Kapıyı açınca kapanması yarım kalan camlar

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Aracımdan inerken herkes gibi camlarımı kapatıyorum. Ancak, camlar kapandığı sırada anahtarı kontaktan çıkardıktan sonra kapıyı açarsam camların kapanması yarım kalıyor. Ya tekrar kontağı açmam ve camı kapama tuşuna basmam gerekiyor ya da anahtardan kapatmam gerekiyor. İki yöntem de çok vakit kaybettirici oluyor. Bu durumu aşmanın bir yolu var mı acaba?  ::)

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kontağı kapatınca kapanması yarım kalan aynalar

AfterRain link' Alıntı:
Merhabalar,
Aracımdan inerken herkes gibi camlarımı kapatıyorum. Ancak, camlar kapandığı sırada anahtarı kontaktan çıkarırsam camların kapanması yarım kalıyor. Ya tekrar kontağı açmam ve camı kapama tuşuna basmam gerekiyor ya da anahtardan kapatmam gerekiyor. İki yöntem de çok vakit kaybettirici oluyor. Bu durumu aşmanın bir yolu var mı acaba?  ::)
Bu gerçekten sinir bozucu ya kontağı kapatmadan tamamen camların kapanmasını bekleyeceksiniz ya da anahtardan kapama tuşuna uzun süreli basarak camları kapatmalısınız :)

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anahtardan camları tamamen kapat komutu olsa yine idare edeceğim ama arabanın başında camlar kapandı mı diye bakmak durumunda kalıyorum. Bazen camı yolcular açık bırakıyor. Acelem olduğunda çok sinir bozucu oluyor.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Malesef böyle. Ama kontağı çıkarsanızda kapılar açılmadıysa camları kapatabilirsiniz.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Malesef böyle. Ama kontağı çıkarsanızda kapılar açılmadıysa camları kapatabilirsiniz.
bravoo bravoo
Aynen oyle kapiyi acmadan camlari kapatabilirsiniz.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunun için cam kapama modülü var.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapıyı açınca kapanması yarım kalan camlar

Yanılmıyorsam kontaktan çektikten sonra 1kez daha kapatabiliyorsunuz tuştan. 1 kez daha elektrik verip sonra kesiyor elektriği ben o şekilde hallettim 1 kere denk geldi zaten kapanmazsa kumandadan kapatıyorum.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kapıyı açmadığınız sürece kontağı kapatsanızda camları kapatabilirsiniz.

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cam kapama modülü diye bir ürün var. Forumu aratırsan bulursun, snahtar kilidine bir kez bastığında açık cam varsa takamını kapatıyor. Basılı tutmana gerek kalmıyor. Hem zamandan tassarruf hem de cam kandı mı diye araba başında beklemeye gerek yok. Bir de ben o basılı tutma olayını pek kullanıcı dostu bulmuyorum.

farukefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gloster marka alarm kullanıyorum astra j sedan aracımda. obd portuna takılan küçük bi aparat. Araca hem alarm özelliği ekliyor hemde kumanda ile aracı kilitlediğinizde camları otomatik kaldırıyor. aracın kendi kumandası ve kornası ile çalışıyor. tavsiye ederim. bazı illerde opel servisi de satıyor ama fiyatı abartıyorlar. sahibinden üzerinden 220tl ye alabilirsiniz cam modülsüz olanı da 200tl