Kaza yaptım Yardım Arkadaşlar Bilgilendirme.

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abiler yardımlarınıza ihtiyacim var olayın etkisiyle biraz iyi değilim ama size olayı şöyle anlatayım.

Bugün akşam üzeri saat 5 civari evden okula gitmek üzere yola çıktım sol şerittin tıkanması sonucu kendimi sinyal vererek sağ şerite geçtim sağ şeritte tıkanınca önümdeki kamyonu geçiyim isterken 30-40 km hızla giden arabaya arkadan vurdum. Vurmamla birlikte airbagler patladı çok şükür karşi tarafta da bende de ağır birşey yok Karşi tarafın arabası 92 model reno 21 çok eski bende ki ise 2010 model ASTRA H görüyorsunuz Aracımı ben topkapı ODAK'A çektirdim bu saatten sonra ne yol izlicem ne yapıcam bu araba pert olurmu ben bu arabaya tekrar binmek istemiyorum bana yol gösterin yardımcı olun gerekirse irtibat kuralım ilk kazam nasıl yol izliceğimi bilmiyorum teşekkür ederim şimdiden

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sanırsam hatalı sizsiniz. Geçmiş olsun. Karşılıklı tutanak tuttunuz sanırsam. Kaskonuz var ise, gerekli evrakları servise verdikten sonra dosyayı direk açar. Exper gelir ve başlanır. Sonra tramer tarafından açıklanan hasar kusur oranına göre ya kaskonuz masrafı öder, yada karşı tarafın sigortası. Tuttuğunuz zabıt önemli.

Araç dizel ise pert ihtimali düşük ama motor bölümünde ne çıkacağına bağlı. Yoksa yetkili servis bu hasara motorda bişey yok ise tahmini 16.000 civarı masraf yazar.

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırsam hatalı sizsiniz. Geçmiş olsun. Karşılıklı tutanak tuttunuz sanırsam. Kaskonuz var ise, gerekli evrakları servise verdikten sonra dosyayı direk açar. Exper gelir ve başlanır. Sonra tramer tarafından açıklanan hasar kusur oranına göre ya kaskonuz masrafı öder, yada karşı tarafın sigortası. Tuttuğunuz zabıt önemli.

Araç dizel ise pert ihtimali düşük ama motor bölümünde ne çıkacağına bağlı. Yoksa yetkili servis bu hasara motorda bişey yok ise tahmini 16.000 civarı masraf yazar.

Trafik polısı geldi tutanak tutuldu Benim kaskom sigortam hepsi mevcut opel odaga cektırdım hemen zaten sizde pert olurmu bu araba 16.000 diyorsunuz ama olma şansı yuzde kaç?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bence olmaz, ama ön bölümü söküp listenin tamamen çıkması lazım.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun.

Arkadan vurduğunuza göre hatalı sizsiniz.Yani herşey sizin sigorta poliçenizde dönecek.

Araç perte çıkarmı?Servisi ikna edip masrafı yüksek gösterir ve sigorta eksperi ile görüşüp geldiğinde aracın başında bulunur aracı perte çıkarmaya ikna ederseniz olur.Ama eksper genelde servis raporunu baz alır karar rapor tutmadan önce.

Bide eski araç yeni araç olarak düşünmeyin.Arkadan buran araç her zaman öndeki aracın 5-6 katı fazla hasarlanır.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta kaskonu ara part ıcın % kac hasar ıstıyor ılk onu ogren..
bende yenı kaza yaptım mesela %40 tan snra perte ayırıyormus benım kaskom pert oldu arac
servısle konus pert ıstıyosan fazla yazsınlar kı zaten aırbagler patladı ıse bu kadar hasarada pert verırler..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Bu araç göründüğü kadarıyla perte çıkmaz. Araç pert olunca, nasıl bir artı bekliyorsunuz, kaskodan alınan para ile aynı araçtan alabilecekmisiniz? 2010 model bir aracın piyasa değeri ile kasko listesi arasında negatif bir fark vardır. Mesela piyasa değeri 30.000 TL olan bir aracın kasko değeri 25.000 TL civarını geçmez, ayrıca araca sonradan takılan, kasko poliçesine ilave edilmeyen aksesuarlar da bedavaya gider. Benim arkadaşım aracına sonradan müzik sistemi taktırmıştı, orjinal radyo teybini de satmış, kaza sonucu aracı pert oldu, taktırdığı sistemi de ben taktırmıştım diye söktü. Kasko şirketi araçtan sökülenler parçalar nedeniyle eksik ödeme yapacağını (poliçede yokmuş) söyleyince arkadaşım önce kızdı ama sonra gidip çıkma orjinal bir teyp alıp araca taktırmıştı.

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet tekrar araç alıcam aynı araç veya J alıcam extra bir aksesuar yoktu araçta ne teyp ne ses sitemi bir tek xenon vardı aracımda o da aksesuar sayılmaz motor içeri girmiş kaputu acınca gordum ön taraf dagılmıs fotodaki gibi konuştum arkadaşlarla servisteki exper gelsin bakalım dedıler bende pertini istiyorum dedim derdimi anlattım beklıyoruz sadece

levyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun öncelikle sizde veya karşı taraftaki insanlarda bişey olmaması sevindirici. Arkadan çarptığınız için suçlu siz gözüküyorsunuz karşı tarafın hasarını sizin sigortanız öder kendi aracınızın masrafınıda kaskonuz karşılar. Hasardan gördüğüm kadarıyla pert olma ihtimali %50 ama pert olması sizin lehinize olur çünkü hem araçtan psikolojik olarak hevesiniz kaçmıştır hemde yapılsa bile zaten sattığınız zaman hasar kaydı gözükeceğinden ve ön kaput tampon değişmiş ayrıca airbagleri patlamış bir araç zaten değerinin 5bin tl altına satılacaktır oyüzden pert olması daha iyi olur. Onunda kararını verecek olan exper dir.

aytunc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen yıl kaza yaptığım da 2006 dizel hyundai era mı pert yaptırmıştım. ön den 60 km ile direğe geçirmiştim.yetkili servisinde 7000 tl kadar masraf var demişlerdi. araya aracı koyarak masrafı 16000 tl ye kadar çıkartmıştım. aracı alışımda 19000 tl idi. evrak işlerinden sonra 1000 tl kadar zarar ettim.( aksesuar hariç) 45 günde param geldi. buraya kadar her şey güzel. sonra olanlar:
- sigorta şirketleri yeni aldığım aracımda kaskoları astronomik rakamlara çıkarttılar. bu 2 yıl boyunca sürdü. ücret, normalinde 2 kat ve üstü olarak çıktı.
-adını sanın duymadığım sigorta şirketleri hayat sigortası yapmak için sürekli aradılar.

tavsiyem aracını perte ayırmak isityorsan, arabanın konduğu servise gitmen ve oradaki yetkiliyi ikna etmen.o da experi ikna ediyor. ilk yapan sen olmayacaksın.
geçmiş olsun.