Jant araması

tuqcan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşağıdaki jantların ismi nedir?
Nasıl bulabilirim?
Veya hangi jant daha çok yakışır 16/17'' farketmez
Araç rengi beyaz yakışır mı?

859f94eb34fd3d29c5da0b180baa5236.jpg

Son düzenleme:

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Corsa D için en uygun jant seçenekleri MAK jantlarında mevcut ama Türkiye'de bu jantları satan yok galiba.

https://www.makwheels.it/en-ww/car-configurator.aspx?car=0470-0410-0010&diameter=15

Ayrıca bir de EMR jantlar var onda da bu ve benzeri seçenekler var ancak Corsa'daki jantların genişliği 5,5 ve 6,0 iken EMR'deki jantlar 6,5 genişlikten başlıyor yani fabrika ölçülerine uymasına gerek yok diyorsanız EMR jantlarda da güzel modeller mevcut. Ancak ben MAK jantlardan bulabilirsem düşünüyorum.

https://www.jantdunyasi.com/emr-7131-3

Son düzenleme:

Druids

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Color edition line jantı bu 17” ama zor bulursun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tuqcan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vossen cvt düşündüm sizce nasıl durur ?

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Düşündüğünüz zaman janttan bol birşey yok ama jant işi gerçekten teknik ve zor karar verilen bir konu. Mesela bu söylediğiniz janta baktım vossen cvt ama bu jantın teknik özellikleri ile Corsa D araçların teknik şartları birbirine uygun değil. Ama yok ben uyumluluk aramıyorum derseni jantı bir şekilde illaki aracınıza monte ederler ama kısa süre çoğunun yaptığı gibi eskiye geri dönersiniz. Bu nedenle teknik özellikleri uygum olan jantlara bakmak ve onların arasından seçim yapmak daha mantıklı olur. Ancak şunu da söyleyeyim Opel bu konuda çok gaddar aracına kimse birşey ekleyemesin geliştiremesin diye hetşeyi düşünmüş. Araca bir tan 5 v ek birşey taksanız elektrik sistemi sıkıntı çıkarıyor, yine başka bir değişiklik ypsanız aynı şekilde sıkıntı eksik olmuyor. Ben bu nedenle yaptığım kendi araştırmalarımda MAK ve EMR jantta Corsa D kasanın teknik şartlarına uygun jantları bulabildim. Belki başka seçenekler de vardır. Bir de şu konu rahatsız edici bu tür konularda piyasadaki bu işin ticaretini yapan insanlar bu alanda gerçekten uzman değiller, araçları tanımıyorlar, teknik şartname uygunluk falan gibi konulara kafa yormuyorlar sana elindeki jantı iteklemek oluyor. Bir de ülkemize kaliteil jant markaları nedense gelmiyor yada çok zor buluyorsunuz.

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Color edition diğer adıyla Opc line janttır. 16" Cmoon fabrikasyon jant kullanıyorum 17" yapmayı düşündüm ama konfor ebim için ön planda olduğu için orjinalini bozmadım.17" Gm Penta jant yada bu gösterdiğin jant olabilir.Seçenek çok tamamiyle zevk ve duygusal bir mesele ;)

seckinultraslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opc jant daha iyi gider bence, ben taktırdım daha yeni.

DyOBnl.jpg

tuqcan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vossen taktım arkadaşlar 16'' 195/45 ölçüleri var lastiğin
araba leylek gibi durdu alçaltmayı düşünüyorum ucuz yollu öğrenci işi ne yaptırmam gerek sizce dezavantajları nedir?

L27mix.jpeg

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
17 penta jant çok sportif duruyor