Kış Lastiği

esad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yazın kış lastiğini kullandım 15000 km kadar. Şimdi kışın bu lastiği kullanmaya devam etsem sıkıntı olur mu? Bu sabah karlı yokuşta hafif kaydı değiştirmem gerekir mi?

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kış Lastiği

esad link' Alıntı:
Arkadaşlar yazın kış lastiğini kullandım 15000 km kadar. Şimdi kışın bu lastiği kullanmaya devam etsem sıkıntı olur mu? Bu sabah karlı yokuşta hafif kaydı değiştirmem gerekir mi?
Tedbiri elden bırakmamakta fayda var... İmkanınız varsa değiştirmenizi tavsiye ederim.
Ama yaşadığınız şehir ankara son 7-8 yılda böyle kar ı ilk defa görüyoruz eğer sık sık araç kullanıyorsanız hergün bir ekilde yola çıkmanız gerekiyorsa alın bence

esad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Tedbiri elden bırakmamakta fayda var... İmkanınız varsa değiştirmenizi tavsiye ederim.
Ama yaşadığınız şehir ankara son 7-8 yılda böyle kar ı ilk defa görüyoruz eğer sık sık araç kullanıyorsanız hergün bir ekilde yola çıkmanız gerekiyorsa alın bence

Peki hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bi marka öneriniz var mı? Zannedersem ölçüler 215/50/17 .

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esad link' Alıntı:
Peki hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bi marka öneriniz var mı? Zannedersem ölçüler 215/50/17 .
Lastik fiyatları hakkında net bir fikrim yok ben aracı pek kullanmadığım için lastik almadım ama konuyu gören arkadaşlarımız mutlaka yazacaklardır

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esad link' Alıntı:

uygun ve iyi diyorsanız size iki marka
petlas yada starmax önerebilirim.

esad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
uygun ve iyi diyorsanız size iki marka
petlas yada starmax önerebilirim.

iki markaya da baktım şimdi aralarında fiyat farkı yok zaten. Bi arkadaşım iki tane alıp sadece önlere taktı bu konu hakkında bilginiz var mı. Sadece önleri değiştirmek yeterli olur mu?

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İmkan varsa 4 ü de değişse iyi olur. Bunun sebebini viraj alırken anlarsınız. Başıma geldi :) Arabanın önü arkasına döndü.

esad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metinmb407 link' Alıntı:
İmkan varsa 4 ü de değişse iyi olur. Bunun sebebini viraj alırken anlarsınız. Başıma geldi :) Arabanın önü arkasına döndü.

Tehlikeliymiş o  :) teşekkürler

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esad link' Alıntı:
iki markaya da baktım şimdi aralarında fiyat farkı yok zaten. Bi arkadaşım iki tane alıp sadece önlere taktı bu konu hakkında bilginiz var mı. Sadece önleri değiştirmek yeterli olur mu?
Ben üniversite yıllarımda sadece önlere kullanıyordum.  :D  Karlı zeminde el freni çekince arac en az iki tur dönüyordu. Yani değineceğim nokta dönüşlerde arac ön tekerler yere tutunuyor ama bir bakıyorsunuz arka tekerler almış başını gitmiş.
Kesinlik çok tehlikeli, tavsiye etmem bu durumu yaşamış biri olarak.

AstraJHB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kis lastiklerinin raf omru 5 senedir kullansanizda kullanmasanizda kari tutan tirnaklar 5.sene sonunda islevini yapamaz hale gelirler ve kar yagmasada hava sicakligi 5 derecenin altina dustugundekullanilmaya baslanabilir.
Oncelikle su an kullandiginiz.lastiklerin imalat yilini muhakkak kontrol ediniz. Maddi durumunuz musaitse 4.unu degistirin derim muhakkak cunku onleri takar arkalar yazlik kaldigi taktirde aracin kontrolu daha da zorlasacaktir. Maddi durununuz iyi degil isede onleri sifir uygun  fiyatli sifir arkalari ise 1 veya 2 yasinda duzgun kullanilmis ucuz alarak tasarruf edebilirsiniz