Kalorifer Genzimi Yakıyor

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selam,

Malum kış geldi, benim sorunum da kalorifer ile ilgili. Isıtma / soğutmada herhangi bir sorunum yok ancak kaloriferi yakıp camları da kapattığım zaman arabanın içi güzel ısınmakla birlikte peteklerden gelen hava 3-4 dakika sonra burnumu kurutup, genzimi ve gözlerimi yakmaya başlıyor.

Bu durumun çok farkında değildim ama geçen gün binen bir arkadaşım zehirlenip öleceğiz dedi araba içerisinde :D Yani öyle gözüküyor ki kalorifer tesisatına bir yerden bir şey sızıyor; acaba egsoz gazı mı diyeceğim ama herhalde o kadar ciddi bir şey olsa daha etkili olurdu herhalde. Yine de işin içinden çıkamadım.

Benzer bir durumla karşılaşan ya da konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Saygılarımla

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polen filtresini değiştir miydiniz?

En son 7-8 ay önce değiştirdim; olmazsa bir de onu değiştirip öyle bakayım ama peteklere giden kalorifer ısısı polen filtresinden geçiyor mu ki? Çünkü klimayı açmıyorum, sadece fanı kullanıyorum, benim bildiğim sadece klima açıkken polen filtresi kullanılır ama tabi yanlış biliyor da olabilirim.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dışardan Hava Aldıgı Zaman Polen Filtresinden Geçiyor.İyi Hatırlattınız Bende Değiştireyim Kaç Zamandır Değiştirmedim.

SerkanAyhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaloriferin içteki peteğinden kaçırma yapıyordur.O kokuda antifiriz kokusudur.Ön paspasların altı ıslanıyormu ?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bosch serviste karbonlusu var egzoz gazı vb pis kokuları süzüyor fiyatı 19 lira

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dışardan Hava Aldıgı Zaman Polen Filtresinden Geçiyor.İyi Hatırlattınız Bende Değiştireyim Kaç Zamandır Değiştirmedim.
İçerden çevirdiğinde de süzüyor biliyordum ben ??? yani kabin içine girişin önünde değilmi bu filtre... bak kafam karıştı şimdi Alper...:)

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah ön paspasları kontrol ettim ama herhangi bir nem ya da ıslaklığa rastlamadım; acaba bu neyin göstergesi olurdu?

Ayrıca önümüzdeki günlerde tavsiye ettiğiniz polen filtresini taktırıp bir de öyle bakacağım duruma; sonuçları daha sonra tekrar paylaşacağım.

Yardım için teşekkürler.

Saygılarımla.

excalibour

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız lpg li mi.ben de aracıma lpg taktıralı 10 gün kadar oldu ve bahsettiğiniz şikayet bende de var.boğazımda bi kuruluk.yanma.lpg kokusu falan da yok içerde.acaba yanmış lpg mi içeri geliyor diye düşünüyordum.ama antifiriz mantıklı geldi bana.ama nerden kaçırabilir ki antifirizi.ya da kaçırmadığı halde bi şekilde bu sorunu yapar mı antifiriz.problemi çözerseniz bana da iletirseniz memnun olurum.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagaj kapağınızda açıklık falan varmı contada falan... araç genelde bagajdan içeri egzos gazınıda alabilir...