Karbüratörlü Araçlarda Hava Filitresini Koli Bantıyla Kapatmak!!!

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar forum sitelerinde gezinirken sitenin birisinde tesadüfen okudum. Karbüratörlü araçlarda hava filitresinden karbüratöre giren bir hortum var ve hortumun yarısını koli bantıyla kapatıyolar tüpte çalışırken az hava alsın diye yapıyorlarmış benim arabadada o bölge bantla kapatılmış ben çıkaracaktım ustam çıkarttırmadı. Orayı neden bantlıyolar bileniniz varmı.
:confused:

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
o lpg hava gırısını ayarlıyor acarsan arabayı bosa attıgında stop eder
suan rolantı normal gorunur cıkarma bu normal

güven3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava filitresi benzine göre ayralanmıştır ancak lpg benzinden daha hafif olduğu için hava filitresinden gelen hava gazı geriye dogru iter bu da aracın stop etmesine neden olur. lpg li kulanımlarda hava basıncını azaltmak için bantla kapatılır

balcovali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkdaşlar o bant nerde Allah aşkına biri bana onu anlatabilirse süper olcak çünkü bende bi sorun var bazen (genelde benzin dibe vurduğu zman) araba boşda stop ediyor tanıdık bi servis var gidiyorum iki dkka bişe yapıo hallediyor anladığım kadarıyla o hava alma olayını kısıyor.onu bende yapabilirim heralde yardımcı olursanız çok sevnirimm
teşkkürler

S

Silinen üye 11542

Bilgi Girilmemiş
o lpg hava gırısını ayarlıyor acarsan arabayı bosa attıgında stop eder
suan rolantı normal gorunur cıkarma bu normal

Ya arkadaşlar Allah aşkına böyle demöde şeyleri bırakın bu ustanın iyi ayar yapamadığından ve acemiliğinden kaynaklanır...

11Yıldır LPG kullanırım benim emektarda Hiç stop etme olayı olmadı hatta bant bile takmadım.....
İyi ayar yaparsa araba stop etmez. Reğülatörden basınç ayarını yaparsa hiç bir sorun kalmaz...Acaba bu LPG üreten firmalar koli bantınyla kapatın mı diyorlar...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla o banttan gıcıklandım bantı çıkarıp deniyecem boşta sönmezse bidaha takmayacam çünkü bu seferde benzinde sorun yaşıyorum. bantla kapalı olduğu için benzini tam yakamıyormu napıyorsa siyahımsı duman çıkıyor.

Son düzenleme:

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aracın karbüratörlü ve eğer karbüratöründe hava alan bir yer varsa veya beyinde bir tutarsızlık varsa rölantiyi ayarda tutmak için bant kapatılır.ancak bu şekilde de benzinde kullanırken yakıt sarfiyatın artar.oraya bant kapatmak yerine hava akımını azaltan tel fitrelerden konulabilir.bilgin olsun

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aracın karbüratörlü ve eğer karbüratöründe hava alan bir yer varsa veya beyinde bir tutarsızlık varsa rölantiyi ayarda tutmak için bant kapatılır.ancak bu şekilde de benzinde kullanırken yakıt sarfiyatın artar.oraya bant kapatmak yerine hava akımını azaltan tel fitrelerden konulabilir.bilgin olsun

Doğru söylüyorsun öylede olabilir havanın miktarı yerine karbüratöre giriş hızı kesilebilir aslında. Aslında iyi bir ayarla banta felan gerek yok hem hava filitrem hortumları yeni hava alan yeride yok sanmam. Efamdan değiştire değiştire motoru alt takımları sıfıra çıkardım zaten.

Son düzenleme:

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternette forum sitelerinin birinde tesadüfen okumuştum ister karbüratörlü olsun ister enjeksiyonlu hava filitresinin ağzına tülbent geçirerek hava hızının yavaşlatıldığını ayrıca hava filitresinden kaçan toz ve pisliklerin bu şekilde süzülebileceğini yazıyordu. Tabiki tıkanma riski olduğu için arada sırada değiştirilmesi gerekiyormuş.