Kaputta ki taş izleri :/

atakandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar herkese yardım istediğim konu şudur kaputta çok çok sayıda irili ufaklı taş izleri var benden önceki sahibi doldurmaya çalışmış rötuş yapmış ama boyaları hep taşırmış halada çok sayıda iz duruyor bunları kaputu boyatmadan nasıl çözebilirim var mı bildiğiniz yöntem zippolu falan yöntemler okudum ama ne kadar başarı olurum gümüş gride ://

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta gumus grıde naparsen yap bellı olur o ızler acık grı renk ıse astralarda olan 3m ın aynı rengı tutan folyosu var ben daha once astramı kaplatmıstım.. ona bakın derım eger uymazsa cek fotolarını boyat daha sonrada uzerıne seffaf folyo kaplatırsın temız temız bınersın.. sonucta macun yok dogrultma yok ustten boya onun ıcın almıcaksa almasın starım dersen.. oyle gozune batmasındansa boyat bence..

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geçen ay bendekilerin çoğunu Autoking mini onarım ile yok ettirdim. Öyle boyanmış boyanmamış paranoyası bende hiç yoktur, yeter ki gözüme güzel gözüksün ;)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen ay bendekilerin çoğunu Autoking mini onarım ile yok ettirdim. Öyle boyanmış boyanmamış paranoyası bende hiç yoktur, yeter ki gözüme güzel gözüksün ;)

Yama boya mı yapıldı?

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum öncelikle fotoğraf koyarsan daha sağlıklı yönlendiririz. Şunu bilmenizde fayda var metalik araçlarda rötuş işlemi çoö kötü olur, opak renklerde rötuş hafif zımpara ve polisaş ile hallolabiliyor.

Metalik açık reknli araçlarda lokal boya da sıkıntı yaratabiliyor autoking vb. yerlerde kötü yapılan lokal boyalar metalik araçlarda açık renkli olanlarında sonradan oluşan kararmalara neden oluyor.

Kaputu lokal yapmazlar benim görüşüm komple boyarlar. Benim önerim gözünüze batıyorsa, kozmetik açıdan araç kötü görünüyorsa önceden fotoğraflarını çekip boyatın derim.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yama boya mı yapıldı?

lokal boya yapıldı. Far üstünden köşeden başlayıp 5-6 santimetre genişliğinde kaputun tahminen enine 4te3ü kadar bir bölge. Bir yerde de hafif göçük vardı, büyükçe bir taştan herhalde, o da macunlandı zannedersem. Sonrasında tamamı vernikleriyor tabi ki.

Renk konusunda hiçbir sıkıntı yok.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyalı olsa ne boyasız olsa ne ben bunu anlamıyorum. Kaza yoksa belli ki taş izlerinden boyanmıştır kaput.

Ben size ilginç birşey söyleyim. Dün gece biri aradı fiesta için. Boya, değişen yok dedim. Adam biraz durakladı ve fiyatı düşürmekte kararlı olduğunda " metalik mi, opak mı?" Diye sordu. Sonra da opak renk için o kadar verilmez dedi. Zaten gecenin bir yarısı aramış adam küfredecektim harbi zor tuttum kendimi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede var aynısı 36 yazdım 33 verırım yazmıs anladım ben ama ölücü ama babamda gordu mesajı babamda sıkısık bu aralar arabayı ondan satıyo nese. tamam dedım olur sonra dedı koltuk kenarları derı degıl dedım derı sonra yazmıs ee kapısı degısık bunun ben o parayı vermem dedım usta ALLAH çarsına pazar versın sana bende satılık arac yok hadı dedım hayırlı aksamlar.. ya aynı senın muhbbet ınsanı sınır etmek ıcın bırebırler..

bende boya olayını anlamıyorum gercekten adam koymus satılıga tavan metale ınmıs kaput metale ınmıs ee orjınal bıde fazla para ıstıyo ya ben o araca neden bıneyım. ıcıne zarar vermedıkten sonra kaput degısse yada on camurluklardan bırı degısmıs olsa ne olur tek parca dökmuyolar kı bunu fabrıkada vıdalı parca bunlar yamulmustur macun sırıtmasın dıye degısmıstır..
yurt dısında boyalı arac temız dıye pahalı burdada boyalı dıye ucuz cok sacmalık gercektende..

ducan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mini onarımda kasko delinmiyor degilmi diğer sene dusuyor kasko yıne inşallah..
bende yaptırcamda marphe kımle anlasmalı acaba

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hem Groupama'yı aradım sordum, hem de Autokinge, hiçbir şekilde tramere işleme veya hasarsızlık düşmesi olmuyor dediler.

Zaten ilk senenin sonundaydım, yeni kaskoyu da indirimli almıştım Autokinge gitmeden önce.