Kapağı Açılmamış Yağda Süre

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar bey site sağlam değil mi? Sakata gelmeyelim. Birde sürekli castrol 5 30 kullanıyordum egde ama site içinde bazı konular kafamı bulandırdı bende mobil 5 30 kullanayım diyorum iyi mi ederim? Kötü mü?

site sağlam.trabzonda bir depo olması lazım. 5w40 edge almışlığım var kendilerinden sorunsuz bir şekilde en az 7-8 bidon...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece merakımdan soruyorum 4-5-6. Hatta 10 yıl beklemiş yağı kullanırsak arabada ne gibi sorunlara yol açar ki :) hani emin bi şekilde "-max. 3 yıl" demişsiniz ya :) ...

Orası tam bi muamma tüm özelliklerini kaybedecegi kesin tabi.Yaglama yapar mı dersen elbet yapar yağlamadan ötesi olmaz.TSE laboratuvarlarnda birçok madeni yağ ölçümü yaptık marka olmaksızın dediğimi kanıtlar şekilde idi ;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orası tam bi muamma tüm özelliklerini kaybedecegi kesin tabi.Yaglama yapar mı dersen elbet yapar yağlamadan ötesi olmaz.TSE laboratuvarlarnda birçok madeni yağ ölçümü yaptık marka olmaksızın dediğimi kanıtlar şekilde idi ;)

Mesela hangi özelliğini kaybeder bu yağ ? Bu özellikler uçar mı ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yav arkadaşlar şimdi bu mobil 5 30 alam mı?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yav arkadaşlar şimdi bu mobil 5 30 alam mı?

Al Nadir abi mobil iyidir ;) yahu servislerde motorlara konulan yağlar bidon yağlar ve toptan alınıyor yıllarca kullanılıyor hiçbir kimsede arabasına binince aaa bu yağın özelliği bitmiş demiyor :) . Özelliği biten yağmı olur ya yeni yeni icat çıkarıyorlar valla Nadir abı :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Al Nadir abi mobil iyidir ;) yahu servislerde motorlara konulan yağlar bidon yağlar ve toptan alınıyor yıllarca kullanılıyor hiçbir kimsede arabasına binince aaa bu yağın özelliği bitmiş demiyor :) . Özelliği biten yağmı olur ya yeni yeni icat çıkarıyorlar valla Nadir abı :)

Ya işin özünde aracın modeli eski olunca 10 40 alayım yoksa 5 30 mu alayım karar veremedim. Bunca zaman sürekli 5 30 kullandım aracın motorunu 150 binde paraya kıydım komple sıfırdan yaptırdım :D o zaman dan bu zamana sürekli 5 30 kullandım ama eski tip motor olduğu içinde yav yoksa kötü mü yapıyorum demekten geri de kalmadım işin aslı.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun dışı eski içi yeni , eksiltme yoksa 5-30 a devam et Nadir abim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motorun dışı eski içi yeni , eksiltme yoksa 5-30 a devam et Nadir abim.

Eksilmeye zamanı pek olmuyor işin aslında geçen sene 10 ayda yağ değişimi oldu daha 4000 km kadar yol yapmışım normal de bu kullandığım yağ sanırım km bazında 15 000 km kadar gitmesi gerek.

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar bey site sağlam değil mi? Sakata gelmeyelim. Birde sürekli castrol 5 30 kullanıyordum egde ama site içinde bazı konular kafamı bulandırdı bende mobil 5 30 kullanayım diyorum iyi mi ederim? Kötü mü?

site sağlamdır emin olun şimdiye kadar 5-30 yağ kullanmışsınız aracınızda bir sıkıntı yoksa 5-30 la devam edin derim son karar tabiki sizindir

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eksilmeye zamanı pek olmuyor işin aslında geçen sene 10 ayda yağ değişimi oldu daha 4000 km kadar yol yapmışım normal de bu kullandığım yağ sanırım km bazında 15 000 km kadar gitmesi gerek.

Nadir abi çıkan yağı ben alayım senden kendi arabama katarım :) 4 bin km de yağ mı değişir , ekonomiyi sen canlandırıyorsun valla :)