını ve şase yi kontrol etmiştik başka bi nedenden dolayı temiz şuan şase :)

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef aynı durum benimde başımda; klimayı açıyorum; 90-92 arası hararet hemen kırmızı çizgiyi aşıyor; klimayı kapatıyorum anında hararet 90-95 lere düşüyor;...deli ediyor...

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef aynı durum benimde başımda; klimayı açıyorum; 90-92 arası hararet hemen kırmızı çizgiyi aşıyor; klimayı kapatıyorum anında hararet 90-95 lere düşüyor;...deli ediyor...

vectranın genel sorunu haline gelmiş :) Ben eger bu müşür olayı tutmazsa genelde tofaşlarda uygulanan fan ı manuel olarak çalıştırmak için içeriye bi düğme yaptırmak istiyorum ama acaba beyni karıştırırmı bi sıkıntı olurmu diyede korkularım var

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 2 ay kadar önce bu klimayı açınca hararet yapması yüzünden contayı yaktı benim araç. aydından kaldım. ordan denizliye çektik geldik neyse.
bu olaya bi çözüm bulan arkadaştan şiddetle çözümünü burda paylaşmasını istiyorum. ya korkuyorum artık klimayı açmaktan sıcak havalarda. sıcakta klima açamıyacaksam neden klimalı araba aldık kİ?
müşür olayını deneyen başka arkadaş varsa gürüşlerini bekliyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarıyla bu sorunu çözen arkadaşların uygulamaları;
1-şase kablosunu güçlendirme(denedim işe yaramadı kablo attık ve zorladık yine harraret yükseldi)
2-kutupbaşlarını lehimleme(bunu deneyemedim)
3-müşür değiştirme(müşür bulamadım)
benim bi ustam bu konuda vectraların klima ve soğutma radyatörlerinin yerlerinin uyumsuz olduğunu ve klimayı açınca sıcak havanın soğutma radyatörüne gittiğini bunun çözümü olmadığını söyledi
şuan için vaktim olmadığından uğraşamadım fazla ama 92 derecede fan açıyorsa bu araçlarda bu sorunun tamamen çözümü zor görünüyor
fakat asgariye indirebiliriz diye düşünüyorum.çözümü olan arkadaşlar daha fazla bilgi verirse sevinirim klimayı kullanamaz olduk