Kimse Alınmasın Kimse Darılmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sabah kahvesi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsi tabi ki değil Emrahcım..ama çok yakın örneklerimiz var..sen alınma üstüneeee rahat ooollll ;)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bu forumdaki gurbetçi abilerimiz hiç alınmasınlar. Çünkü zaten burada eleştirilen insanlar girdikleri ortamda ay gibi parlıyorlar. Ben burada o tip insanlara hiç rastlamadım.

Aslında bence olan şu. Ailemden duyduklarıma göre bundan bir 15-20 sene önce gurbetten gelenlere uzaylı gibi bakılıyormuş. Onlar muhteşem onlar çok zengin onlar varlık içinde bolluk içinde lüks içinde yaşıyorlar. Acayip arabalarla gelip acayip aletler kullanıyorlardı. E doğal olarak ülkesine geldiğinde bu kadar yüceltilen insan, insan doğası gereği kendini olduğundan daha önemli bir insan gibi hissedip orada yaşadığı hayatı öve öve bitiremiyordu.
Şimdi herşey çok değişti. Orada olan her şey hatta daha fazlası burada var. Hiç kimsenin dikkatini çekmiyor bile. Eskiden insanın dikkatini çeken arabaların bile kimse yüzüne bakmıyor hatta aaa adama bak fransadan renaultla gelmiş o arabayla o kadar yol yapılır mı gibi yorumlar yapılıyor. Ama gurbetçilerimiz Türkiyeyi hala 20 sene önceki haliyle hatırladıkları için aynı şekilde davranıp çocuklarını aynı şekilde yetiştiriyorlar.

UuR__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genel Olarak Şöle Bakayım Bende Konuya Bazı Gurbetcılerımız varkı oraya ekmek parası kazanmak aılesıne daha ıyı olanaklar sağlamak ıcın cabalıyorlarkı Yaz Gelınce Memleket Hasretı Burunlarında Tütüyor Böle Insanlar Zaten Yeterınce Kıbar Yeterınce Memleket Sevgısıyle Dolu Kısıler Bazıları İse Durumları Çok Iyı Olan Aıleler Bana Sankı Turkıyeye Gelırken Buraları Kucumsuyorlar Gıbıme Gelıyor Yanlıs Dusunuyor Olabılırım Ama Gercekten Yabancı Ulkede Yapamadıklarını Burda Yapıyor O Tıp Insanlar

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok güzel anlatmsıınız bende gecn gün biriyle knoustum 1.6 b kasa bir vectra holandalı ne akdkar ublar dedim 1000 euro yaa cok ucuzmus dedim burda 8 000 euro filan bu basaldı yaa orda böylede söylede tmm arkadas dedim senin cenen durmaz dedim gittim :) yalnız su tuhafımı cekti 3aylık vergidi 150 euroymus cok geldi bana arabada gt jantı varı 4 bijonlu b ksanın ki :) sasırdım

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
dün Türkiye'de iş beğenmeyip evde kahvede zaman geçirenler bugün yurtdışına gidince pisliklerin içinde çalışıyorlar. orada harcadığın emeği burada harcasana. ama nedense adam gibi çalışıp opel-ford-vw'ye binmektense, eşek gibi çalışıp bmw-audilere binmek onlara daha tatlı geliyor.
bunları biliyorum çünkü domuz pisliği fabrikasında çalışıp bmw'ye binen tanıdık var, sabah vardiyasında eşi akşam vardiyasında kendisi çalışan ve sözde yaşadıkları düşünülen tanıdık var.

Çağrı kardeşim sana aynen katılıyorum en basit örneği Teyzemin oğlu adam Türkiyede iken bütün gün kahvelerde aylak aylak oturudu. iş bulurduk 2 gün calışır benden yaşı ufak adamdan emirmi alcağım yok iş zor diye kacardı evlendi Almanyaya gitti gecen günlerde bize geldiler adam günde 19 saat 3 farklı işte çalışıyormuş Mercedes AMG ile gelmiş Türkiyeye, Bende zaten dayanamayıp senin cümleni kurdum. Türkiyede bu çalıştıgını %60 kadar çalışsan şuan holding sahibi olmuştun şimdi sadece kredi ile alınmış bir araba sahibisin dedim :)

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de yazılanlara aynen katılıyorum, bizi beğenmeyen gurbetçiler önce kendilerine baksınlar, vatanına geldiğinde kurallara uyacaksın, kendini beğenmeyeceksin, oralarda dışlanıyorlar, buraya geldiklerinde kendilerini birşey sanıyorlar, acıyorum gurbetçilere, yazık diyorum çok yazık.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sarı mersedeste ilyas salman bile aşağılıyo türkiyeyi:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...