Kıa sportage-opel antara-wolksvagen tiguan

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu üç arabadan birini almak istiyorum lütfen bildiklerinizi paylaşırmısınız...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Komşuda Antara var. Muhabbet etmedik hiç ama güzel duruyor. İlk tercihim.

Sportage'ın son kasası ilgi çekici, gerisini bilmiyorum. İkinci eli çok zayıf.

VW'e ise marka olarak çok uzağım. O nedenle Tiguan'ı son sıraya aldım.

Benim adım Hıdır, elimden gelen budur. Araştırın siz...

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wolksvagen tiguan

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vw

opel

kia

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tiguan tasarım ve donanım olarak çok iddialı bir araç değil..Bizim hocada vardı.. 1.4tsi..İçi çok yavan ve basit idi..Ticari araç gibi yani..Ne hikmetse çok tutuldu...Kia sportage da öyle..Çok şey vaad eden araçlar değil açıkçası..Ama opelin de bunlardan kalır yanı yok..Fakat bana göre antara çok daha şehirli ve modern duruyor..Bana kalırsa deneme imkanınız varsa 3ünü de, kullanarak tercihinizi belirleyin..Ama şunu yapmayın; tiguan ın full üne binip antara nın boşuna binip sonra da vw hakikaten bu işi biliyor, diğerleri boşuna üretilmiş araçlar gibi yorumlardan sakının :rolleyes:

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marka fanatikliği yapmaya gerek yok, sanırım ticari araç derken amarok la karıştırdınız.
Tiguanın tek dezavantajı 1.6 TDI motor seçeneği olmaması ve 2.0 TDI motorlu olanının fiyatının(+vergi) yüksek olması. 1.4 tsi motor kendini kanıtlamış ancak 4x4 olanının şehiriçi tüketimi yüksek. Kia fiyat performans açısından en iyisi denilebilir, makyajlanmış yüzü ile Tiguan daha çekici geliyor. Her üçünü de test edin, zaten test araçları full oluyor,karar vermenize yardımcı olur.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüntü olarak banada kia daha iyi gibi geliyor..

Tiguanı daha önce denemeiştik ben zaten wv sevmediğim için bu araca ısınamadım tek avantajı güçlü dizel motoru donanım olarak sizi tatmin etmeyebilir... biz o zamanlar 65000 tl ye crv almıştık... aynı donanıma sahip tiguan 90.000 civarına geliyordu herşey opsiyonel...
ben bu opsiyonel listeler yüzünden gerçekten wv soğuk bakıyorum insanlarda sadece bir marka algısı oldğunu düşünüyorum. çünkü aynı donanım paketi farklı bir markada daha uygun fiyata alabiliyorsunuz...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marka fanatikliği yapmaya gerek yok, sanırım ticari araç derken amarok la karıştırdınız.
Tiguanın tek dezavantajı 1.6 TDI motor seçeneği olmaması ve 2.0 TDI motorlu olanının fiyatının(+vergi) yüksek olması. 1.4 tsi motor kendini kanıtlamış ancak 4x4 olanının şehiriçi tüketimi yüksek. Kia fiyat performans açısından en iyisi denilebilir, makyajlanmış yüzü ile Tiguan daha çekici geliyor. Her üçünü de test edin, zaten test araçları full oluyor,karar vermenize yardımcı olur.

Marka fanatikliği yapmıyorum gördüğümü söylüyorum...Amarok jetta polo zaten her biri aynı araçlar iç mekan dizaynı açısından...Dikkat ederseniz yazdığım yorumda hangi markanın fanatikliğini yaptığım açık değil..Sadece antaranın iç ve dış tasarım olarak çok daha sportif modern olduğunu dile getirdim...Onun dışında motor opsiyonu olmadığından alınacaksa 2.0 motora razı olunacak...Gerçi hoş; antara nın fullü alınan paraya tiguanın anca sport style(comfortline) ı alınır...Kia nın da i,ç tasarım olarak oldukçta teknolojik görüntüsü var..Oysa tiguanda bu yok..Tiguanda yani vw de sadece motor opsiyonu fazla..Onun dışında vaad ettiklerini kia da hyundai ix35 de ford kuga da vaad ediyor.. 1.4 tsi motor kendisini kanıtlamış demişsiniz bunu söylerken başka markalarda muhattabı olmadığı için herkes dile getiriyor..Şimdilerde diğer markalar da sunmaya başladışlar 1.4,1.2 turbo beslemeli motorları..Haliyle esprisi kalmadı..

Burada Taner Abimizin tercihleri de biraz işin içine girmeli..Yani ekonomik mi olsun, donanımlı mı olsun,yoksa para mühim değil 2si de mi olsun gibi niyeti nedir bilirsek daha iyi yardımcı oluruz..