İtecekler neden yıpranır

aytac55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda son 2 aydır ilk çalışmada dizel gibi ses cıkarıyordu bunun yanında performanstada düşüş oldu servise götürdüm itecekler değişti toplam 400 tl masraf çıkardılar başka serviste iteceklerin bozulma nedenın konulan yağın kalıtesizliğinden olduğunu söylemişlerdi ama yagıda her zaman itecekleri değiştiren servise ekletirdim neden bunlar bozuldu dediğimde yağın bunla bir ilgisi olmadığını parcaların ömrünü doldurduğunu söylediler sizce hangisi doğru söylüyor ustalardan yardım lütfen.

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnede de aynı sorun var şu an... araç dizel gibi çalışıyor... umarım ben daha ucuza yaptırırım...vectra a benim araç...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aracımda son 2 aydır ilk çalışmada dizel gibi ses cıkarıyordu bunun yanında performanstada düşüş oldu servise götürdüm itecekler değişti toplam 400 tl masraf çıkardılar başka serviste iteceklerin bozulma nedenın konulan yağın kalıtesizliğinden olduğunu söylemişlerdi ama yagıda her zaman itecekleri değiştiren servise ekletirdim neden bunlar bozuldu dediğimde yağın bunla bir ilgisi olmadığını parcaların ömrünü doldurduğunu söylediler sizce hangisi doğru söylüyor ustalardan yardım lütfen.
ikiside dogru soyluyo aslında
parcaların ömrünün doldugu dogrudur ama birbiriyle temas halinde calısacan metal parcalarda ömür olayı yağlama ve sogutmayla direkt ilgilidir. yagınız kotuyse asınma engelenemez parcanın ömrü azalır yada hararet gorur araba yine aynı sekilde parcalar deforme olur. ancak serviste hem yagı hemde itecekleri değiştirdiyseniz size belli bi kilometre garanti vereceklerdir herhalde.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
"Itecekler" nedir arkadaslar?

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subaplarda bulunan ayarı otomatik yapan parça