Kıa sportage-opel antara-wolksvagen tiguan

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Bence Sportage da ki jip havası daha ağır diğerlerine göre.3 araçdan sportage diyorum.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüntü olarak banada kia daha iyi gibi geliyor..

Tiguanı daha önce denemeiştik ben zaten wv sevmediğim için bu araca ısınamadım tek avantajı güçlü dizel motoru donanım olarak sizi tatmin etmeyebilir... biz o zamanlar 65000 tl ye crv almıştık... aynı donanıma sahip tiguan 90.000 civarına geliyordu herşey opsiyonel...
ben bu opsiyonel listeler yüzünden gerçekten wv soğuk bakıyorum insanlarda sadece bir marka algısı oldğunu düşünüyorum. çünkü aynı donanım paketi farklı bir markada daha uygun fiyata alabiliyorsunuz...

İlker abi sadece bir marka algısı degil olay.jettamız 2006 model 240 binde ve ben 2012 model aracımdan inip ona bindigimde farklı duygular hissediyorum o ilk günkü büyüsünü hala koruyor farkını hissettiriyor.ve şuan yakın zamanda jettamızı degiştirmeyi düşünüyoruz.ne kadar iç mekanının dizaynını ve kalitesini begenmesekte tercihimiz yine jetta olacak.

ayrıca mesele donanım degilki.jettadan önce boramız vardı kaza sonucu perte cıkarılınca dogusta hazırda olan midline jetta vardı onu aldık.ne sis farı ne kol dayaması ne park sensörü ne yagmur far sensörü ne hız sabitleyici nede kararan dikiz aynası.

deri direksiyon vites el freni djital kliması fonksiyonel direksiyonu vardı gayette yeterli bir donanım. zaten zamanla eksiklerini zevkime göre tamamladım.

ve bunu gercekten fanatiklik olarak söylemiyorum eger öyle olsaydı astra almazdım.ama vw koltuguna oturan bir daha kolay kolay bırakamaz..:good:

Son düzenleme:

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://youtu.be/F3TwtrAxua0

video belki karar vermenize yardımcı olur ve ne demek istediğimi anlarsınız :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EURONCAP testlerinde;

2010 model kia sportage
sürücü %93, çocuk yolcuları %86, yayaları %49, güvenlik yardımcıları %86

2010 model antara/captiva
sürücü %88, çocuk yolcuları %82, yayaları %48, güvenlik ekipmanları %86

2009 model wv tiguan
sürücü %87, çocuk yolcuları % 79, yayaları % 48, güvenlik ekipmanları %71

koruma göstermiştir... Detaylar için http://tr.euroncap.com/tr/home.aspx

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antara bu iki araçtan üst sınıf.Opelin bu sınıftaki aracı Mokka. Sıralamam Tiguan > Mokka > Sportaj

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kia sorento kullanmış biri olarak kiadan kaçın :D esp olmazsa viraja bile sert giremezsiniz...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tiguanlara lpg uygulanabiliyor mu arkadaşlar?

ya da uygulanırsa sıkıntı çıkarma durumu nedir... TSİ motorlar uyumlu mu?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorento KIA nın ilk ürettiği SUV tarzı araç olduğundan basit hatalarla dolu olması çok normaldir, AUDI TT A3 gibi audinin temel taşlarını tasarlayan kişi şuan KIA tasarım direktörü. Kaldı ki son zamanlarda KIA çok büyük aşama katetti, tasarım kadar teknolojide de çok geride değil.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tiguanlara lpg uygulanabiliyor mu arkadaşlar?

ya da uygulanırsa sıkıntı çıkarma durumu nedir... TSİ motorlar uyumlu mu?

vialle lpg uygulanıyor. %100 lpg kullanımı ile. ama henüz tam oturmuş bir sistem değil gibi. ilk çalışmada geç alma gibi sorunlar var diyorlar.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorento KIA nın ilk ürettiği SUV tarzı araç olduğundan basit hatalarla dolu olması çok normaldir, AUDI TT A3 gibi audinin temel taşlarını tasarlayan kişi şuan KIA tasarım direktörü. Kaldı ki son zamanlarda KIA çok büyük aşama katetti, tasarım kadar teknolojide de çok geride değil.

kesinlikle katılıyorum. kia kendini ciddi anlamda geliştirmeye başladı. bilhassa tasarım konusunda ciddi adımlar atılıyor.