Kimse Alınmasın Kimse Darılmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gurbetçiler şöyle böyle demeyeceğimAma bir anımı anlatayım.Kayseride Yahyalı-Develi yolunda ağır seyrederken önüme bir at arabası çıktı ve doğal olarak uzunları yaktım.Yaklaşık 15 saniye boyunca uzunlar açık vaziyette gitti.Bir de ne göreyim birisi önüme kırdı ve durdu.Ben de durdum bana neden uzunları yaktığımı sordu.:D Ya at arabasını görmedin mi bekli çevresinde insan vardır çarpsamıydım dedim.Cevap veremedi gitti.Böyle bir yol kesme nasıl yapılabilir?Bu illaki gurbetçiler yapıyor diye birşey yok.Böyle bir anım var :D
*Bizim o taraflardaki ne yerli ne gurbetçi çoğunun araba sürüşünü hiç sevmem.Sizin anlattığınız izmarit atma vs. olayları çok olur.

sabah kahvesi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oraya gidip burada kendilerini adam sananlar çok malesef ve bunlara büyükbaş sıfatı bile az bence..Mahmut Kemal'in de dediği gibi fındık kabuğundan çıkmış kabuğunu beğenmemiş hesabı...

Son düzenleme:

sabah kahvesi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
madem beğenmiyorsun,madem yaşadığın yer medeni!!! gelmeyeceksin arkadaşım..bu kadar basit !!!

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gözünün önünü göremeyen mallar, gelip ülkeme laf atarlar :) Bunları çayıra salacan :D

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklılık payları da var. Bir ülkenin kaldırım yüksekliği medeniyet seviyesi ile ters orantılıdır demişti birileri. Bizede hocamız söylemişti zamanında şehircilik dersinde...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün babamı biraz gezdireyim dedim caddeye cıkardım,inanın kaldırımda tekerlekli aracın çıkması için yapılan rapmadan arabayı zor cıkardım,annem olsa gücü yetmezdi oraya sandalyeyi cıkaramazdı,adam öyle dik yapmış ki anlatamam insan kaldırıma çıkmayı başarınca içini tuhaf bir mutluluk kaplyor :D kaldırımda o kadar yüksek ki üstünde adeta dağ havası alıyorsun :D
zaten kaldırımları yaparken mühendislik bilimini kullandıklarını,kod olçtüklerini ve ya benzeri gerekli hesaplamaları yaptıklarını sanmıyorum eeee nede olsa avrupa kültür baskentiyiz bize de böylesi yakısır,kısaca bazen eleştiriye açık olmalıyız,o kaldırımdan ne yaşlılar rahat inip çıkabilir,ne sakatlar ne cocuğunu pusetiyle taşıyan anneler vs...şimdi eleştirince benım de ülkeyi terketmem mi gerekecek medeniyet istemek suç olmamalı üstelik dünyanın en ağır vergisini veren bir vatandaş karşılığını da adam gibi almalı...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Haklılık payları da var. Bir ülkenin kaldırım yüksekliği medeniyet seviyesi ile ters orantılıdır demişti birileri. Bizede hocamız söylemişti zamanında şehircilik dersinde...

Valla güzel sözmüş. Uzun yıllar rehabilitasyon ile ilgili çalıştığım için bu konuya ayrıca önem veriyorum, bazen değil 20-30 cm lik yükseklik 5-10 cm lik yükseklik bile sıkıntı yaratır.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla güzel sözmüş. Uzun yıllar rehabilitasyon ile ilgili çalıştığım için bu konuya ayrıca önem veriyorum, bazen değil 20-30 cm lik yükseklik 5-10 cm lik yükseklik bile sıkıntı yaratır.
abi inan çok büyük sıkıntı insan basına gelmeyince anlamıyormuş yıllarca engellileri dinledik otobüse binmeleri,inmeleri,kaldırım meselelerini,tuvalet zorluklarını şimdi başımıza geldi anyayı konyayı gördük bizde medeniyetin m si yok hatırlayın daha gecen sene 3-5 cocuk ağzı acık rögara düşerek hayatını kaybetti ...

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Gurbetçilerin en sevdiğim yanı ( kendi Türk,karısı Türk, Çocuğu Türk) Başlıyorlar Almanca konuşmaya.:) Etraftaki insanların dikkatini çektikçi sesleri yükselmeye başlıyo resmen bağıra bağıra Almanca konuşuyorlar.:mad: Ama dışardan bakıldığında okadar komik ki Seni takdığın Altın künyeden,yüzükden,bileklikten ve karının taktığı onlarca hediyelik ince bilezikten belli nereli olduğun:D.
Bana niye hava atıyosun ki Almanca konuşarak:confused: Yıllardır ordasın öğrenmen marifet değil ki:mad:

Bide çocukları neredeyse hiç Türkçe bilmeyen aileler var orası ayrı bi mevzuuu ve çocuğunun Türkçe bilmemesiyle övünüyo adam.

Kesinlikle benim de en çok kıl olduğum şey abi. :alkis:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...