Kar & Kış Lastiği

huseyin_k80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kar & Kış Lastiği

Teşekkürler ben iyi bir lastik olsun istedim gecen sene karda kayarak  bariyerlere vurmustum eski arabayı...

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Petlas aldım bende ---Snow Master--- inşallah iyi çıkar performansını beğenirim good year istiyordum ama bu kadarına yetebildik..
Bundan önce baya araştırma yaptım michelin alan herkes memnun değerleri lastik etiketide iddialı bence fiyatı fazla ama aldıysanız hayırlı olsun kalite 045thumbsup
Ben geçen kış almıştım Petlas Snowmaster. Gayet kaliteli ve işinizi fazlasıyla görecektir. İçiniz rahat olsun

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aliceinchains link' Alıntı:
Ben geçen kış almıştım Petlas Snowmaster. Gayet kaliteli ve işinizi fazlasıyla görecektir. İçiniz rahat olsun
Sağolasın kardeşim yüzümüzü kara çıkarmaz inşallah kendi lastik markamız afyon da yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Önümüzde ki ayın sonunda değiştircem inş...

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilhana38 link' Alıntı:
ben de çok araştırdım, michelin almak için gittiğimde, satıcı nokianı önerdi, o gün almadan geri döndüm ve araştırdım ki nokian bu konuda gayet iyi. gittim nokian aldım ve şimdilik gayet memnunum. yol tutuşu ve konforu çok güzel.

Arkadaşlar nokia n wr g2 lastıgının kış lastıgı olmadıgı konusunda dört mevsim lastık oldugu konusunda malum forumlarda yorumlar ve ıddıalar var bu konuyu aydınlatmak ıcın fınlandıya mokıan merkez'e maıl attım ve yetkili kişi şu cevabı yazdı:

Nokian wr g2deki kış(kar) yol kavrama ve tutunma özelliği all weather+ lastıklerden daha iyidir Nokian wr g2 all weather + lastiği değildir her iki lastik de( bunu özellikle sormustum all weather lastıkle aynı desene sahipler diye)
aynı desene sahiptir fakat dış lastik yüzü tırtılları kışın tutunma özelliğini arttırmak için farklı maddelerde yapılmıstır.

Kış koşulları için lastığı almak ısteyenler gönüllerı rahat bir şekilde bu lastıgı alabılır. Böryle performansa sahıp bir lastığin kış lastıgı olmama durumu söz konusu degıldır herhalde.

test nokian wrg2 snow tires
Mk4 Mondeo Titanium X Sport estate with Nokian WR G2 tyres.
Nokian WR G2.avi] [url=http://www.youtube.com/watch?v=-_hQi-pPQwU#]Nokian WR G2.avi[/url]
Volvo V50 @ Nokian WR G2

SunLight

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nokian olayınla ilgili bende 1-2 fikir ve gözlem paylaşmak istiyorum.
Aynı lastiklerden yani WR g2 serisinden bende aldım aracıma taktım kullanıyorum şuan.Almadan önce çok araştırdım fakat aynı şekilde all weather + serisi ile aynı desen olması bendede şüphe uyandırmadı değil.
All weather + serisinde 215 50 17 lastik bulunmadığından karışma riski yoktur diye düşünüyorum.İnanın aklıma takıldıkça lastiklere bakıp inceliyorum.Lastiklerin üzerinde kış lastiği olduğuna dair sembol olmasına Üzerinde WR g2 yazmasına karşılık all weather plus yazısıda mevcut.Bu lastiği kullanan arkadaşlarda durum aynımı??
Başka bir forumda lastiklerin dönüş yönü desenlerinin aynı olmadığını belirtmişler hatalı olabilir demişler.Evet bende bugün incelediğimde karşılklı lastiklerin desenlerinin dönüş yönünün farklı olduğunu gördüm.Nokiana bu konuda atılan mesajda sorun olmadığı lastiklerin asimetrik teknoliji ile üretildiği yazılmış.Alıp kullananlarda durum böylemidir??
Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu gün randevum var lastiklerimi değiştirmeye gidiyorum... ;D

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nokian lastik forumunda gerekli aciklamalar ve cevirileri yapmistim  , all weather plus wr serileri gercek kıs lastikleridir ve kışa ozel hamurdan yapilmistir bilinen 4 mevsim lastiklerden farklidir , all weatherlarla benzer desene sahip fakat farkli bilesimi vardir.  Havalari soguyacagi yok ben hala degistrmedim .

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[img=800x450]http://o1311.hizliresim.com/1h/6/u8plf.jpg[/img]
Arabanın lastikleri sökülünce hiç bir halta benzemiyormuş.. 005hihih

u8q3x.jpg

u8q4w.jpg

[img=800x450]http://o1311.hizliresim.com/1h/6/u8q78.jpg[/img]

[img=800x450]http://l1311.hizliresim.com/1h/6/u8q8h.jpg[/img]

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kazasız belasız sürüşler...Sorması ayıp eğer lastikleri yeni aldıysanız ne kadar tuttu maliyeti , bende petlas ile lassa arasında  kaldım bu aralar fiyat araştırmasındayım...

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lastikler olmadan kafasını ayaklarını içine saklamış kaplumbağa gibi olmuş :D Güle güle kullanın