Kaç çeşit vites var....??

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar düz , otomatik, easytronic......kaç çeşit vites var...merak ettim...bu easytronik vites tam olarak ne anlama geliyor...??

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aslında temel olarak 3 grup var sanırım.düz, tam otomatik ve yarı otomatik.
easytronic yarı otomatik mesela.başka firmalar tam ve yarı otomatiklerine farklı isimler verebiliyorlar.dsg, speedgear,dualogic, vs...

oner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronic te hem otomatik hem düz vites gibi kullanabiliyosunuz. Otomatik yaparsanız kendi kendine vites değiştirir, veya siz kolu ittirerek vites arttırıyosunuz kolu çekerek vites düşürüyosunuz. Otomatik vitesten daha kullanışlı bir vites easytronic.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Easytronic te hem otomatik hem düz vites gibi kullanabiliyosunuz. Otomatik yaparsanız kendi kendine vites değiştirir, veya siz kolu ittirerek vites arttırıyosunuz kolu çekerek vites düşürüyosunuz. Otomatik vitesten daha kullanışlı bir vites easytronic.

Easytronic Hem düz , hemde otomatik kullanım seçeneği sunuyor....:cool: Teşekkürler....

Ya tiptronik....?

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bide triptronic var o ne ?

oner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triptronik değil tiptronic diye bir vites var. Bu VW grubun kullanıyo onu genelde bizim Opel dekinin ismi easytronic onda da debriyaj derdi olmadan hem otomatik hem düz olarak kullanabiliyosun galiba ama ben hiç kullanmadım tiptronic i onun için fazla bilmiyorum.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
debriyaj derdi yine var :D hehee :)
manueldeki gibi onuda bitmesi ve değiştirilmesi gerektiği :):) bir de beyin problemleri olduğunda sıkıntısı...

easyde baskı balatayı sizin yerinize beyin yönlendiriyor.. sol ayak rahat tabi şaka bi yana...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tiptronic Easytronic ile aynı hemen hemen. DSG ile Easytronic aynı değil , DSG vites değişimini çok kısa bir sürede yapabiliyor,direksiyondan kumanda ediliyor ve genellikle artık 7 ileri vitesten oluşuyor.

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Tiptronik ve easytronic vitesin kullanımı aynı sadece isim farkı var diye biliyorum. Easytronic hakkında zaten gerekli açıklamayı yapmışlar. Genelde olumsuz yorumlarla karşılaştım ama 1 senedir kullanıyorum çok memnunum.

karakaya83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç apartman vites gören yada kullanan oldumu acabaa