İlk Performans Türk Aracı Şamil Sizlerle...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben milliyetçiyim hiçte rahatsızlık duymuyorum !

kolpa dediğinin dörte birini sen yaptın mı?
daha iyisini sen yaptın mı?
bugüne kadar ne ürettin?

ayrıca inşallah yöneticilerde sizin kafadan değildir de kestirip atmazlar...ve o zaman ben opelide satar bunuda alırım !

Bana yaptınmı ettinmi diyosun ama sende birilerinin çıkıp yapmasını sonra zahmet edip arabanı satıp almayı bekliyorsun..O zaman benden ne farkın varki bana bunları soruyorsun..Ben olmaz diyorum,sende olsada yesek diyosun..Armut piş ağzıma düş misali..

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Takıldığım nokta ismi değil.. İsim konusu en kolayı; Esenboğa olur, Saltanat olur, oda olmazsa verirsin dağ tepe isimlerini (zigana,nemrut, erciyes, ılgaz, raman, canik , mazı...) yine olur..

Dikkat edilmeyen nokta başka,, Şu an yarış otomobili üreten pek çok firmanın küçücük atölyelerde ilk yaptıkları şey havalı bir dış görünüm değildi, MOTORDU.. Evvela motoru, şanzımanı, difransiyeli yaptılar sonrada üstünü örttüler.

Eline kalem alan keskin hatlı araba resmi çiziyor, sonrada devlet bana destek verse neler olur neler diyor..

Bu arkadaş işi ileriye götürmüş, çizdiği resmi fiberden döktürmüş.. hepsi bu.

elinde ne motor var, ne şanzıman, nede direksiyon.. sadece kerameti kendinden menkul "kabuk" var.

düşüncelerimi yazmışsın.kesinlikle dogru. :good:

Şamil i bu hale getiren arkadaşla kesinlikle ilgilenilmeli.önce yeteneği, fikri, dşüncesi nedir bakılmalı.Eger gerçekten bu konuda yetenegi varsa, destek olunmalı, yol gösterilemeli.çünkü araba yapmaya önce kaporta veya dış tasarımdan başlanmamali....Araba üretmek için artık çok geç kaldık,lütfen bunu kabul edelim.Bu saatden sonra da , mevcut teknolojinin bir yerinden olaya girip , geliştirmeye çalışmanın da bize bir yarari olmayacaktir.Çünkü ne yazıkki ar-ge (araştırma geliştirme) faaliyetlerinde de dünyanin çok gerisindeyiz :( Otomotiv sektörü için tren çoktan kaçmış durumda.Biz o treni devrim projesini yok ederek zaten yıllar önce köprüden aşağı uçurduk

Biz ne yapabiliriz buna bakmalıyız? Dünyanın en iyi işini yapmaya çalışmaktansa yaptığımız işte dünyanın en iyisi olmalıyız. biliyorum çok klişe laflar, kitaplardan fırlamış gibi duruyorlar ama unutmamak lazım; İnsan beyni hayal edebildiği herşeyi gerçekleştirebilecek yetenektedir ve güzel bir söz: Cesaret başarının gaz pedalıdır.

Ne imkanımız var; tarım sektörümü? bor madenlerimi? zengin su kaynaklarımız mı ? yoksa Hintliler gibi varı yoğu bilişim sektörüne yatırıp tüm dünyanın 1 adım önüne mi geçmek gerekiyor? Çözüm ne ise, bir an önce bulup üzerinde çalışmaya başlamak gerekiyor.Yoksa ülke olarak statümüz gelişmekte olan ülkelerden bir adım öteye gidemez.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Hazey Türk trike ını biliyor musunuz? Bizim üniversiteye gelmişti, şahane bir araç. En azından bu Şamil e 1000 çeker. Keşke biraz daha gerçekçi işler yapılsa da şu ülkede, biz de bu işlerin bir ucundan tutabilsek.

Renault bütün parçaları ile birlikte clio ları megane ları ülkemizde üretip kendi kazanıyor, Ford un connect i tamamen Türk malı, dahası Otokar (Iveco) var, Karsan (Peugeot) var, TOFAŞ (Fiat) var gider bu liste. Ama hep başka markaların adı altında üretim yapıyoruz. Bizim eksikliğimiz "marka" olabilmekte.

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
Bana yaptınmı ettinmi diyosun ama sende birilerinin çıkıp yapmasını sonra zahmet edip arabanı satıp almayı bekliyorsun..O zaman benden ne farkın varki bana bunları soruyorsun..Ben olmaz diyorum,sende olsada yesek diyosun..Armut piş ağzıma düş misali..

kolpa diyen ben değilim...kolpa diosan sen daha iyisini yapmış olmalısın?

hiç bişey üretmiosan üretene, üretmeye çalışana saygı duyulmalı...senden farkım bu işte...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlamadığını değilde ısrarla anlamak istemediğini düşünüyorum..Burda kolpa dediğim sadece şekil verilmiş fiberin 330,000 ytl'ye satışa çıkarılması..motor yok.mekanik yok.arabanın içi bile yok..He diyosaki sen ver o parayı bana ben bunun motorunu bilmemnesini döşemesini yapar 2 sene sonra arabayı veririm sana ona bişe diyemem..Yoksa çalışana üretene saygımız sonsuz..

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türk yapımı bir otomobil olunca merak etme opel bir gün bile elimde kalmaz. Milliyetçiyim ve sermaye ırkçısıyım:)

tamamı türk malı spor otomobil var. ismi etox, kurtlar vadisinin eski sponsorlarından ve polat yerimdarın vw transporterini modifiye eden ertex firmasının üretimi.

125 Hp güç üreten motoru, diesel olup 1500cc hacimdedir. ayrıca çift hava yastığı ve abs frenide var. Fiyatı ise şamile ve diğer spor otomobillere göre gayet makul, tanıtım için şimdilik ve sadece 85.000YTL. Daha önce 150.000YTL idi, yani kaçmaz bu fırsat..

İşte tamamı türk malı bir otomobil var, üstelikde spor otomobil.. Hadi bakalım sat opelini de al bu canavarı. aha buda sitesi; http://www.etox.com.tr/index_tur.html

Son düzenleme: