Kapının önünde duran aracıma çarptılar !

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapının önünde duran aracıma çarptılar !

Çok büyük geçmiş olsun.Orası bir dönüş falan mıydı? Hızlı girip toparlayamadı da mı çarptı?Eğer dümdüz yerde çarptıysa yuh diyorum.Başkada birşey demiyorum.Bide üstünüze yürümüşler.Yavuz hırsız ev sahibini haksız çıkarır misali.Tekrar geçmiş olsun.

0zenn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

büyük geçmiş olsun

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun.

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle geçmiş olsun, bir avukat olarak dava açabileceğinizi söyleyebilirim. Değer kaybından dolayı açacağınız bu dava için aşağıya da bir yargıtay kararı örneği ekliyorum.

YARGITAY 4. HUKUK DAİRESİ
E. 2001/12342, K. 2002/3124, T. 18.3.2002
"... Dava trafik kazasından doğan tazminat isteği olup mahkemece bilirkişi raporuna dayanılarak davacıya ait araçta değer kaybı olmayacağı benimsenmiştir. Aracın onarıldıktan sonra mübadele ( rayiç ) değerinin olaydan önceki mübadele değerinden az olacağının kabulü gerekir. Çünkü tamamen onarılmış olsa bile bu araba tahribatın izlerini taşımaktadır. Onarılmış durumdaki değeri, ne kadar iyi onarılmış olursa olsun kural olarak aynı nitelikteki hiç hasara uğramayan araç değerinden düşüktür ve bu da cari değerinden kaybettirmektedir.O halde mahkemece sadece aracın resmi oluşu nedeniyle piyasada alım satımı yapılmayacağı ve ekonomik ömrünün sonuna kadar kullanılacağı gerekçeleriyle değer kaybı olmayacağını belirten bilirkişi raporuna dayanılarak karar verilmiş olması hatalıdır.Dava trafik kazasından doğma tazminat isteği olup mahkemece bilirkişi raporuna dayanılarak davacıya ait araçta değer kaybı olmayacağı benimsenmiştir.... Oysa davacının olaydan sonraki mal varlığının değeri, zarar verici olayın meydana gelmemesi halinde değerinden daha az ise, zarar var demektir. Gerçekten bir şeyin tahrip edilmesi veya zarar görmesi halinde nesnel zararı tayin etmek için kural olarak objektif değeri esas almak gerekir. Bu ise mübadele (rayiç ) değeridir..."

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese çok teşekkürler.

Kazanın olduğu yol tamamen boş, cadde ise 4 aracın yanyana sığabileceği bi genişlikte. Adam söylemedide nasıl olduğunu ama dalgınlıkmış felan filan.

Servis aracın çamurluğunun değişiminin çok zor olacağını bütün halde olduğu için kesilipte takılacağını söylediler düzeltilmesi sorun olmayacağından düzelttiler. Ama işte tampon ellerinde yokmuş ! Sipariş verilmiş Opelin fabrikası izmirdeymiş ordan erzuruma gelecekmiş. Bunun için 4-5 gün gibi bi süre olacağını sölediler. Kargo ile gelmiyormuş opel kendi araçlarıyla sevkiyat yaptırıyormuş buda zaman alıyomuş. İşin aslı benim tatil planları çöpe gitti yani :( Anlamadığım sadece izmirden neden sevkiyat oluyor ankara felan olmuyormu ?

Aracımın değer kaybı için de dava açacağım. "gokhanbedir" bey bu karar tamamdırda benim izleyeceğim yol nasıldır ? Eksper raporumu yoksa illa bilirkişi raporumu olacak ayrıca ? Birde şunu düşündüm bana çarpan adamları arayıp benim aracımın değer kaybını isteyeyim yok vermeyiz derlerse (muhtemel öyle denecek) dava açayım !

Bu tip bi dava örneği varmıdır çevrenizde yardımcı olursanız sevinirim.

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhanbedir link' Alıntı:
֖ncelikle geçmiş olsun, bir avukat olarak dava açabileceğinizi söyleyebilirim. Değer kaybından dolayı açacağınız bu dava için aşağıya da bir yargıtay kararı örneği ekliyorum.

YARGITAY 4. HUKUK DAİRESİ
E. 2001/12342, K. 2002/3124, T. 18.3.2002
"... Dava trafik kazasından doğan tazminat isteği olup mahkemece bilirkişi raporuna dayanılarak davacıya ait araçta değer kaybı olmayacağı benimsenmiştir. Aracın onarıldıktan sonra mübadele ( rayiç ) değerinin olaydan önceki mübadele değerinden az olacağının kabulü gerekir. ևünkü tamamen onarılmış olsa bile bu araba tahribatın izlerini taşımaktadır. Onarılmış durumdaki değeri, ne kadar iyi onarılmış olursa olsun kural olarak aynı nitelikteki hiç hasara uğramayan araç değerinden düşüktür ve bu da cari değerinden kaybettirmektedir.O halde mahkemece sadece aracın resmi oluşu nedeniyle piyasada alım satımı yapılmayacağı ve ekonomik ömrünün sonuna kadar kullanılacağı gerekçeleriyle değer kaybı olmayacağını belirten bilirkişi raporuna dayanılarak karar verilmiş olması hatalıdır.Dava trafik kazasından doğma tazminat isteği olup mahkemece bilirkişi raporuna dayanılarak davacıya ait araçta değer kaybı olmayacağı benimsenmiştir.... Oysa davacının olaydan sonraki mal varlığının değeri, zarar verici olayın meydana gelmemesi halinde değerinden daha az ise, zarar var demektir. Gerçekten bir şeyin tahrip edilmesi veya zarar görmesi halinde nesnel zararı tayin etmek için kural olarak objektif değeri esas almak gerekir. Bu ise mübadele (rayiç ) değeridir..."

ևok faydalı ve kesin bir yazı  yararlı olacaktır muhakkak ..

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun çarpan araç ta astra g şans olarak, yoldan 4 araç geçer adamlar üzerime yürüdü bunda başka bir iş olmasın kıskançlık falan yeni astra eski astra  032questn 032questn

gr_avci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun. Hakkınızı arayın.