Kapıları kumandayla kilitleyemiyorum. Çözüm bekliyorum?

ekrem35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2004 astra G 1.4 HB

Sorunum : Anahtar üzerindeki kumandadan kapılarımı kilityemiyorum. Eskiden anahtarı kontak yuvasına takıp 2 tur çevirmeden camların otomatiği çalışmazdı şimdi ise çalışıyor. Sorun elktronik olsa gerek. Sizler ne dersiniz?

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayn konuyu 1 hafta kadar önce açmıştım forumdan bir abimiz bölgenizde yağmur yagdıysa aracın kurumasını bekle demişti gerçektende işe yaradı 2 gün sonra çalıstı.... kendiliğinden....

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ozaman aracına su alan yeri bul. Ön cam altındaki giderlerin tıkanmış olabilir.

ekrem35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön cam altındaki, yanındaki giderleri sık sık kontrol ederim ve temizlerim. Bu olay başıma geleli 2 ay oldu. İzmirde yazın yağış hiç olmaz. Yıkarken kaçmış olabilir dicem kuru olarak gezdiğim çok günler oldu. Bugün de yeni görev yerime giderken sorun yokmuş gibi arıza göstergelerinden vana şeklinde bir lamba yandı. Hava da bol yağışlıydı.

ekrem35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun; yeni aldığım teybin acemi biri tarafından yanlış bir şekilde bağlanmasıymış. Şuan kumandadan hem açıyor hem de kilitleyebiliyorum. Ne merkezi kilitte ne de anahtar kumandasında sorun varmış. Tek sorun cehaletimiz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eline tornavida alan bizim ülkemizde usta olunca işte böyle sorunlarda kaçınılmaz oluyor geçmiş olsun.

aytac55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarı kontağa tak yarım kontak yap anahtar üzerindeki kilitleme düğmesine birkaç defa bas hallolur

ekrem35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü. Yeni aldıgım teybin yanlış yerden bağlanmasından kaynaklı bir sorunmuş.

tg19o5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracımı yeni aldım astra h buna benzer bir problem yaşadım bu gece normalde kumandadan kilitlediğimde özellikle her zaman kontrol ederim kağım kilitlendimi diye ama bu gece sadece sürücü kapısının kilitlenmediğini fark ettim.aracımda alarmda mevcut kumandadan kitleme tusuna bastıgımda tüm kapılar bagaj dahil kilitleniyor fakat sürücü kapısı kilitlenmiyor.bende kumandadaki anahtarla kilitlemek zorunda kaldım.yazdıklarınızı okudum fakat ben bi çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum