Kaliper Boyama

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
: ))) olacaksa en güzel şekilde olsun dimi ;) yanlız zımpara felan yapacaksan açık havada yap ve çok yakından yapmamaya çalış. maske takman daha yararlı olur. Disklerden çıkacak olan metal tozunu solumak iyi değildir. Yapacaksanda bu öneriyi özellikle dikkate al kardeşim.
sağolasın kardeşim dikkate alacağım.
renk hakikaten güzelmiş aynı renkten bulayım benim araca da güzel durur gibime geldi. Hatta dediğim gibi abartmadan ama göze de hitap edebilecek nadide renklerden. Çok sağolun arkadaşlar.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada kaliperle birlikte arka göbekleri de boyayacağım kötü durmaz değil mi? kaç tüp gider?

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada kaliperle birlikte arka göbekleri de boyayacağım kötü durmaz değil mi? kaç tüp gider?
Abi sen nalbura git,
Sadece CASATİ marka sor.Metalik mavi (simli gibi) al.1 tüp fazla fazla yeter.3'er kat bile atsan bitmez :D ama sen güzel temizledikten sonra 2 şer kat at,mis gibi olur...
Arka kampanalarıda boya tabii.Yalnız daha önce boyamadıysanız, 1. katı astar gibi düşünerek atın.Ben şahsen bilmiyodum ilk yaparken boya tam kapatmadı diye yakından sıktım boyayı.Berbat olmuştu tekrar temızleyıp yapmıştım :D

Son düzenleme:

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi sen nalbura git,
Sadece CASATİ marka sor.Metalik mavi (simli gibi) al.1 tüp fazla fazla yeter.3'er kat bile atsan bitmez :D ama sen güzel temizledikten sonra 2 şer kat at,mis gibi olur...
Arka kampanalarıda boya tabii.Yalnız daha önce boyamadıysanız, 1. katı astar gibi düşünerek atın.Ben şahsen bilmiyodum ilk yaparken boya tam kapatmadı diye yakından sıktım boyayı.Berbat olmuştu tekrar temızleyıp yapmıştım :D

eyv kardeşim çok sağolasın. Perşembe samsundayım alıp yapıyorum h.sonu. Herkese çok tşk ederim yapınca buradan paylaşırım....

erkany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük bir merakla bekliyorum ;)

sahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bir forumdan aldım mesajı aynen yazıyorum ;)

"Zımpara+Motip Kaliper Astarı+Kalın Tanecikli herhangi bir boya+Son kat Motip ince tanecikli boya+Vernik"

bunlara hıc gerenk yok kaliteli bir sıprey boya yetıyor cıkmıyorsa sokulmuyorda yıllarca kullanırsın.. renk : mat sıyah yapabılırsın sırıtmasın dıyorsan

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer hala boya yapmadıysan önce bir yağ sökücüyle iyice temizle sonra su ile durula, iyicene kuruduktan sonra yani işin özü kaliperler temizlendikten sonra istediğin renge boya gitsin. Zaten hangi renge boyarsan boya bir süre sonra zaten kirden siyahlaşıyor. Özellikle temizlemek gerekiyor, çok kollu jantlarda da temizlemek zor oluyor ama yinede boya güzel gösteriyor, renk konusu bence tamamen zevk meselesi ben acık mavi boyamıştım çünkü kırmızı ve türevleri bütün arabalarda var. Değişik renkleri denemekte fayda var. Şimdi boyuyacak olsam lila, bordo gibi bir renge boyardım.
Bu arada renkte sıkıntı yaşarsan git sanayii ye istediğin rengte boya yapıyor adamlar, sıkıntı yok yani

Ahmet Altınçubuk

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar belki biliyorsunuzdur ama o kaliperlerin soğuması lazım sonuçta fren ısınır siz boyayınca birde astar filan bir iki kat güzelce boyadığınız zaman fren performansınız düşer