Kalorifer hortumu

ugur0307

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 95 model opel vectra gls var kalorifer hortumun olduğu yerden antifrizli su kaçırıyor sebebi nedir acaba bilgisi olan varmı sanayiye gitdim radyatorcu kelepçe dedi sıktırdım ama yine kaçırmaya başladı yardım edebilirmisiniz acaba

oopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bağlantı yerlerinden sızdırıyorsa eğer oradaki kelepçeleri kontrol et muhtemelen kelepçelerin plastik olabilir onlar çatlama yapıyor zamanla onların yerine metal kelepçe tak.

ugur0307

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
metal kelepçe daha dün sıktırdım kelepçeyi bugün yine kaçırmaya başaldı kimse nerden kaçırdığını bulamıyor dün radyatarcu camla bakt birşey yok dedi keleğçeyi sıktı 5 10 dakika çalıştı kaloriferi açtım bugun tekrar kaçırmaya başladı

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başıma gelen olayı anlatayım belki referans olaiblir.Araca uzun zamandır antifiriz koymamıştık antifiriz koyduğumuzda su eksiltti.Lpg T si vardı ordan kaçırıyordu kelepçelerini sıktık sonra yine kaçırdı.Hortumları sıkayım dedim kelepçenin neresinden kaçırıyor bakayım derken hortum sıkmamla yarıldı.Meğersem borular çürümüş.Lpg hortumlarını kontrol ettirin özellikle zaten metresi 4 lira civarı hortumcudan 1.5 metre alıp değiştirdik sıkıntı kalmadı.

ugur0307

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler bir baktırayım olmazsa tamirciye yardımların için teşekkürler

oopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın dediği de doğru suyla kullanıldıysa sıkıntı çıkıyor sonrasında, inşallah radyatör girşindeki boruyu çatlatmamıştır o çatladıysa yeni radyatör taktırman gerekecek.

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer hortumu kaçıruyor olabilir paspasa bak antifiriz hem ıslaktır hem de içeride antifirz kokusu vardır. bu değilse benimnde başıma gelen lpg hotumları kesinlikle kontrol ettir.

ugur0307

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet içeride bir ıslaklık kokusu var arabaya bindiğimde bu kokuyu hisediyorum