katalitik konvertörün arıza tesbiti

ilhanbasbug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar katalitik konvertörün arızası eksoz muayenesinde tesbit edilebiliyor mu ? bu parcanın arızalı oldugunu nasıl anlarız:confused:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çürük yumurta kokusu,aracı çalıştırdıktan 1-2 dakika sonra egzozdan aşırı ısı çıkışı ,çekişte düşüş ,darbe alıp içi dağıldıysa ses yapar

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zırıldama yapar şahsen öle oldu lifte kaldırın katalizöre vurun parçalanmışsa anlarsınız içi tıngır tıngır eder

ilhanbasbug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahmut abi peki bu eksoz muayenesinde belli olurmu. ben daha 1 ay oldum eksoz muayenemi yaptıralı ama bana her hangi birsey soylenmedi.

ilhanbasbug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben dolmuş olmasından şüpheleniyorum. aracı alalı daha 9 an filan oldu çekişi fena gelmiyor ama eksoz delikmiş gibi ses geliyor. ekzoscuya gittim eksozda sorun yok dedi

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben dolmuş olmasından şüpheleniyorum. aracı alalı daha 9 an filan oldu çekişi fena gelmiyor ama eksoz delikmiş gibi ses geliyor. ekzoscuya gittim eksozda sorun yok dedi
içini boşaltırsanız evet arabanın sesi değişir,patlak gibi ses gelir arabadan.ince tiz bir sesi var.egsoz muayanesinde görevli benim arabayla biraz uğraştı dogru değerleri elde etmek için çabaladı,lpg de geçemedi araç,benzine aldık hemen geçti:D nasıl iş anlamadım,neyse pulu verdi ıkı yıl rahatız:D sırada tüv var,orada da anlamadıkları söyleniyor,yerınde mı yerınde..hadi yallaaah şeklinde bir uygulamadan bahsediliyor,en dogrusunu gidince görecez,2 ay sonra yazarım:D

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüvde sıkıntı olmaz büyük yuvarak bi cisim olduktan sonra bende iptal ettirecem aklımda soru işaretleri var rahatsız edici ses yaparsa die korkuyorum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vortex marka orta susturucu var .hem sesi kesiyor hemde iç dizaynına baktım geri basıncı etkilemeyecek şekilde tümsekli şekilde yapmışlar.ürünü bu hafta filan taktırmayı düşünüyorum.düşüncelerimi burada sizinle paylaşırım.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vortex marka orta susturucu var .hem sesi kesiyor hemde iç dizaynına baktım geri basıncı etkilemeyecek şekilde tümsekli şekilde yapmışlar.ürünü bu hafta filan taktırmayı düşünüyorum.düşüncelerimi burada sizinle paylaşırım.
Benim taktırdığımda dediğiniz gibi iç yapısı çok farklı yapılmış şunu söyleyeyim ses yok yakıt artmadı ışık eskiye göre nadir yanıyor oda araç soğukken lpg de düşük devirde giderken uzun yol yaptım geçenlerde baya bi zorladım aracı eskiye göre rahat devirleniyor ses de yok