ilk çalıştırmada sorun olabilir mi?

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar, araçım son gunlerde biraz daha geç çalışmaya başladı. daha önce marşa bastığımda en fazla bir saniye içinde marş alıyor ve araç çalışıyordu. şu anda yaklaşık 4-5 saniye kadar marşa basmam gerekiyor ve araç çalışmaya başlıyor. burada sormak istediğim bu durum havaların soğumasında olmuş olabilir mi? veya 10 gün kadar önce benzin pompasını değiştirmiştim, bu parçanın takılmasında oluşmuş bir hata olabilirmi? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayi taktırdıysan pompayı ondan olur yada pompanın altına beyaz renklı plastık fltre takılıyor tam oturmadıysa yapabılır...

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havaların soğuması veya akünün zayıflaması etkili olabilir...

benzin pompasını ise şöyle test edebilirsiniz..
normalde kontağı açar ve marşa basarsınız..
bu kez kontağı açın marşa basmadan 5 sn bekleyin ve bunu 3 kez (pompanın yakıt devresini doldurduğunu garantileyin) tekrarlayıp marşa basın....

bu kez hemen çalışırsa, benzin pompası sorunludur..

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::good: [ QUOTE=Nikkfurie;1163081]havaların soğuması veya akünün zayıflaması etkili olabilir...

bu kez kontağı açın marşa basmadan 5 sn bekleyin ve bunu 3 kez (pompanın yakıt devresini doldurduğunu garantileyin) tekrarlayıp marşa basın....

bu kez hemen çalışırsa, benzin pompası sorunludur..[/QUOTE]
:good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::good:

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havaların soğuması veya akünün zayıflaması etkili olabilir...

bu kez hemen çalışırsa, benzin pompası sorunludur..

cevabınız için çok teşekkürler. söylediğiniz gibi yaptım ve bu defa marşa bastığımda 3-4 saniye kadar sürdü çalışması. ama daha öncekine göre biraz daha kısa sürede çalıştı.ancak normalde araçı sabahları çalıştırıyorum, bugün araçı gündüz kullanmıştım ve hava henüz çok soğuk olmadığı için biraz kısa sürmüş olabilir. yarın sabah tekrar deneyeceğim...

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayi taktırdıysan pompayı ondan olur yada pompanın altına beyaz renklı plastık fltre takılıyor tam oturmadıysa yapabılır...

araça Bosch marka filtre taktırdım. bildiğim kadarıyla orjinal parçalar GM den geliyor, ancak ustanın elinde yan sanayi ve bosch vardı bende bosch tercih etmiştim (bayramın son günü problemi yaşadığım için o an için tercih yapmam gerekiyordu)...

webo_47

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın pompasını doğru takıldığını kontrol ettir ve motor bölümünde egr valfini temizlettir düzelebilir

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuyu daha sonra okuyanlar icin sonuca ulastirmak istiyorum. Araci tekrar tamirciye goturdugumde pompanin problemli oldugu ortaya cikti. Usta benzin hortumunun bujilere ulastigi noktadaki plastik bir kapagi cikartip yerine bir basinc olcme aleti bagladi ve araci calistirdi bu durumda benzin pompasi normal sekilde belli bir basinc degeri gosterdi. arac kapatildiginda ise basinc cok ani bir sekilde dustu, Usta basincin bu kadar hizli dusmesinin benzin pompasinda sorun oldugunu gosterdigini soyledi ve zaten garantili olan parcayi sokerek yerine yenisini takti. bu sekilde su anda herhangi bir calisma sorunu yasamiyorum. Usta bu durumun 100'de veya 1000'de bir gibi bir sans oldugunu ekledi. oda bana denk gelmis :)