Kaza tutanağı yardım

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
Değerli Opelim.net üyeleri.Memleketimde olağandışı olan yol ve kavşak değişiklikleri nedeniyle bir arkadaş önceki halıni düşünerek anayola çıktı ve o sırada oradan geçtiğim için :) bana sağ taraftan çarptı.
Benim aracımda Allahtan model düşük sağ taraf komple gitti arka kapı tamamen gitti.
Arkadaş şirket elemanı olduğu için polis falan çağırmadan tutanakları yazdık gittik bir kaportacıya verdik arabamı.beni geçen gün istanbul ... sigortadan birisi aradı suçlu sizsiniz bizim müşterimize yol vermek zorundaydınız çünki o sağdan geliyor dedi.
bende arayan kişiye olayı anlattım o yolun şu an çift şerit olduğunu bana çarpan aracın Yan ve Tek yön olan yoldan çıkarak benim aracıma çarptığını söyledim adam bana benim şuan baktığım karayolları haritasında dedikleriniz yok.sizin yolunuz tek yön diyor.

Benim geldiğim yön kesinlikle çift yön arkadaşın geldiği yön ise Tek çıkış diyeyim ve oldukça dar bir geçiş yolu.
Ne yapmak gerekiyor yardımlarınızı ve önerilerini bekliyorum.
yazı uzun oldu inş okursunuz.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resim çekseydiniz iydi...benim bildiğim sizin sigortanız onun hasarını onun sigortasıda sizin hasarınızı karşılar ee sorun ne burda...artık eskisi gibi suçlu suçsuz olayı bitmiş...karşılıklı anlaşılıp tarafların sigortaları ödüyor...

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
yok kardeşim benim sigortacım diyorki sen ödeyeceksin seni suçlu bulurlar bu durumda resim var ama resimle tatmin olmadılar.bir arkadaş belediye Fen işlerinden bir yazı alırsın olur dedi ama bilgisi olanları lütfen yardım.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diyelim ki sen suçlusun. yine bişey değişmez. senin sigortan diğer aracın hasarını öder. sen ödemezsin.

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karşı taraf kaza tutanağında suçlu olduğunu belirtmiş olsaydı hiç böyle bir sorun yaşamazdınız. Şu an sizin kaskonuz karşı tarafı, karşı tarafın kaskosuda sizin tarafın hasarını giderir.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke tutanağı önce bu işlerden anlayan birine gösterseydiniz bende öyle bir kaza yaptım suçlu bendim kabul ettim adamın sadece tamponu gitti benim çamurluk teker filan yamuldu dedim al sen 100 lirayı suçlu sen ol sigortandan yaptırayım dedim anlaştık benim masraf baya çok çıkmıştı boş tutanağı imzalattım adama üstünü doldurduk oldu bitti tc sini filan sizin şimdi tutanakta oynama şansınız ne acaba?

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karşı taraf kaza tutanağında suçlu olduğunu belirtmiş olsaydı hiç böyle bir sorun yaşamazdınız. Şu an sizin kaskonuz karşı tarafı, karşı tarafın kaskosuda sizin tarafın hasarını giderir.
suçlunun trafik sigor tası karşi tarafı suçlunun kaskosu kendi hasarını öder.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kimin suçlu olduğuna Tramer karar verir :) Yollasın dosyayı internetten takip edebiliyorsunuz sonucu. Buradaki iş biraz sıkıntılı gibi, sanırsam bir evrağı sıkıntılı karşı tarafın.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazanın fotoğrafları varsa, pek sıkıntı olmaz, o sokaktaki mutlaka bir tabela, işyeri bellidir. Kaza tutanağına krokiyide düzgün çizdiyseniz yolların yönü, gidiş gelişin ne taraftan olduğu bellidir. Karayolları haritasına bakıp nasıl karar vermişler, Türkiyedeki yollar sabit değil ki heran değişebilir :D