Kablosuz lazer mouse kullanan var mı?

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar Merhaba,
Ben laptopum için şu an optik mouse kullanıyorm ve pek memnun değilim.
Gri koltuk yüzeyinde haeketi pek güzel değil, altına hep azete felan koyuyorum. Şu sıralar, kablosuz lazer mouse almak istiyorum.
1) Sizin kullandığınız veya tavsiye edebileceğiz, pil ömrü uzun, biraz oyun biraz multimedya maksatlı, 30-80 TL civarı kablosuz lazer mouse var mı?(Günde ortalama 5-6 saat çalışıyor. 2-3 saat oyun, 2-3 saat internette gezinti şeklinde).
2) Lazer mouseler koltuk yüzeyinde sorun çıkartmaz değil mi.
3) Bir de bu mouselerin pili AAA pilmi ?
4) Son olarak, DPI seviyesini yükselttikçe(örneğin; 800 DPI'dan 2000 DPI yaptık) koltuk yüzeyinde daha mı rahat hareket eder ve pil ömrü azalır mı?
5) Eğer tavsiye edebilecek mouse yoksa, 2000 DPI'a sahip mouse iyi mi? Yoksa 800-1000 olanlar yeterli mi?
Cevaplayanlara teşekkürler :D

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, Logitech m235 tavsiye ederim. Kendim m185 aldım haftasonu 24 tl ye. Ben genelde masaustumu kullandığım için çok iyi bişey almadım. Yaptığım testte Microsoftun kiler (Aynı özelliklere sahip modeller) daha başarılı iken logitech in pil ömürleri daha uzun. Ve AA pil kullanıyor. A4 ün lazerinden hiç memnun kalmadım. Hemen hediye ettim gitti. Logitech tavsiye ederim. Cam üzerinde vs test ettim sorunsuz çalıştı. Hem Microsoft tan daha ucuz hemde şekli daha hoş. m185 alma oyun oynuyorsan 235 işini görür kanaatindeyim. DPI büyümesi oyuncular için önemli bir etken ama çok profosyonel bir oyuncu değilsen gerek yok o tarz pahalı şeylere.

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bulabilirseniz logitech lx7 alın. fiyatını bilmiyorum ama günde 12 saat civarında kullanıyorum 7-8 ay da bir pil değiştiriyorum :D

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende logitech m325 aldım laptop alırken.
Oldukça memnunum elim nerdeyse orada kullanıyorum duvar,halı,T-shirt hiç fark etmiyor. :) :)

Son düzenleme:

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mouse konusunda artık "guru" olmuş sayılırım. İnsanların zaafları vardır bilirsiniz,benim de en büyük zaafım mouselar. Sürekli mouse değiştiriyorum,piyasadaki hemen her markayı ve modeli kullandım.

Burdan yola çıkarak size nacizane tavsiyem;

Paraya kıyın,bir kere mouse alın, Logitech MX Revolution tercih edin. 189 TL fiyatı vardır fakat piyasadaki en iyi mouse. Cam üzerinde bile çalışabiliyor. Mini USB'si var yer kaplamıyor,pil derdi yok, uzuuun süre gidiyor ve şarj ederken de mouse'u kullanabiliyorsunuz. Darkfield piyasadaki lazer,blutrack hepsinden önde bir teknoloji. Ergonomisi muhteşemdir.

Bu çok gelir ben alamam diyorsanızda yine Darkfield ile çalışan Logitech Anywhere MX2 yi tercih edin. 128 TL'dir bu mouse'da daha kompakt tasarıma sahiptir.

Bunun dışında önerebileceğim sadece Microsoft Arc touch kalıyor, Bluetrack teknolojisi ile çalışıyor,camda kullanamazsınız, mouse pad olmadan yumuşak yüzeylerde çalışıyor ancak bu mouse açık renk yüzeylerde sorun çıkarıyor (bluetrack teknolojisinden bahsediyorum).

Darkfield'a mutlaka bir bakın pişman olmazsınız. Her yerde kullanabiliyorsunuz.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
189 TL biraz aşar beni dostum :)
En fazla 80 TL vermeyi düşünüyorum, öbür türlü pahalı olunca bu seferde kullanırken insan stres oluyor bir şey oldu olacak diye, devamlı elinin altında olunca :D
Bu arada M235 ve M325 küçük tipli mouseler mi? Ben ele otursun istiyorum da hani ergonomik dediklerinden, küçük olanlar bir müddet sonra bileği ve parmakları acırıyor da.
Birde, bazı lazer mouseler belli bir süre kullanmayınca kendisini kapatıyormuş güç tasarrufu için ve hareket ettirince açılıyormuş tekrardan, bunlar onlardan mı?

Son düzenleme:

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vay anasını mouse 185 lira:D 250 liraya ikinci el laptop veriyolar:D

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizüstünde Logitech M525 kullanıyorum çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim. Hem Pil ömrü cok uzun, hemde her yerden çalışıyor, ayrıca mini mauselerden biraz büyük, büyük mauselerden biraz ufak tam arada. Mini alıcısı var, metrelerce uzaktan bile rahatlıkla çekiyor. Kesinlikle memnun kalacaksınız. Fiyat olarak yanılmıyorsam 80 tl ye vatandan almıştım.

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizüstünde Logitech M235 kullanıyorum,ergonomisi çok iyi.Alıcısı nano olduğundan dolayı bilgisayarın üzerinde taşıma sorunu olmuyor,aldığımdan beri alıcısını hiç çıkarmadım.