Insignia sahipleri yardım edebilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kreatus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, forumun yeni üyesiyim opel ailesine katılma durumu sözkonusu :) Şuan a4 kasa octavia sahibiyiz ve artık değiştirme vaktimiz geldi. ÖTV indirimi ile araba alacağız fakat iki seçenek arasında kaldık. Yeni insignia grand sport 1.5 165 AT6 hoşuma gitti fakat 1.4TSI DSG Style 150 Superb de kafa karıştırıyor. Superb aslında donanım yönünden öne çıkıyor. 8 inç ekran standart geliyor ayrıca elektrikli hafızalı ısıtmalı koltuk ve aynalar var. Bazı yerlerde okuduğum kadarıyla 8 inç ekranla canton müzik sistemi (alt paketlerde opsiyon olan) standart geliyormuş. Insigniayı sadece showroomda gördüm içine oturdum baya beğendiğimi söyleyebilirim, bluetooth dan müzik açtım standart hoparlörleri falan gayet tatmin ediciydi. Enjoy pakette alınabilecek tek opsiyon kış paketi 1500TL(ön koltuk ısıtma ve direksiyon ısıtma geliyor). Tork könvertörlü tam otomatik şanzıman kullanması da ayrı bir güven veriyor dsg nin aksine. Son zamanlarda skoda servisleri hakkında çok olumsuz yorum duyuyorum opelde durumlar nasıl bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum(garanti durumu, bakım ücretleri vs.). Son olarak 1.5 insignia sahipleri yakıt tüketiminden biraz bahsedebilirse sevinirim çünkü tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım hep havada kalan rakamlar söylenmiş test videolarında vb. kaynaklarda.
Hepinize iyi forumlar... :D

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
şahsen yeni kasa süperb lere hastayım. gerçekten çok güzel arabalar. normal insignia mı yoksa grandsport mu düşünüyorsunuz bilmiyorum ama normal insignia-süperb karşılaştırmak gerekirse çok zor seçim. seçimim süperb olabilir sanki :) araya grandsport u koyarsanız kesinlikle grandsport derim :)
servis olayına gelince. araç garantiyi doldurana kadar özellikle rutin bakımlarda güzel yoluyorlar :) ama daha sonra şu andaki mevcut kampanya gibi 350 liraya yaptırabilirsiniz.. ama rutin bakım extraları belli olmaz :)

Kreatus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Grandsport olan model yani yeni kasa hocam. Gerçekten karar vermesi zor :) Donanımsal açıdan superb öne geçiyor fakat dsg den biraz korkuyorum açıkçası. Bir de VAG grubu araçların heryerde olması ve peynir ekmek gibi satması durumu :) . Insignia bu konuda daha özel hissettiriyor nedense, belkide dışarıda sıkça görmediğimdendir :) Insignia konusunda da yakıtı biraz düşündürüyor her ne kadar superb den 20-30 (1397-1425) kilo kadar hafif olsa da sanki daha fazla yakacakmış gibi bir algı yaratıyor bende :) Superb çift kavrama sayesinde biraz daha yakıt ekonomisinde önde gözüküyor. Tabi son söz bayilerde ÖTV indirimi ile superb için 84-85 civarı fiyat veriyorlar (1.4tsi dsg 150 style) diye okudum sağda solda. Insignia için de 88 fiyat aldım enjoy yani baz paket 1.5 165hp otomatik.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam grandsport için fiyat alıyor ve düşünüyorsanız bence direk grandsport olabilir.. tek eksisi olabilir o da yeni çıkan bir model olduğu için kronik arıza vs. daha bilinmiyor. ama etrafta ilgi çekeceğinden ve uzun süre güncelliğini koruyacağı kesin. şahsen fuar da dolu dolu inceledim ve Opel'in davetlisi olarak gittiğim için bize en ince detayına kadar anlattılar. gerçekten şahane bir araç yapmışlar..
bu arada donanım karşılaştırması da çok önemli. süperb de ki + donanımlar içinizde kalacaksa Süperb de çok iyi bir araç. geçen senenin ödüllü aracı.. VAG gurubunda da o leblebi gibi artanlar bence özellikle Octavia lar. süperb ler üst klas bir araç olduğu için bence ağırlıklı olarak üst düzey yöneticiler ve şahıslar kullanıyor..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir insignia sever olarak süperb alırdım yerinizde olsaydım.insignianın en alt paketini alıyorsunuz sanırım donanım olarak süperb den fazla geride kalacağından dolayı süperb tavsiye ediyorum.alacağınız insignianın jantları bile küçük ve hoş olmayan bir model yanılmıyorsam.tek sebep donanım bence görsellik olarak insignia daha iyi daha güncel ama benim gibi donanım takıntınız varsa düşünün derim.aslında insignianın eksilerini tam olarak yazarsanız daha iyi yanıtlargelebilir örneğin hafızalı koltuk katlanır ayna multimedya ekran varmıdır insignia da

Sony Z5 ile gönderildi

Kreatus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir insignia sever olarak süperb alırdım yerinizde olsaydım.insignianın en alt paketini alıyorsunuz sanırım donanım olarak süperb den fazla geride kalacağından dolayı süperb tavsiye ediyorum.alacağınız insignianın jantları bile küçük ve hoş olmayan bir model yanılmıyorsam.tek sebep donanım bence görsellik olarak insignia daha iyi daha güncel ama benim gibi donanım takıntınız varsa düşünün derim.aslında insignianın eksilerini tam olarak yazarsanız daha iyi yanıtlargelebilir örneğin hafızalı koltuk katlanır ayna multimedya ekran varmıdır insignia da

Sony Z5 ile gönderildi

Hocam şu şekilde donanım farkı var Superblerde 2015 sonrasında 8 inch bolero ekran ve bununla beraber canton müzik sistemi standart geliyormuş sanırım. Müzik sisteminden emin değilim ama ekrandan eminim. Bi-xenon adaptif farlar geliyor, elektrikli ön koltuklar(sürücü hafızalı), elektrikli ısıtmalı katlanabilen aynalar, arka cam ve yan arka camlarda perde, arka farlar led, hız sabitleyici ve ön arka park sensörü. Aşağı yukarı özetle superb'de bunlar var.
Insıgnıaya bakacak olursak, led gündüz farları, hız sabitleyici, elektrikli ısıtmalı aynalar, led arka farlar, anahtarsız giriş ve çalıştırma, 7 inch orta ekran. Öne çıkan özellikleri bu şekilde.
Özetle insignia'da anahtarsız giriş ve çalıştırma var superb'de olmayan. Başka bir ekstrası yok gibi duruyor. Insigniada kış paketi adı altında ön koltuk ısıtma ve direksiyon ısıtma geliyor (1500TL). Superb'de koltuk ısıtma istersen üst pakete çıkmak zorundasın orada arka koltuğa da ısıtma geliyor. Atlamadığım bir nokta yoksa özeti bu şekilde.:)

http://www.opel.com.tr/opel-serisi/satis-alani/arabalar/insignia-grand-sport/modeller.html

http://www.skoda.com.tr/models/yeni-superb/donanim/

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Grandsport olan model yani yeni kasa hocam. Gerçekten karar vermesi zor :) Donanımsal açıdan superb öne geçiyor fakat dsg den biraz korkuyorum açıkçası. Bir de VAG grubu araçların heryerde olması ve peynir ekmek gibi satması durumu :) . Insignia bu konuda daha özel hissettiriyor nedense, belkide dışarıda sıkça görmediğimdendir :) Insignia konusunda da yakıtı biraz düşündürüyor her ne kadar superb den 20-30 (1397-1425) kilo kadar hafif olsa da sanki daha fazla yakacakmış gibi bir algı yaratıyor bende :) Superb çift kavrama sayesinde biraz daha yakıt ekonomisinde önde gözüküyor. Tabi son söz bayilerde ÖTV indirimi ile superb için 84-85 civarı fiyat veriyorlar (1.4tsi dsg 150 style) diye okudum sağda solda. Insignia için de 88 fiyat aldım enjoy yani baz paket 1.5 165hp otomatik.

Yaptığım araştırmalar sonucu; DSG şanzuman kullanım konforu olarak iyiymiş ama arıza yaptı mı tamiri çok pahalı oluyormuş. :(

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yaptığım araştırmalar sonucu; DSG şanzuman kullanım konforu olarak iyiymiş ama arıza yaptı mı tamiri çok pahalı oluyormuş. :(
Abi şanzuman işi şans. Bir arkadaşımız 80000 km de benzinli 1.4t astra aldı ilk sahibinden servis bakımlı. Cuma günü arıza açtı şuan masraf 7000 liranın üzerinde. Tabi bunda arızadan sonra eve sürerek gitmesinin katkısı vardır.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi şanzuman işi şans. Bir arkadaşımız 80000 km de benzinli 1.4t astra aldı ilk sahibinden servis bakımlı. Cuma günü arıza açtı şuan masraf 7000 liranın üzerinde. Tabi bunda arızadan sonra eve sürerek gitmesinin katkısı vardır.

* DSG şanzumanlarının yenisi için istenen rakamın 30.000 TL nin üzerinde diye duydum. Bu rakam bizler için fazla bir miktar.
* Benim Vectra A'nın şanzumanında kışın sorun başlamıştı. Arıza sürekli olmadığı için arızanın ana nedenini bulamadılar. Birkaç yere danıştım. Her kafadan farklı bir ses çıktı, arıza hakkında yapılan yorumlar aklıma yatmayınca çıkma şanzuman almayı kafama koydum. Yaşadığım sıkıntıya araba üzülmüş olmalı ki şu an arızadan eser yok, şeytan kulağına kurşun şanzuman canavar gibi. Bakalım kışın havalar soğuyunca arıza tekrar edecek mi?

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
* DSG şanzumanlarının yenisi için istenen rakamın 30.000 TL nin üzerinde diye duydum. Bu rakam bizler için fazla bir miktar.
* Benim Vectra A'nın şanzumanında kışın sorun başlamıştı. Arıza sürekli olmadığı için arızanın ana nedenini bulamadılar. Birkaç yere danıştım. Her kafadan farklı bir ses çıktı, arıza hakkında yapılan yorumlar aklıma yatmayınca çıkma şanzuman almayı kafama koydum. Yaşadığım sıkıntıya araba üzülmüş olmalı ki şu an arızadan eser yok, şeytan kulağına kurşun şanzuman canavar gibi. Bakalım kışın havalar soğuyunca arıza tekrar edecek mi?
Abi sıfırına 24000 fiyat verdiler astra için. Çıkma baktık antalya da yok. Ankarada bulduk ama güven sorunu yaşıyoruz sonuçta kapalı kutu. Araba sökük bekliyor şimdilik. Yarın olmazsa opel garaj hakan beyi arayıp bilgi alıcam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...