Kışlık Lastiklerimi Ne Yapmalıyım?

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biliyorsunuz bu kışın ortalarında gittim 4 Adet Yokohama WDrive Vakumlu lastik aldım. ve artık havalar ısındığı için kışlık lastiklerimi çıkardım.

Bu sene sonuna askere gitmeyi düşündüğümden lastikleri ne yapmalıyım bilemedim. Satsam mı yoksa ben gelene kadar bişey olmaz mı?

Çok bi km. de yapmadım sıfıra yakın. Ben gelene kadar özelliği bozulursa (kullanılmadığından) yazık olur.

Sizin fikriniz??

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik ömrü en fazla 4 yıl dır
bir kış kullanamayacaksın
3yıl kullanacaksın 4 yıl şüpheli
satman daha doğru gibi görünüyor

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzelce temizle üstünü kapat artık evde mi tutarsın yada depoda mı bilemiyorum ama fazla rutubetli olmuyan bır yerde tutarsan hıcbırsey olmaz .. Ha kapalı lastikci dükkanında durmuş ha sende durmuş..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biliyorsunuz bu kışın ortalarında gittim 4 Adet Yokohama WDrive Vakumlu lastik aldım. ve artık havalar ısındığı için kışlık lastiklerimi çıkardım.

Bu sene sonuna askere gitmeyi düşündüğümden lastikleri ne yapmalıyım bilemedim. Satsam mı yoksa ben gelene kadar bişey olmaz mı?

Çok bi km. de yapmadım sıfıra yakın. Ben gelene kadar özelliği bozulursa (kullanılmadığından) yazık olur.

Sizin fikriniz??
satamazsanız şayet ki ben olsam satmam ,aldığınız yere götürürseniz onlar ücretsiz muhafaza ediyor sizin adınıza, en azından birçok lastik firması bu şekilde çalışıyor

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk olarak aldığım yere sorayım o olmazsa Eren'in dediği gibi yapayım. Satma işine girersek zararımız olabilir :)

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence satma hocam napacaksın ki banyoya al güzelce yıka sonra da lastik yagıyla iyice parlat güneş görmiyecek şekilde muşambala 2 adet üstüste olmak kaydıyla istifle kafanı yorma her kış yenı lastık mı alınır sacmalık

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldığım yerde benimkiler.Yeni çıkarttım.Güzelce poşetledim bantladım...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Erken çıkartmışsınız :) büyük çöp torbalarına koyup depoda saklıyorum ben, 3. kıştayım ve hala baya iyi durumdalar.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erken çıkartmışsınız :) büyük çöp torbalarına koyup depoda saklıyorum ben, 3. kıştayım ve hala baya iyi durumdalar.

Yok canım o kadar da erken değil sanırım. Çünkü bizim buralarda sıcaklık 15 - 18 derece arasında seyrediyor. Bugun biraz 8 dereceye düştü. Ama kış lastikleri +5 derece üzerinde daha fazla aşındığından ve daha fazla ses yaptığından söktüm.

Artık kar yağmaz ama yağmur yağar. Bu yüzden de şuan Michelin Energ Saver var üzerinde. Çok sessiz ve hoş lastik :D

Tavsiyenizi dikkate alıp paketleyip dolaba kaldıracam :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dişlerin arasına giren taşları temizle, lastikleri güzelce yıka, kuruduktan sonra siyah kalın çöp poşetine koy. Karyola (artık evlerde karyola da kalmadı ya) altı, balkonda güneş görmeyen bir köşe, rutubet olmayan bir depoda saklayabilirsin. Lastiklerde jant yoksa dikey, jant varsa yatay durumda muhafaza edebilirsin. (Satarsan maddi olarak en az yarı yarıya zararın olacak, bir de yer sorunu nedeniyle kolay kolay müşteri bulamayacaksın)

Son düzenleme: