Kendi Plakanizdan baska aracta gördünüz mü?

CN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sebeple gerçekleşir bu durum...

1-Anadolu ve Avrupa yakasında çalışan taksilerde,kaçak olarak çalışan araçlarda olur.Kaçak çalışan taksiler de diğer yakaya geçmezler kesinlikle.Ticari taşımacılıkla ilgilendiğimiz için bu konuyu çok iyi bildiğimi söyleyebilirim (Ticari taksi,Halk otobüsü,minibüs)

2-Özellikle organize suçlar için sahte plaka kullanılır.Eğer aracınızdan ön ya da arka plakanın sadece biri çalınırsa da büyük ihtimalle kapkaç,gasp...vs gibi küçük çaplı suçlarda kullanılır.

3-Valilik araçlarında,sivil askeri araçlarda,emniyet personelinin bazı departmanlarının araçlarında da kendi plakalarınızın kullanıldığını görebilirsiniz.

Not:3. durumda yapabileceğiniz hiçbir şey yok değil.Kimi kime şikayet edeceğiz mantığını kabul etmiyorum.Hak ve Hukuk her zaman,herkes için vardır... (Ama bu ülkenin askerine değil plaka,bizzat kendi arabamı veririm,bu da ayrı...)

+10000
Anahtarı ruhsatıda teslim eder arkama bakmadan çıkarım...

gslibugra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz pazar günleri arkadaşlarla toplanıoruz bizim bir arkadaş var şahin bej bir aracı var yanımızda da bir bej şahin duruordu giderken farkettik aynı plaka biri 11 bizimki 26 :D biz de dioz bişi yapcağımız zaman üzerine 11 yazam die:D

yturkeli1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim başıma daha ilginç birşey geldi.bizim brodway'e plaka aldık cuma günü taktık plakayı.cumartesi günü trafikten aradılar.gittim plakanın aynısını traktörede vermişler.bizim plakayı geri aldılar.pazartesi günü 1 harf ve 1 rakamı değiştirip plakayı verdiler.polislerin çıkma plakaları düşmeyi unutması bizim başımıza iş açıyordu.

yturkeli1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arkadaşın başına daha kötü bir olay gelmiş.arabasını park edip hastaneye girmiş.döndüğü zaman polisler arabayı çekiciye yüklemişler.koşup yanlarına gidince bu plaka motorsiklet plakası olarak görünüyor demişler.arkadaş komsere çıkmasa arabayı geri vermeyeceklerdi.

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
plaka hiç bir araçta başka bir tane daha olmaz
böyle araçları ihbar etsekte nasıl tutuklatıcaz mechul
benim eski sattığım aracın plakası çalındı hala bulunamadı ve bir gün önüme çıkacağını zannediyorum
türkiye burası sahte evrak,sahte belge,ruhsat felan nasıl yapıyorlar bunu ya

pugga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plaka hiç bir araçta başka bir tane daha olmaz
böyle araçları ihbar etsekte nasıl tutuklatıcaz mechul
benim eski sattığım aracın plakası çalındı hala bulunamadı ve bir gün önüme çıkacağını zannediyorum
türkiye burası sahte evrak,sahte belge,ruhsat felan nasıl yapıyorlar bunu ya
mekanın nere abi
oralara uğramasam iyi olcak heralde:kop: :kop: :kop: :kop: :kop: :kop:

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide bizimki sahte çıkıyormuş!!!

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben görsemde kafamı çevirir yola devam ederim. Bu ülkede adamın plakasının sahtesini yaparlar, sonra gelirler niye sahte plaka düzenledin deyip seni tutuklarlar.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw yapmayın arkadaslar kurtlar vadisi de basladı zaten iyice paranoya olmayalım...