İLK KAZAMI YAPTIM

şef111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar meraba..Bugün aracıma sol arka kapıdan çarptılar..Karşı taraf suçu kabul etti..Onun sigortacısına giderek tutanak hazırladık
Şimdi yetkili servisemi yoksa tamirciye mi gitmeliyim..prosedür hakkında acil yardım ederseniz sevinirim

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Servisler genelde tamir değilde değişim yapıyorlar. Ama yinede servise bir danışın. Değişim derlerse iyi bir yerde tamir yoluna gidebilirsiniz. Hasar kaydı düşük çıkmış olur.
Tekrar geçmiş olsun.

Bu mesaj iPhone'dan fırlatıldı. [emoji4]

şef111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: İLK KAZAMI YAPTIM

Servisle görüştüm kasko olmadığı için trafik sigortalarında pekinel parça değil orjinal uygun parça takıyorlarmış

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapıda muadil parça yoktur sanırım. Mecbur orijinal parça takacaklar. Ben olsam zaten kabul etmem.
O zaman bir kaporta ustasına gösterin tamiri mümkün olabilir. O da tamir olmaz derse serviste değiştirmenizi öneririm.
Ne kadar girersiniz bilmiyorum fakat çıkmacılarda komple satılık kapılar var.

şef111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kanuna göre devlet yerli üretim parçaları teşvik amacıyla o rjinale uygun Tse dengeli parçaları sigorta şirketlerine mecbur tutmuş..Sanırım sadece kapı seçimi değiştirirler

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman servise bırakın. Servis girmez muadil parça işine. Sapasağlamda çıkar inşallah. Fotoğraf varsa paylaşabilirsiniz

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servis eline geçen parçayı değiştirir, azıcık çizilse kapı kolunu bile ekspere sunacağı listeye ekler mesela ve yüksek bir fatura çıkarır....

Karşı tarafın sigortasından karşılanacağı için bu rakam sizi ilk etapta ilgilendirmez. Ama hasar kaydı aracınıza işleneceği için satarken çok zorluk yaşarsınız.

Benim Astra J aracımın sadece ön tamponu ve farları değişmişti 7000 TL hasar kaydı işlendi. 4 yıllık aracım çok temizdi, sürekli kendim yıkardım hatta boya korumasını vb. kendim yapardım, satarken bakmaya gelen herkes aracı 1-2 yıllık zannediyordu.

Ama gelin görün ki hasar kaydını duyan arkasına bakmadan kaçıyordu. Kimseye anlatamadım araçta zerre kadar boya olmadığını. Sadece tampon değişmişti...

Bu durumla karşılaşmak istemiyorsanız aracınızı ''en uygun'' fiyata yaptırmaya çalışın.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

büyük geçmiş olsun.

şef111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hepinize tşk ederim..Aracımı sanayide tanıdık bir ustaya bıraktım..Dosya açılmasını bekliyoruz..İnşallah sol arka kapı sacını değişimi olmadan tamir edecekler..birde bu tür olaylarda Değer kaybı davası açılıyormuş.Bu davayı karşı tarafamı yoksa karşı tarafın sigorta şirketinemi açamak gerekiyor..