katalizatör

ozkan_kralhayalet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın katalizatör dağıldığı için sökülüp yerine susturucu takıldı.bana bi sıkıntı yaparmı.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalizör veya katalitik konvertör (konvektör değil)

Astra G için yenisi 600-700 civarı olması lazım.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalizör veya katalitik konvertör (konvektör değil)

Astra G için yenisi 600-700 civarı olması lazım.

Muayenede anlamazlarsa ya da görmezden gelirlerse sıkıntı olmaz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi bu kat denen zımbırtının amacı gazları süzmek ve çevreye zarar vermeyi engellemek. Ve kat denen zımbırtı ücret olarak anasının nikahı... sen çevreyi düşünerek kat yapıyor ise fiyatını da adam gibi yapacaksın ki vatandaş olmadık işlere baş vurmasın çevre filan hikaye birileri para kazansın da nasıl kazanırsa kazansın... mevzu bu..çevreyi düşünen her kimse artık araçları benzin değil LPG ile çıkarır olur biter... al sana çevre koruması... ulan 1.5 milyona kat mı olur? (ulan kelimesine kızmayın başbakanım da diyorsa sakıncası yok demektir :D )

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla tırsmaya başladım herkes şikayetçi kattan :D

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çevre kirliliğini önlediği söylenen bir parçadır. bu parçayı yenileyenler genelde ya çevre kirliliğine neden olmamak için yeniler yada araç muayeneden katalizörsüz geçemediği için yeniler.
nadir beyin dediği gibi amaç çevre korumaksa birazdaha ucuz olması lazım. sonuçta her araçta var ve fren balatası ,debriyaj baskı balatası gibi sarf malzemesi. aracı kullandıkça eskiyen,dolan bir parça.
şuana kadar yaşamadım inşallahta yaşamam fakat benim aracında katalizörü dolsa yenisini almaktansa muayenede sıkıntı çıkartmayacak şekilde ucuz yoldan çözmeyi seçerim.
çevre kirliliği konusuna gelince elin amerikalısı 5.0-6.0 arabaları tuvalete giderken kullanıyor ben burda çevre kirletiyorum diye muayeneden geçemiyorum. bizim araçların katalizörsüz hali bile 6 litrelik bir motor kadar çevre kirletmez sanırım.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim lpgli araçlar için katalizör tamamen zırvalık birer parça. LPG denen yakıtı zaten biz evlerimizdeki ocaklarda kullanıyoruz, yanan gazın saldığı karbonmonoksit evin içine salınıyor. Hala kömürle ısınan toplu konutlar kışın sokakta nefes almayı zorlaştırırken adamlar katalizörmüş sustucuruymuş abuk subuk gereksiz denetlemeler peşindeler.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalizörün dağıldığını söylemişsiniz..Dağılmadan önce ya da dağılmış halinin belirtileri neler oldu?

Bu arada KAT ın o kadar pahalı olmasının içindeki malzemesiyle,elementleriyle ilgisi çok..Ölüsü bile para ediyor..