Işıklarda beklerken motor aniden stop etti

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün arabayı çalıştırıp 600-700 metre kadar ilerledim yolda ışıklarda durdum yeşilin yanmasını bekliyordum klimada açıktı sonra bi baktım klima aniden durdu tekrar devreye sokmak için klimayla biraz uğraştım ama çalışmadı ben klimayla uğraşırken yeşil yandı vitesi 1 e alıp kalkayım dedim baktım araba gitmiyor meğer stop etmiş ama farkında değilim 011zaa sonra hemen arabayı çalıştırıp hareket ettim

Motor neden kendiliğinden stop etti anlamadım üstelik stop ettiğini hissetmedim bile
En son dün akşam birşey dikkatimi çekti aracın anahtarını takıp 1. kademeye çevirdiğim anda çok hızlı bi şekilde saliseler içinde göstergede anahtar ve yarım otomobil şekli olan bi ışık yanıp hemen sönüyor  (sürekli yanıp sönmüyor ve farkmek için göstergeye çok dikkat etmek gerekiyor karanlıkta daha iyi farkediliyor)
Acaba immobilizer arızalı olabilirmi? servise gideceğim ama çok uzak :(

N

napleser

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Işıklarda beklerken motor aniden stop etti

Bende cyclone da video izlerken geri gidiyim dedim taktım geri vitese geri görüş açıldı ayağımı debriyajdan çeker çekmez stop etti
kesinlikle benle ilgili bi şey değil 2. seferdede stop etti bende stres yapıp kapadım cyclone u sonra gayet normal bi şekilde geri geri gittim
bence sorun arabaların fazla elektronik olması
senin probleminide bence forumda bi teknik servis elemanı varsa açıklık getirebilir :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra Sports Tourer link' Alıntı:
Arkadaşlar bugün arabayı çalıştırıp 600-700 metre kadar ilerledim yolda ışıklarda durdum yeşilin yanmasını bekliyordum klimada açıktı sonra bi baktım klima aniden durdu tekrar devreye sokmak için klimayla biraz uğraştım ama çalışmadı ben klimayla uğraşırken yeşil yandı vitesi 1 e alıp kalkayım dedim baktım araba gitmiyor meğer stop etmiş ama farkında değilim 011zaa sonra hemen arabayı çalıştırıp hareket ettim

Motor neden kendiliğinden stop etti anlamadım üstelik stop ettiğini hissetmedim bile
En son dün akşam birşey dikkatimi çekti aracın anahtarını takıp 1. kademeye çevirdiğim anda çok hızlı bi şekilde saliseler içinde göstergede anahtar ve yarım otomobil şekli olan bi ışık yanıp hemen sönüyor  (sürekli yanıp sönmüyor ve farkmek için göstergeye çok dikkat etmek gerekiyor karanlıkta daha iyi farkediliyor)
bence panik yapacak bir durum yok gibi görünüyor , göstergedeki ışık yanıp yanıp sönüyorsa ya da ekranda kalıyorsa problem sanırım
yoksa zaten yanan imgelerin hepsi çalıştıktan sonra sönüyor

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde bi kere çalıştırır çalıştırmaz stop etmişti servise sormuştum hiç birşey yok demişti

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Astra Sports Tourer link' Alıntı:

En son dün akşam birşey dikkatimi çekti aracın anahtarını takıp 1. kademeye çevirdiğim anda çok hızlı bi şekilde saliseler içinde göstergede anahtar ve yarım otomobil şekli olan bi ışık yanıp hemen sönüyor  (sürekli yanıp sönmüyor ve farkmek için göstergeye çok dikkat etmek gerekiyor karanlıkta daha iyi farkediliyor)
Bahsettiğiniz ışık aracın üzerine geçmş bir kilit ikonu şeklinde , sol kandaranın içinde çok az yanıp sönüyor dikkatli bakınca fark ediliyor. Bir sorun değil muhtemelen sistemlerden birnin çalışma prensibi. Aynısı bendede oluyor. Sorun yok yola devam=)

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir sorun olduğunu ben de düşünmüyorum. Biraz mikrop kapmış, temizlerseniz geçer :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Aracın kontağı birkaç kademeli bildiğimiz üzere. İlk kademede bahsedilen sarı ışık yanıyor kilit şeklinde. Daha sonra 2 kademe tüm sistem ışıklarını yakıyor. 3. kademe de marş.

1. kademede çok beklemeden 2'ye geçerseniz eğer sarı ışık kısa bir süre yanıp sönecektir.

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Trafik kalabalık olsaydı kesin olay çıkardı çünkü farkedipte çalıştırana kadar kırmızı yandı 011zaa
Arkamda sadece birtane traktör vardı biraz sabretti ama sonunda dayanamadı selektör yapıp kornaya bastı  011zaa
Kendiliğinden stop edince panik oldum :) bu arada stop etme olayı bidaha tekrarlamadı
immobilizer olayıda tamamdır sorun yok :)
Umarım bidaha tekrarlamaz
Yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim ;)

ilker2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu stop etme olayı bende de oldu.  Hava çok sıcaktı, 2km'lil bir yere gidip geldim, tam çok yavaş olarak siteye giriyordumki,  cd sustu..! Müzik setine baktım hiç bir işık yanmıyordu.. Motor gösretgelerine baktım onlarda da herhengi bir ışık yoktu..!!  O zaman motorun stop ettiğini anladım..  Sizin de dediğinz gibi benden kaynaklanan birşey olmadı..?? Marşa bastım tekrar çalıştı ve devam ettim.  Servise de götürmedim, Bir daha da olmadı..  olursa kötü, çünkü direksiyon ve frenler o anda ölüyor..:( 
Astar j 1.4T 140 HP Cosmo koyu mavi 7.500 km' de

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim araçlar rolantide çok sessiz çalışıyor, bir keresinde arabayı saga çektim, kontak açık halde esimle yer değiştirdik , baktım ki esim çalışan arabanın kontagini çevirmeye çalışıyor  :D Bir kaç gün sonra da aynı şeyi ben yapınca "hakikaten sessiz çalışıyormuş" demiştim kendi kendime  005hihih . Hatta bir kaç kere de park yerinden çıkarken stop etmiştim arabayı, motor sesini duyamadigim icin gazi ayarlayamamistim. Tabii bunda esimin arabasının Corsa 1.7 DTI olmasının da etkisi vardir herhalde  ;D