Kızdırma Buji Değişimi

kutsaldamacana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Opel corsa 1.3 CDTI 2011 model arzcımı nisanda ikinci el aldım.
İlk sahibi şubatta bir adet kızdırma bujisini değiştirmişti.
Geçen hafta panelde üzerinde anahtar işareti olan ışık yandı. özel bir servise(Bosch Car servis) götürdüğümde kızdırma bujilerinin değişmesi gerektiğini olmasa röle değişimi yapacağını söyledi. Buji olarak BOSCH marka buji tanesi 30 Tl'den yapıyor işçilik hariç. Eğer röle değişirse 200 Tl civarı da o imiş.
Yetkili servise sorduğumda orijinal GM buji için 50 Tl istiyorlar+45 TL işçilik buji başına. ilk gçtürdüğüm servis 4 bujinin de değişmesi gerektiğini söyledi. yetkil servis ise hangisi arızalı ise onu değiştiririz diyor.
Sorum: Bosch veya GM marka kızdırma bujileri çok farkeder mi ve değişimde dördünün de mi değişmesi gerekiyor.
Birde bu bujiler neden bozuluyor. Kime sorduysam hiçbiri buji falan değiştirmemiş

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızdırma bujisi takım değişilir, fiyat uçuk bence sponsorumuzdan Beru alabilirsiniz yılların tanınmış markasıdır BERU Fiyatı ise arada çok fark var tavsiye ederim,yanlız hata ne verdi? kızdırma bujilerini ölçtürün bozuksa değişin o zaman değişin yok role ise ona baktırın
Opel 1.3 Kızdırma, Isıtma Bujisi Corsa C - Combo C - Astra H - Meriva - Corsa D Z13DT - Z13DTJ - Z13DTH « OPEL Yedek Parça, OPEL Parça, Chevrolet Yedek Parça, Opel Yedek Parca, Chevrolet Yedek Parca

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben tek bir adetini değiştirdim,hata yaptım, kısa zaman aralıklarıyla hepsi arıza verdi sonrasında tek tek değiştirdim,eeee tabi ona görede maliyeti yükseldi.Arıza var ise hepsi değişmeli...

kutsaldamacana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızdırma bujilerinin Performans, yakıt tüketimi olarak karşılaştırısanız
Beru:15TL
Bosch:25TL
GM:50TL

Sizce hangisini seçmeliyim,?
Ayrıca önerebileceğiniz bir yer var mı?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kızdırma bujilerinin Performans, yakıt tüketimi olarak karşılaştırısanız
Beru:15TL
Bosch:25TL
GM:50TL

Sizce hangisini seçmeliyim,?
Ayrıca önerebileceğiniz bir yer var mı?

15 tl hiç bişey aslında değişimi basit kendinizde takabilirsiniz alet edevat varsa Selim abi bu işin piridir onu dinyelin derim:)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
yakıta etki etmez, performansa da. Beru original ekipmandır, beru alın. Takım değişin. Teki bozulduysa diğerleri de ömrünün sonuna yaklaşmıştır.

kutsaldamacana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün değişimi yaptıracam. dördünü de değiştirecekler. Usta eğer bujiler kaynamışsa motora kadar sökmemiz gerekecek diyor. BU durumda da masraf 1000-1500 TL arası olabilirmiş. İnşallah sorun çıkmaz.
Sorun çıkmaz ise değişim sonrası sonucu paylaşırım.
Bosch marka buji taktıracam..