Kapı kolu rötuş ?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arabayı bugün yıkattım ki ne göreyim,  herifin teki sağlam bindirmiş kapıya belli. Hiç adetim değildir sıkışık yerlere park yapmak ne zaman kim yaptı bilemiyorum.  1 yıl önce internetten olimpik beyaz rötuş boyası almıştım. Kendim yapabilirmiyim acaba? Ayrıca 2. Resimde kapının alt tarafı da göçmüş az bişey diğer aracın siyah boyası vardı tinerle aldım, ancak az da olsa göçük belli oluyor.

[img=800x450]http://i.hizliresim.com/xYovWz.jpg[/img]

[img=800x450]http://i.hizliresim.com/eoJA6b.jpg[/img]

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapı kolu rötuş ?

NAZARLIK OLMALI ARAևLARIMIZDA HOCAM  :) BENİMDE ANTENİ KIRMIşLARDI GEևEN... SİZCE ANTENİ KIRMIş OLAN İNSANA NE DENİR  :D YANİ NE ZORUN VAR ANTENLE AHH LAF ևOK DA çekiççç

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2. resim net çıkmamış, kapı kolundaki için ise ince uçlu fırça ile beyaz boya uygulayın dikkat çekmez en azından, çok da büyük bir şey değil zaten.

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun, bence de nazarlık olsun diyip hiç ellemeyin derim, ne kadar oynama yaparsanız o kadar kafayı takarsınız,  ben olsam karışmazdım..

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
NAZARLIK OLMALI ARAևLARIMIZDA HOCAM  :) BENİMDE ANTENİ KIRMIşLARDI GEևEN... SİZCE ANTENİ KIRMIş OLAN İNSANA NE DENİR  :D YANİ NE ZORUN VAR ANTENLE AHH LAF ևOK DA çekiççç
Hakikaten bir insan neden bir başka arabanın antenini kırar ki. Birşeylere sinirlendiyse kendi antenini kırsın.  Nasıl insan bunlar anlamadım

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
2. resim net çıkmamış, kapı kolundaki için ise ince uçlu fırça ile beyaz boya uygulayın dikkat çekmez en azından, çok da büyük bir şey değil zaten.
Aldığım boyanın bir fırçası var oje fırçası gibi. Kalın değil mi o fırçalar?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

KaHiN link' Alıntı:
geçmiş olsun, bence de nazarlık olsun diyip hiç ellemeyin derim, ne kadar oynama yaparsanız o kadar kafayı takarsınız,  ben olsam karışmazdım..
Hocam çok da üzrinde durmuyorum valla 4 ay olmuştu yıkatalı , çamurdan görememişim, kimbilir kaç ay önce oldu. Ancak yağmur dan falan çok az küflenmiş. Onun için rötuş yapmam lazım bari kapatsın metal bölümü.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar en ince fırçadan aldım bugün kırtasiyeden. Gerçekten çok ince. Yarın onunla rötuş yapmayı düşüyorum. Acaba rötuştan önce bir uygulama falan yapmam gerekir mi? Kimisi ince zımpara falan diyor. Gerek var mı?

Ayrıca bu kapı kolunun olduğu yer tam köşe, yani boyayı sürdükten sonra berbat bir durum falan almasın. Ayrıca rötuş boyasını sürdükten sonra herhangi bir işlem yapmamız gerekir mi prüzsüzleştirmek için falan? Yoksa sadece fırçayla sürüp bırakıyormuyuz?

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eliniz yatkın değilse hiç zımpara falan denemeyin. Zımpara boyanın üzerindeki katmanı da alır. Fırça ile çok az boya alıp taşırmadan sürmeye çalışın. Ben bu şekilde yapıyorum sonra ellemiyorum.
Yalnız elimde tinerli bez hazır şekilde yapmıştım ilk rötuş boyamı herhangi bir hatada silersiniz hemen çıkar.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rötuş yapmadan önce boyanacak yeri alkol veya tinerle silip kurutun, fırçanın uç kısmı ile taşırmadan çok ince sürün. Birkaç saat kuruduktan sonra isterseniz boya kalınlığını artırmak için 2. katı uygularsınız. Zımpara vs. o bölgede sıkıntı olur zaten ufak bir yer başka bir şey yapmanıza gerek yok.