Kafamda deli sorular ve lpg kararsızlığı :)

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cvp: Kafamda deli sorular ve lpg kararsızlığı :)

Bonexxx' Alıntı:
Yağın fiyatı dediğiniz gibi 100TL civarından başlıyor. Ben şahsen n11'den alıyorum. Sanayide Parça satan dükkanlarda da aynı fiyata bulunabiliyor. Yağ bu: http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_products_mobil-1-esp-0w40.aspx

Bende bu yağdan alıyorum, genelde n11 veya başka sitelerde buluyorum, kupon falan daha ucuza bile getirdiğim oluyor.
Ankara'nın sanayisinde bunla uğraşana kadar zaman yakıt harcayana kadar netten taksitle alırım daha iyi.
Bi de kolayoto'da bu yağın 1 litreliklerinden aldım 2 tane. Bizim 1.6 araçlar 4.5 lt yağ aldığı için tek büyük yetmiyordu.

leondeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konu lpg den yağa ne zaman geldi :)
Muhtemelen önümüzdeki haftasonu Atiker Gold kiti taktıracağım. Sıkıldım kararsız kalmaktan. Ya herro ya merro diycez artık. Aynı bayide Prins obd yada turbo olmayan (silverline sanırım) kit için 1700 tl fiyat verdi. Bu kit bu motora gidermi, çok ayar derdi vs olurmu. Prins olması çok şey değiştirirmi? Bu kit hakkında bilgi sahibi olan arkadaşımız varmı?

leondeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba.
Uzun süren araştırma, kararsızlık ve gel git süreçlerinden sonra bir anlık bir kararla aracıma İtalyan Romano OBD kiti taktırmış bulunuyorum. Montaj sabah 9 dan akşam 4 e kadar sürdü. Usta çok ince işçilik çıkardı. Her saniye başındaydım. Montaj sonrası 20 tl lik gaz alıp çıktık Kartal-Şile otobanına. Sakin ve performanslı kullanım için usta yolda tüm kalibrasyon ayarlarını yarım saatte hareket halinde iken yaptı.
Aracın benzin-lpg geçişlerini hiç hissetmiyorsunuz. Belki psikolojik diyebilirsiniz ama aracın sesi azaldı ve benzine göre araç daha rahat yürüyor. Çekiş sanki daha iyi gibi. Bunu bariz hissedebiliyorum. Araç 4000 devirden sonra 3/10 oranında benzin püskürtecek şekilde ayarlandı. O devirlere pek çıkmadığım için sorun yok. 48 lt lik simit tank takıldı. Bagaj 5 cm yükseldi. Kenarları straforla düzenlendi. Yağlama kiti istemediğim halde ustanın ısrarıyla hediye olarak takıldı.
Aracı 70 tl ye fullemek güzel bir duyguymuş. Şimdi aracı aldığım zaman taktırmadığım ve bugüne kadar 8000 km benzinde kullandığım için kendime kızıyorum.
İnşallah sorunsuz bineriz. Herkese hayırlı akşamlar.