ısıtma bujileri patlamış...

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün aracla gezerken arıza lambası yandı sonra yolda fark ettim turboya geçmiyordu 2000 devirden sonra. heralde dedim turbo arızası falan.. aracın turbo hortumunu birkaç elledikden sonra geçti... çalıştırdıgımda turbo çalısıyodu sorunsuz yarım saat daha bindim. aklıma takıldı özel servise gidince başka arıza varmış onu söylediler.. birisi gaz pedal sorunu biriside ısıtma bujileri sorunu.. neyse kontrol etti usta 3 ü patlamış ısıtma bujilerinin.. hmeen yaptırmam gerekiyormu yoksa 1-2 hafta sonra yaptırsam sorun olur mu ???

bide 25 x3 = 75 TL bujiler + 20 TL işçilik toplam 95 TL olur dedi usta..

ne oldu tam anlam veremedim ama ilk baştaki turbonun çalışmaması da bunla alakalı olabilir mi ?? bujilerin hepsini mi değiştiriyim fikir verirseniz sevinirim...
şimdiden teşekkürler

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler... bende çalışma problemi yok şuanda... marş dinomusunu garantiden değiştirmiştim bi ara servis ücretsiz değiştirirken... yay gibi olan kızdırma lambası zaten hemen sönüyor 1 saniyeden fazla yanmıyor arabayı aldıgımdan beri.. 3 tanesi patlakmış bujilerin aciliyeti varmı yokmu değiştirmenin bide turbo olayı ile alakası olabilr mi ki onu düşünüyorum ?

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Aracın zor ve geç çalışır.

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bugun sabah calısırken zorlandı.. bide araç rolantide çalışırken direksiyonu sag veya sola döndürünce bi ses geliyo sanki bişey zorlanıyomuş gibi.. hidrolik yagı eksilince yapar diyenler var dogrumu ? bilen varsa söylesin :) bu ara arabaya baya bişeyler oluyor anlamadım gitti

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsi patlarsa eger ne olur? hiç mi çalışmaz yoksa çok mu zorlanır :)

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Denemesi bedava:D

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soguk Havada Zor çalışır araba.Zaten işin Esprisi orda.şimdi sorulara gelince patlak bujiiden dolayı motor korumaya geçmez.Gaz Pedalındaki problemden dolayı korumaya almış ve gücü kesmiş.bujilerde Dediğim Gibi Motorun Zor çalışmasına Neden olur.Çok marş Demekte marş motorunun zorlanması.Karar Senin.bu Arada Fiyatlarda normal Geldi.Yanlız bujileri Gm Varsa yoksa iyisinden taktırın.

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soguk Havada Zor çalışır araba.Zaten işin Esprisi orda.şimdi sorulara gelince patlak bujiiden dolayı motor korumaya geçmez.Gaz Pedalındaki problemden dolayı korumaya almış ve gücü kesmiş.bujilerde Dediğim Gibi Motorun Zor çalışmasına Neden olur.Çok marş Demekte marş motorunun zorlanması.Karar Senin.bu Arada Fiyatlarda normal Geldi.Yanlız bujileri Gm Varsa yoksa iyisinden taktırın.

teşekkür ederim bilgiler için.. gaz pedalı arızasını sildirdim şimdilik bidaha çıkmadı.. ama ustanın dediğine göre bu arıza öyle ucuza tamir edilmezmiş :S