INSIGNIA: cakma amiral gemisi :D

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlayamadığım bir konu GSİ veya büyük hacimli bir araç aldıysan neden yavaş gidiyorsun, neden sürat yapmıyorsun demek çok yanlış. O zaman sizler madem 80-90 km yi geçmiyecektiniz neden 180-190 km limitleri olan araçları aldınız, paranıza yazık değil mi, piyasada bir sürü ekonomik, küçük hacimli motora sahip araç var. Ben şimdi 2000 cc lik araca biniyorum diye sürat meraklısımıyım? 60-65 yaşlarındaki bir abimizde 525 BMV var uzunyolda 100 km yi asla aşmaz, şimdi arabanın hakkını vermiyor diye altından arabasını mı alalım? Vatandaş hıza meraklıysa hacı muratla bile sürat yapmaya kalkar, o nedenle bu tür kıyaslamalar yanlış.

2000 motor arabası olan adam 80 le gider zaten ona diyecek bişey yok. ama sen gider gsi alırsan onla da 80 le gitmezsin yani. gsi mantığı ne o zaman? benim 320 bmw'm var. 80le giderim. ama m3 alıp da 80le gideceğime almam daha iyi. ya da şahin var. mis gibi. bi de tüp oh. :D:D

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.
Sabitleme forum yönetiminin takdirine kalmış bir konu. Aslında 3 sene boyunca LPG sistemleri üreten bir fabrikanın genel müdürlüğünü yaptım. Dünyadaki tüm sistemleri inceledim, yurtdışına sistem ihrac ettim. Uzun ama basit bir konudur.
Bahsettiğiniz yarışı hayret ederek gördüm. Aslında bunlar yarış konusu olacak şeyler değildir. At, deve ve katır gibidir. Uygun parkurda seri hareket edilecekse ve ot bolsa at iyidir. Ama dağlık arazide kıt yiyecek varsa katır gerekir. Çölde gidilecekse deve alternatifsizdir. Şimdi At mı iyidir , deve mi yoksa katır mı dersek, dizel ve benzinli kıyası gibi olur. Şarta göre hepsi iyi olabilir.
Dünyanın en pahalı akaryakıtının satıldığı ve trafik sıkışıklığının devlet tarafından özellikle çözülmediği ülkemizde (daha fazla akaryakıt satmak için zira 1 e 6 kazanır devlet, daha çok yakılırsa daha fazla kar eder) dizel tercih edilmelidir çünkü bu ortamda verimlilik (yiyecek ve su kıtlığı ve dağlık arazi durumu) önemlidir.
Ama,
Türkiyemizde benzin 0,9 TL mazot 0,6 TL olsaydı (ki bu maliyet civarıdır) dizel tercihi yapılmazdı çünkü benzinli bir araba 7-8 krş, dizel bir araç ise 3-4 kuruş yakacaktı. Oran yine aynı olsa da benzinli bile ucuza kullanılabilecekti. Bu durumda daha kıvrak, daha çabuk ivmelenen ve spor sürüşe daha uygun daha sessiz benzinli araçlar keyifle kullanılacaktı.

Fakat biz Türkiyede yaşıyoruz. Benzini 3,80 mazotu 3,05 ten satıyorlar bizlere. Bu durumda benzinlinin avantajlı olan yönlerine girme şansımız kalmıyor zira aile bütçemiz bunu karşılayamıyor. Arabadan aldığımız zevk az tüketmesi ve verimli olması ile belirleniyor. Bu da dizel verimliliği ile elde edilebiliyor.
Örneğin amerikada araban kaç dolar yakıyor diye bir mevhum yoktur. Ne kadar güçlü ve hacimli ise o kadar popüler oluyor. Çünkü benzin halen ucuz.

:) :)

KötüKedi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben opel türkiye sorumlusu olsam.bu yorumları okusam,bu adam haklı olsa bile aracına hiç bir işlem yapmam.çünkü arkamda bir sürü opel'destekçisi var.
bakarmısınız herkes opelden yana,hiç tüketiciden yana olan yok nerdeyse.
sanki herkes'in hissesi var şirkette borsada düşüş olmasın diye tüketiciyi suçlamışlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2000 motor arabası olan adam 80 le gider zaten ona diyecek bişey yok. ama sen gider gsi alırsan onla da 80 le gitmezsin yani. gsi mantığı ne o zaman? benim 320 bmw'm var. 80le giderim. ama m3 alıp da 80le gideceğime almam daha iyi. ya da şahin var. mis gibi. bi de tüp oh. :D:D

320İ BMW: 170 HP, 210 Nm max.tork, 225 Km max hız,0-100 km hızlanması 8,2 saniye
Corsa 1.6 Turbo GSİ: 150 HP, 210 Nm max.tork, 210 km max. hız, 0-100 km hızlanması 8,1 saniye

Senin araban da gerçekten çok yavaşmış :kop:. Her iki aracın sınıfları veya kullanım tarzları çok farklı diyebilirsin ama verilere bakılınca hız bakımından birbirlerinden aşağı kalır yanları yok. Ayrıca ülkemizde GSİ kullanıcıları gibi BMW kullanıcıları da (bence son derece yanlış) hız tutkunu olarak görülmüyor mu? Sen BMW kullanan bir sürücü olarak hız konusunda bizler için yanlış düşünüyorlar diyebilirsin, tıpkı benim büyük hacimli/güçlü araç kullananlar için düşündüğüm gibi :).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aramızda sataşma felan yok, olamaz da. İnsignia sahibi yetersiz, yarım yamalak, bir protesto yaptığı için konu acabalar neticesi amacından çok çok önce saptı. Herkes motor üzerinde duruyor ama belki de araç sahibi aracın kaportasında şikayetci. Karşımızda konu ile ilgili gerçek bilgileri verecek bir muhatap olmadığı için kimse sağlıklı bir cevap veremiyor o nedenle de konu çok önceden kapanmalıydı.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evetttttt:....!! gerçek sorunun açıklanma vakti geldi diye düşünüyorum :kop:

asıl sorun şu: :kop:

kuşlar aracın renginden ve tasarımından çok etkilenmişler. ve sürekli gelip aracın yanında bulunan ağaca konup aracı izliyorlarmış ee haliylede aracın üzerini bolca kirletiyorlarmış :kop: terbiyesiz opel. böyle ilgi çekici araba yapılır mı hiç. kuşlar pisleye pisleye aracı çöpe çerirdi demek istemiş ilandaki çöp resminin üzerine fiyat yazmakla :kop:

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsignia farklı bir dünya ne ford mondeo ne volswagen passat nede mazda6 onun gibi heleki içi...Kendimce bir tabir yaptım sıradan araba içi ve olağandışı diye insignia olağandışı diğerleri sıradana giriyor:)

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evetttttt:....!! gerçek sorunun açıklanma vakti geldi diye düşünüyorum :kop:

asıl sorun şu: :kop:

kuşlar aracın renginden ve tasarımından çok etkilenmişler. ve sürekli gelip aracın yanında bulunan ağaca konup aracı izliyorlarmış ee haliylede aracın üzerini bolca kirletiyorlarmış :kop: terbiyesiz opel. böyle ilgi çekici araba yapılır mı hiç. kuşlar pisleye pisleye aracı çöpe çerirdi demek istemiş ilandaki çöp resminin üzerine fiyat yazmakla :kop:

:kop:

işte sorun çözüldü dağılabilirizz :kop:

AksngR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durun ya adamı basit ve cahil yapmışsınız:D Belki başka bir arıza vardır, aracın bir hatası vardır belki de. Sitemizde de çok şikayet var, boyalı aracı sattılar vs. Bence önyargılı olmaya gerek yok. Ha adam denilen gibi uygun olmayan tüp taktırmış, araç arıza yapmışsa durum ayrı, ancak olayı bilmeden de insanlara, hem de cevap hakkı olmayan insanlara saldırmaya gerek yok.
haklısın adam 50 küsür milyar verdiği arabadan needn bu kadar sogusun.siz olsanız kötülermisiniz arabanızı? bunun mantıklı sebebini bilmeden insanları suçlamak haksızlık olur.