Kışlık Lastik Önerisin de Bulunabilir Misiniz ?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Üretim yılı ile birlikte kullanılan sezon sayısı da göz önünde bulundurulmalı.. Dediğiniz iki lastik arasından daha az kullanılmış olanı işinizi görecektir fikrimce..

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'da kullanmak üzere ekonomik kışlık lastik bakıyorum. 700-800 TL gibi bir bütçem var. İkinci el temiz Lassa Snoways3 (2017 üretim) ve Petlas Snow Master (2018 üretim) buldum ama hangisi daha iyidir kararsız kaldım. Fİyatları hemen hemen aynı. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi? Veya farklı alternatif önerilerine de açığım.

Teşekkürler.
Petlas Snow Master iyidir bende buldum bende petlas çıkma taktıracağım, arkadaşım petlas bayi o yüzden o önermişti yaklaşık 2013ten beri farklı araçlarımda petlas kullanıyorum bir sorun yaşamadım

• Beğen
Tepkiler: Opelfan

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şöyle bir durum var artık eski kışlar kalmadı, kar bile yerde 3-5 gün ancak kalıyor, araç nerdeyse sürekli şehiriçinde kullanılıyor. Uzun yolda da kar varken problem yaşatmadı çok şükür. Macera aramayan adamın işini görür. Fiyat = Performans demek mantıklı...
Kesinlikle biz İstanbulda kar bile görmüyoruz ama yine de bi güvence olarak düşünüyorum ne olacağı belli olmaz :)

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üretim yılı ile birlikte kullanılan sezon sayısı da göz önünde bulundurulmalı.. Dediğiniz iki lastik arasından daha az kullanılmış olanı işinizi görecektir fikrimce..
Bu tarife Petlas uyuyor :))

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Petlas Snow Master iyidir bende buldum bende petlas çıkma taktıracağım, arkadaşım petlas bayi o yüzden o önermişti yaklaşık 2013ten beri farklı araçlarımda petlas kullanıyorum bir sorun yaşamadım
Petlası daha önce hiç kullanmadım o yüzden biraz kuşkulu bakıyordum açıkcası ama forumda baya memnun kullanıcısı varmış.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kışlıkta nokian iyidir..

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesele İstanbul için ekonomik çözümse, kışlık almamak en ekonomik çözüm :)
Çünkü bu sene de pek kar yağacak gibi durmuyor, sabahları bile sadece Kasım ayında 3 dereceleri gördüm. Şu an 14-15 derecelerde seyrediyor.
Kendim kışlık kullanıyorum bu arada. 5 yıllık Toyo Snowprox, halen diş derinliği ve tutuş performansı iyi.
Ama bu lastikler ömrünü tamamladıktan sonra mevsim sıcaklıklıkları böyle devam ederse (ki küresel ısınmadan ve beton fetişizmimizden dolayı sıfır ihtimal) İstanbul içi kullanım için kışlık lastik almam heralde.

Kış tatili ve kayak merakı olanlar için durum farklı tabi ki de.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
kışlıkta nokian iyidir..
Kışlıkta nokian 1 numaradır hangi firma iddaa ederse etsin ben daha iyiyim diye kimse lastik hamurunu diğer firmalara dağıtan firma ile başa çıkamaz. Nokian 4 - 5 tane büyük firmaya lastik hamurunu verir onlarda işler.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Mesele İstanbul için ekonomik çözümse, kışlık almamak en ekonomik çözüm :)
Çünkü bu sene de pek kar yağacak gibi durmuyor, sabahları bile sadece Kasım ayında 3 dereceleri gördüm. Şu an 14-15 derecelerde seyrediyor.
Kendim kışlık kullanıyorum bu arada. 5 yıllık Toyo Snowprox, halen diş derinliği ve tutuş performansı iyi.
Ama bu lastikler ömrünü tamamladıktan sonra mevsim sıcaklıklıkları böyle devam ederse (ki küresel ısınmadan ve beton fetişizmimizden dolayı sıfır ihtimal) İstanbul içi kullanım için kışlık lastik almam heralde.

Kış tatili ve kayak merakı olanlar için durum farklı tabi ki de.
Çok çok büyük bir hata kış lastiği almamak geçenlerde'de baya bir tartışmasına girdim gene istanbul için yaz lastiğini kışın kullanırsanız 5 senelik ömrü olan lastik 2 sene sonra çöp olur bu sefer hem yazlık hem kışlık almak zorunda kalırsınız tehlikesi'de apayrı bir konu az birşey gizli don olan yerde nereye girersiniz siz bile bilemezsiniz. Kış lastiği her ne şart olursa olsun hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğü an takılır. Yapmayın bu şekilde mutlaka kışlık lastiğinizi alın.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'da kullanmak üzere ekonomik kışlık lastik bakıyorum. 700-800 TL gibi bir bütçem var. İkinci el temiz Lassa Snoways3 (2017 üretim) ve Petlas Snow Master (2018 üretim) buldum ama hangisi daha iyidir kararsız kaldım. Fİyatları hemen hemen aynı. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi? Veya farklı alternatif önerilerine de açığım.

Teşekkürler.
Ben yaklaşık 3 arabamda kullandım Petlası 3. seneye kadar gayet iyiydi 4. sene biraz sertleşti ve kaydırmaya başladı. Tavsiyem bu 2 lastik arasında kesinlikle petlas olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Hasip