insignia - LPG sonrası rölanti titremesi

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maalesef teknik eğitim almış usta sayısı o kadar az ki. deneme yanılma ile teknoloji harikası araçların içine ediyor bu usta geçinen şerefsizler...

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ustaya gidiyorum ilk 1000. diğeri de bunlar akıllı kit ayar yok diyor. Herşey satana kadar ya.

Obd Akıllı kitte takılsa sistemde bir arıza varsa kit bunu kendi kendine çözemez. Yazdıklarınızdan
a) enjektör küçük geliyor
b) regülatör beslemiyor
c) regülatör doğru lpg borusu çapı küçük

Tüm bunlarda hata - arıza yoksa , yapılan güzel bir kalibrasyon sonucu kitin dataları ecu den alıp değerlendirerek uzun yıllar hatasız çalışması mümkün. Zira bu değerlerle acın lft ve sft değerleri tölerans içerinde kalır ve böylece araç ne fakirde çalışır ne zenginde. Polaris tekrar baksın. Çözemezler ise daha öncede yazdığım gibi doğru adres faruk usta.

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Obd Akıllı kitte takılsa sistemde bir arıza varsa kit bunu kendi kendine çözemez. Yazdıklarınızdan
a) enjektör küçük geliyor
b) regülatör beslemiyor
c) regülatör doğru lpg borusu çapı küçük

Tüm bunlarda hata - arıza yoksa , yapılan güzel bir kalibrasyon sonucu kitin dataları ecu den alıp değerlendirerek uzun yıllar hatasız çalışması mümkün. Zira bu değerlerle acın lft ve sft değerleri tölerans içerinde kalır ve böylece araç ne fakirde çalışır ne zenginde. Polaris tekrar baksın. Çözemezler ise daha öncede yazdığım gibi doğru adres faruk usta.

Faruk usta aklımda. Kesinlikle unutmadım.

Memleketteki zavoli bayisi arkadaşım. Önce ona baktırmak daha kolay.
Oda, ısrarla 1000 km dolmasını bekleyelim demişti rölanti sorunu için.

Lakin bu tekleme ve arıza lambası olayı bu gün aksama doğru olduğu için kendisine ptesiye randevu aldım.

Dediklerinizi dikkatlice inceleteceğim. Polaris'in montaj aksaklığı yapacağına ihtimal vermiyorum lakin, insan da neden kısa sürede bu kadar sıkıntı yaşadım diye sormadan da edemiyor.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size ege otogaz i oneriyorum 3. Sanayi sitesi ;)

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha dün aksam üzeri olay gerçekleştiği için hiç bir servise gidemedim.
Faruk usta ve ege otogaz aklımda not ettim. Koşa koşa gideceğim sanırım.

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşar, hepinize tek tek teşekkür ederim. Öneri ve tesellileriniz için
Sorunum sanırım bu gün düzelmiş bulunmakta. İzmir Polaris LPG çalışanlarına teşekkür ederim. Bilal usta ve süleyman bey oldukça uğraştılar.

2 saat 45 dakika boyunca uğraştılar. Normal enjektörü pek ayar tutturamadık. Süper pan/s enjektör taktılar en son. Rölanti titremesi yine mevcuttu. İnce ayar ile onu düzelttiler. Bu ayar, @bigbrother arkadaşımızın önerisi gibi yolda değerler okuyarak yapıldı. ilk etapda 2. vites devrinde, gaz kesti bıraktı. Falza gaz gelmiş. Onu düzelttiler. Şu an artık titreme yok. Gaz ver bırak' da titreme yok. Rölanti benzin li gibi oldu. Çekiş, alt devirlerde sorunsuz, fakat üst devirlerde hissedilir bir performans düşüşü var. Çok takılacak bir mevzu olmamakla birlikte ilerleyen dünlerde, ayar ile düzeltilebileceğini düşünüyorum.

zavoli italya, dan pan / n takılması yönünde bir bildiri yayımlamıslar. Fakat, S ile ayarı tutturdular.

grkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu biraz eski ama tamamiyle aynı sorun bende de var, tam olarak nasıl çözdüğünüzü belirtirseniz çok makbule geçer.

Opel Insignia 2010 1.6 t 180 hp landirenzo marka lpg var, ilk titreme yapınca ustaya gittik enjektörleri değişti, sorun devam etti, bujileri değişti devam etti, sıra geldi bobine yarın gidecem işte onu da baktırmaya..

Sizin sorun tam olarak halloldu mu acaba..

Son düzenleme:

carl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun malesef bende var.bugun ustaya goturdum ama duzelmedi henuz.vialle var bende.taktirali bir ay oldu lpgyi.sizce neden olabilir?usta sorun yok dedi.bakti, bilgisayara takti.sorun gorunmuyor ama yinede titriyo.