Kafasına göre takılan ön park sensörüm...

taxable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın forum sakinleri, bu günlerde ön park sensörüm ile başım biraz dertte. Sabahları aracımı çalıştırdığımda ilk geri manevra ile park yerimden çıkıyorum. Park yerim katlı olduğundan dolayı zemin kata inene kadar, iniş yolunun dar olmasında da dolayı, ön park sensörü devamlı ötmekte. Normal yola trafiğe başladığım zamanlarda dur kalka bile girsem ön sensör öterdi. Fakat bu aralar nedense kendini otomatik olarak off duruma getiriyor.
Öyle ki bugun otoparktan inip şehir tragiğine girdim. Tam kırmızı ışıkta duracaktım ki ön sensörlerden ses gelmediğini farkedip zor durdum. Bu olay bugun dikkatimi çekmedi. 1 haftadır böyle diyebilirim. Bu olay olunca bunu sizle paylaşma gereği hissettim. Acaba bir bilgisi olan var mı yoksa sorun mu var sensörlerde. Cevaplarınız için teşekkürler.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kafasına göre takılan ön park sensörüm...

Oncelikle ön park sensoru araci geri vitese alip sonra one dogru giderseniz devreye otomatik girer bi muddet sonrada kapanir
Trafikte otomatik acilmaz konsoldaki dugmeden kendiniz acmaniz lazim.

taxable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki config de çarpışma algılama dediği şey sensörün yaptığı görev aynı değil mi? Yani kendini kapatması bir sakınca değil mi?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

taxable link' Alıntı:
Peki config de çarpışma algılama dediği şey sensörün yaptığı görev aynı değil mi? Yani kendini kapatması bir sakınca değil mi?
Carpisma algilama ön arka sensoru komle kapatiyor.
Ön sensorun normalde kapanmasi daha iyi yoksa yolda herseye oter.
İsterseniz dugmeden ön sensoru acabilirsiniz.

taxable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşte ben de tam onu yapıyorum. Bunun saçma olduğunu düşündüğüm için acaba bir sorun mu var diye düşündüm. Ben de şahsen herşeye ötmesini istiyordum ama elle devamlı aktive edeceksem bunun pek de espirisi kalmıyor açıkçası... Teşekkür ederim cevaplarınız için.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ön plakalığına bi bakın.govdeye tam yapısık değilse sensör saçmalıyor.başıma gelmişti plakalıgı esnemeden monte ettirin

taxable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Plakayı aldığım gün silme monte ettirdim. Ondan olabilcecğini sanmıyorum...

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç hareket halindeyken eğer park sensörü düğmesine 2 saniye basık tutarsanız aracın hızı her 10 km/h nin altına düştüğünde ön park sensörleri otomatik olarak devreye girer.

ancak  bilgi ekranında bir uyarı çıkarsa örneğin yağmur sensörü açık/uzun far asistanı açık şeklinde işlem devre dışı kalır.