İzmir Opelim Go kart Turnuvası - Yaz Sezonu

Mutlu KOÇER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aliyle dağsuda geliyor güzel olacak :)

Bu kadroya batu eksik onuda ekleyelim. Gelmezse siler ;)

Turnuva GÜncel Liste.

1- Çağrı Öcal
2-Ugur Kuzu
3-Bekir Boğa
4-Umut Karagün
5-Mehmet Koçdağ

6-Mutlu Koçer
7-Ali İzmit
8-Dağsu Şener
9-Batucan TÜTÜNCÜOĞLU
10-

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Çağrı Öcal
2-Ugur Kuzu

3-Bekir Boğa
4-Umut Karagün
5-Mehmet Koçdağ
6-Mutlu Koçer
7-Ali İzmit
8-Dağsu Şener
9-Sinan Demirel
10-Batucan Tütüncüoğlu

Batucanla az önce konustuk büyük ihtimalle katılıcak.Diğer arkadaşlarda eklesın kendını bır an önce şu anda yarışlar ikişer gruptan yapılıcak 5 er 5 er bir 5 daha olursa çok çok keyıflı olur sanırım :)

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beklerim çağrı batuda gelicek bu aralar haber edin bana burda var dandik bi go kart bi ısınma yaparsınız:D

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu akşam başlıyoruz arkadaşlar iş çıkışı..

Piste ben,uğur,bekir,sinan,umut çıkıyoruz diğer bütün arkadaşlarıda beklerız.Pist 5 araçlık diğer grup bugune yetısemeyebılır sehır dısında olanlar oldugundan diğer 5liyide en kısa zamanda bız yarısırken ızleyecegız..

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet iki grup ilk ayağını koştuk bu akşam turnuvanın..Listeye göre son anda iki arkadaşımız daha dahil oldu.O sebeple bir grup daha çıkıyor 3 grupluk bir turnuva olucak.Bu pisti yarışmayan arkadaşlarda en kısa sürede hallederlerse kopukluk olmaz diye düşünüyorum :)

Bugun Bornova Ege Park'ta yarıştık...

Gruplar şu şekildeydi çekilen kuramız sonucu..

1. Grup :
* Çağrı
* Bekir
* Umut
* Uğur

2. Grup:

* Sinan
* İnanç
* Tümay
* Soner

İlk yarışta alınan dereceler şu şekilde:

1.Grup - En iyi sıralama turu zamanı;

1. Umut 20.49
2. Çağrı 21.10
3. Bekir 21.11
4. Uğur 21.37

2. Grup - En iyi sıralama turu zamanı;

1. İnanç 21.90
2. Sinan 22.09
3. Tümay 22.68
4. Soner 23.13

Yarışlarda Alınan dereceler (1. Grup)

1 . Umut Karagün - 6 puan
2 . Bekir Boğa - 4 Puan
3 . Çağrı Öcal - 3 Puan
4 . Uğur Kuzu - 2 Puan

Yarışlarda Alınan Dereceler (2. Grup)

1 . Sinan Demirel - 6 Puan
2 . İnanç Kaymak - 4 Puan
3 . Tümay Akyol - 3 Puan
4 . Soner Demirel - 2 Puan

Gelelim şu anki genel sıralamaya ; (Sıralama Turları Averaj olarak kullanılır)

Yarışçı--------------- Puan

1- Umut Karagün------- 6
2- Sinan Demirel --------6
3- Bekir Boğa----------- 4
4- İnanç Kaymak-------- 4
5- Çağrı Öcal ------------3
6- Tümay Akyol ---------3
7-Soner Demirel --------2
8- Uğur Kuzu ------------2

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gecenin değerlendirmesi ve fotoğraflarına gelince;

1. Grup ta yarış biraz daha kızışarak geçti fakat 2. grupta işler daha sakindi..İki gruptada birinciler arayı çok açtılar arka tarafta hareketlilik vardı...

Uğuru kovalarken çok sert uzun ve ani frenleri sonucunda istek dışı bir kaç kez çarpmak zorunda kaldım,ama centilmenlik yapıp yol verdim sonra tekrar aynı şey başımıza geldi :) Ama 3 kere çarptıysam en az 5 kerede çarpmamak için viraj dışına attım kendimi..İkisindede bariyerlere girip çokta zaman kaybetmeme sebep oldu bu olay....Yarışın başında Umut yarışın 3.cü saniyesinde beni lastiklere sokmasaydı belki işler farklı olabilirdi,ama sonuçta ilk yarış önümüzde 6 yarış daha var ve dengeler kesinlikle değişecektir bir sonraki yarış çok daha keyifli geçicek eminim :)

2. Grup ta En önde giden Sinan arayı çok açtı arkada çok güzel ve centilmence çok uyumlu bir yarış vardı.3 kişi 12 dakika boyunca tampon tampona yarıştılar izlerken çok keyif aldık .Arkadaşlarda yapar yorumları zaten...

Eve az önce gelebildim pistten sonra Playstatıon ve vazgecılmezımız Aynalıya ugradık eve gelmeden karısıkları caktık :D

Şimdi fotograflarda sıra...

dscn6490.jpg

dscn6492b.jpg

dscn6494.jpg

dscn6511.jpg

dscn6498.jpg

dscn6499.jpg

dscn6504.jpg

dscn6503.jpg

demirelsinan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçkten çok güzel ve eğlenceli bi yarıştı herkez çok centilmence birbirine değmeden yarıştı emeği geçen bütün arkadaşlarıma buradan ayrı ayrı teşekkür ederim...

Son düzenleme:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
henüz yorum gelmemiş:):) o zaman geceyi geniş olarak özetleyeyim...

ilk olarak organizasyonun ilk ayağı olan Bornova EgePark Go-Kart ekibine çok teşekkür ediyoruz. bizleri güzel ağırladılar.

gelelim yarış öncesine,

kura çekimi ile grupları belirledik ve gruplar kendi içinde antreman + sıralama turu için pitten çıktı, fotoğraflarda da görüleceği üzere çağrı 2. kez sıralama turuna çıkmak zorunda kaldı çünkü kronometre çalışmamıştı :) ve bunu büyük bir avantaja çevirmeyi bilerek sıralamada 1 salise farkla da Bekir'in önüne geçerek startta 2 basamak önde çıkacaktı.

kalkışta anlık geç kalkmamdan dolayı çağrı ilk viraj içine girmeye çabaladı ancak çizgimi bozmayarak geçişi kapattım ve yarışın en keskin ve frenlemeli virajına güzel girdim, bu gerçekten da yarışın dönüm noktası oldu... devamı geldi zaten,

Önde olmanın stresini bir kaç viraj sonra aranın açılması ile atarak yaklaşık 8-10 tur sonra Uğur'u yakaladım bile :) hemen önünde Çağrı vardı ve iyi kapışıyorlardı :) virajda yaptıkları hatadan yararlanmayı bildim, 2-3 viraj sonrasında ise bekir önümdeydi artık...

Biraz kapıştık, önce geçtim, kurallar gereği mavi bayrak uygulamasını konuşmadığımızdan olsa gerek ben önünde biraz hızını keseyim ki çağrı ile uğur yetişsin diye düşündüm, ama bekir beni geçti.. bir iki viraj kapıştıktan sonra nihayet bekir i de tekrar geçebildim,

Bu arada arkada çağrı ve uğur un didişmesini izledik hepimiz, ve neticede uğur pes ederek bitime 3 tur kala pite girerek yarışı bıraktı,:eek:

iyi konsantrasyon ve didişmenin olmamasının avantajı ile yine çağrıya yaklaştım ve hemen önünde bekir vardı artık... uğur dan kurtulan çağrı bekir'i yakalamıştı :) ve kapışma çok zevkliydi son turlarda 3 ümüzün arasında.. ve finish'e 2 viraj kala yaptıkları hata ile 2. turu yediler malesef :) .. ve damalı bayrağı gördüm

centilmence bir yarıştı, elbette ufak sürtüşmeler vardı ama olması gerektiği gibiydi,

tebrikleri alırken ilk grup pitteydi artık... yarışa 2nci sırada başlayan sinan ilk viraja başarılı giriyordu ve liderliğe oturuyordu,

hemen farkı 5 metre kadar açan ve çizgiyi yakalayan sinan arayı açmaya devam ederek 3 tur sonrasında aradaki yaklaşık 8sn lik farkı koruyarak yarış boyunca devam ediyordu..,

rakipleri yakalama ve tur bindirme gayreti içinde olmayan Sinan, gayet rahat bir birincilik elde ediyordu. Arkadaki 3 lü ise son tura kadar çekişme içindeydi, Soner'in gayretleri yetersiz kalıyor ve 3.lüğe yükselemiyordu...

organizasyonun diğer takımı ise henüz piste çıkamadılar, en kısa zamanda ilk yarış olan Bornova EgePark'ta yarışacaklar ve keyifli olacağına eminiz, haydi beyler 2. ayak için sizleri bekliyoruz..

yarış sonrası ise bir başka keyif vardı, turnuvanın ilk ayağı olması ve bunun büyük heyecanı ile 2.yarış konuşmalarını atlatıp :) PES kapışmasına gidiyorduk küçükparka...

çağrı-bekir / uğur-soner-umut karşılaşmasında 3lü olarak ilk maçı farklı kazanıyorduk, ( 6-1 miydi bu arada? )

tabi "kim kaç numara" "nerdeyim" "nerdesin lan" "ofsayttan çık abi" "pas ver" vs vs epey diyaloglu geçen ilk maç sonrası çağrı ve soner transfer alışverişi ile rövanşa çıkıyorduk

7-4 önde götürdüğümüz karşılaşmada 8 kişi kalmamız ile defansın çökmesi son 10 dk ya 7-7 ile girmemize neden oluyordu, ve gollerin devamı geliyor maç 8-10 bitiyordu...

güzel bir geceydi, yine 3te yatabildik :):) ama bu sabah kalkmayı başardım....

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umut yorumlarını okurken bile yüzümden tebessüm eksik olmadı çok güzel bir akşamdı..Daha önceki buluşmaların dışında daha uzun vadeli bir buluşma olacağından bu başlıkta toplayalım bütün herşeyi.Cidden çok keyifli olucak içim kıpır kıpır yani bu gece ikinciayağı koşalım deseniz koşarım o derece :)

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o dünden belliydi zaten :) bi gazla dün "2.parkuru da tamamlayalım" isteği hepimizde vardı ama dediğin gibi uzun vadeli olması açısından haftalık periyodu bozmamak gerektiği ağır bastı :) gerçi haftaya yokum "0" puan da alsak toplamda 1 olmasa da 2.liğe oynarım diye düşünüyorum abi :):)

yarış içinde en iyi tur zamanı'nı da tutalım bu arada, zor değil, ona göre pistlerin en iyi tur zamanları da kayıt altında olur, güzel olur... :):)