Kimden Araç Almayı Tercih Edersiniz?

Kimden Araç Almayı Tercih Edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    112

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Benim aldığım aracı bayan kullanmış mesela. :) Bir örnek.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 sayfayı devirdik üç aşağı beş yukarı kimse şu meslektense güvenir alırım demiyor. Ki haklı olarak bence de denmez.

E Peki alıcının umurunda değilken satıcılar neyin derdinde? :D Forumdaki sosyoloji meraklısı arkadaşlardan yorum bekliyorum. :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2 sayfayı devirdik üç aşağı beş yukarı kimse şu meslektense güvenir alırım demiyor. Ki haklı olarak bence de denmez.

E Peki alıcının umurunda değilken satıcılar neyin derdinde? :D Forumdaki sosyoloji meraklısı arkadaşlardan yorum bekliyorum. :)

Çağrı ben 15 gün kadar evvel ikinci el bir araba aldım. Aracın biraz kaporta bakıma ihtiyacı olduğu için fiyatı emsallerinden düşüktü, araç sahibine sağlık problemim nedeniyle çömelemediğimi, aracın altında çürük çarık var mı diye sordum. Satıcı mesleğinin ...... olduğunu, .......... siyasi görüşü nedeniyle yalan dolanla işinin olmadığından falan bahsederek aracın altında çürük yok dedi. Aracı aldım, bir süre sonra aracın arka döşemenin köşelerinin ıslak olduğunu fark ettim. Suyun kaynağını araştırdığımda aracın altında ve davlumbazlarda delikler olduğunu fark ettim. Çürük yerlerinin tamiri ve su giren başka yerlerin kontrolü için aracın içini, tavan döşemesi dahil komple söktüm. Araç şu an kaportada, paslı, çürük yerleri yapılıyor. Yani insanların mesleği, görüşleri, sosyal statüleri, ..... vb. özellikleri hiç önemli değil, önce adam gibi adam olacaklar, üç beş kuruş için kıvırmayacaklar, yalan söylemeyecekler ki saygıyı haketsinler.

godek1978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galerici hariç herkesten alınır

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
''Galeriden'' seçeneğine oy veren 1 arkadaş, galerici mi? (:)

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sahibindende çok araba aldım galeridende. Hırpalanmamış derli toplu duruyorsa güzelce kontrol edildiğinde bir sorun çıkmıyorsa satışı kimden aldığımın çok önemi yok bence.
Kabul galeriden araba almak riskli iş ama ben sahibinden almaya gittiğim arabalarda daha çok süpriz yaşadım ''valla benimde haberim yoktu'' deyip işin içinden çıkıyorlar

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlerde bir gün satarken sorun çıkmasın diye arabada ki ufak tefek çizik ve göçükleri yaptırmıyorum. İlk sahibi benim. Benden alan ister yaptırsın ister yaptırmasın. Benden bilerek görerek alsında gerisi mühim değil.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pedere araba ararken ilk sahibinden 2001 model C 200' e bakmıştık. Arabanın 13 senelik tek sahibi telefonda üstüne basa basa sormama rağmen ''yalnızca sağ ön kapıda boya var geri kalanı orjinal'' demişti.
Aracı iki ayrı yere gösterdiğimizde hemen hemen belden altı boyalı ve sol ön çamurlukta işlem çıkmıştı. Ayrıca masrafsız denilen arabada çamurluk ağızları ve sunroof kenarlarında paslanma vardı.
anlıyacağınız araç ilk sahibindende olsa iş bitmiyor.

multicdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayan ve galerici hariç araba alabilirim ..tabiki expertiz yaptırmadan asla.. ki sıfır araba alıp rapor yaptırmadığıma pişman olaraktan.siz siz olun sıfır dahi alsanız raporunuz yanınızda olsun...

saygılarımla mltcdt