Kalorİfer

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN AMA BU ARACIN İLGİNÇ PROBLEMLERİ YAZMAKLA BİTMİYOR:mad: ŞİMDİKİ PROBLEM ARACIN HARARETİ FAN ACILACAK KADAR YÜKSEK OLMASINA RAĞMEN SICAK HAVAYI YANİ MOTORUN SICAKLIĞINI İÇERİ VERMİYOR ANCAK HAREKET HALİNDEYKEN ÇOK GÜZEL ISITIYOR:D İNSAN KENDİNİ ÜZEN ŞEYLERİMİ SEVER BİLMİYOM Kİ SEVİYOM BU LANET ARABAYI BUNLARA RAĞMEN:sopa:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sıcak soğuk ayarı yaparken dikkat edin bakalım o düğme rahat mı yoksa zor mu dönüyor.

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düğmeler çok güzel çalışıyor eco moddan çıkardım yine aynı ne yaptıysam olmadı çift yönlü klima iki tarafta aynı

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta lpg varsa regülatorun suyunu kalorifere gelen suyun hortumundan paralel aldığı için suyun debisi düşüyor bu bir etken ama tabiki sizinki kadar etki etmemesi lazım.Eski astra g aracımda aracı aldığımız adam antifiriz yerine su eklediği için soğutma sistemi epey kötüydü.Buna paralel olarak kalorifer peteğide içler acısıydı.Sökdüğümde içinden bildiğiniz pas akıyordu.Porçözle temizlemeyi düşündüm fakat 15 senelik radyatör ve o kadar pası görünce yenisini alıp değiştirdim ve düzeldi.Büyük ihtimal sizinde radyatörde sorun.Orijinal radyatör ve Gm onayı olan bir antifirizle(Opet extended life) antifirizi değiştirin.Ama bundan önce daha basit olabilcek sorunları gözden geçirin sıcak-soğuk ayarını yapan düğme,aracın soğutma suyunun az olması gibi sorunlar örnek verilebilir.Bu arada sakın radyatör temizleme yaparız diyen ustacıklarımızın tavsiyelerine uymayın.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam menüden hava yönlendirmelerine bir bakın büyük ihtimalle o ayar yapılmamıştır. auto düğmesine bastığınızda bu ayarlar sıfırlanıyor ve havayı hiç bir yere vermiyor. vectra c bu tip aksanlarda kolay kolay arıza vermez.

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyla ilgili çözümü buldum öncelikle şunu belirteyim kalorifer motor sıcaklığını değil radyatörün sıcaklığını kullanıyor bunu keşfettim, bu bağlamda radyatördeki su yetersizmiş bu yüzden park halindeyken ısıtmıyormuş su doldurunca problem düzeldi yine kaloriferi açınca veya üzerinde araba işareti olan düğmeyi kullanınca gelen çatırtı sesi kalorifer kazanının üzerinde bulunan havalandırma panelini açıp kapatan motor zayıflamış tam kapatamadığından çıtırtı geliyor kalorifer motoruyla ilgisi yok küçük bi motor var onun fişini çıkarttım o derttende o şekilde kurtuldum. bilgilerinize arkadaşlar